HaberlerOtomotiv

Texas Polisi Dikkatsiz Sürücüleri Yakalamak için “Hayalet Çıkartmalar” Kullanacak!

Gelişmelerden haberdar olmak için bizi Google Haberler'den takip edin!

Mühendistan Google News

Trafikte oldukça yaygın olan olaylardan bir tanesi şudur: Bir sürücü fazla hızlı bir şekilde ilerlerken aniden gözüne çarpan bir polis arabası sayesinde yavaşlıyor. Bu sayede bazı durumlarda, polis sürücünün hızlı gittiğini fark edemiyor. Peki ya sürücü polis arabasını göremezse?

CHRON’un bildirdiğine göre, Texas Houston bölgesi Harris Country Şerif Ofisi yeni bir araba filosuna sahip ve her zamanki polis yazısıyla donatılmış araçlar yerine filo, yolun rengiyle karışabilecek boyalarla ve hayalet çıkartmalarla dolu arabalarla donatıldı.

Harris County Şerif Ofisi’ne göre, tasarlanan hayalet çıkartmalar ve arabanın kamufle olmasını sağlayan boyalar; bölgenin, ülkenin en ölümcül yollarına sahip olma konusundaki şüpheli ayrımını ortadan kaldırabilmek ve tehlikeli sürücüleri sokaklardan uzaklaştırmak için yönetimin çok yönlü çabalarını desteklemek amacıyla ortaya çıkmış durumda.

Yeni polis Chevrolet Camaros ve filosu, çoğu açıdan normal arabalara benziyor, bu da göze çarpmadan çalışabilecekleri anlamına geliyor. Ancak onların varlığı siviller tarafından hoş karşılanmayabilir.

Hayalet Çıkartmalar ile İlgili Halk Ne Düşünüyor?

İşaretlenmemiş polis arabaları genellikle tartışmalı bir konu olmuştur. Siviller, bu araçların sadece daha fazla para cezası vermeye ve ekonomik olarak onlara yük olmaya çalıştıklarını savunuyorlar. Ancak polis teşkilatı ise, sürücülerin her an yakalanabileceklerini bilerek daha dikkatli davranmak zorunda kalacakları için yollara ekstra bir güvenlik katmanı eklediklerini savunuyorlar. Yeni arabalar, tamamen işaretsiz araçlar ile normal polis arabalarının arasında yerini alacak.

Bir hayalet araba tarafından durdurulduğunda, siviller, çıkartmaları yakından görüleceğinden, polis tarafından kendilerine uyarı verildiğinden emin olabilecekler. Bu da, sahtekarlara polisçilik oynamaları konusunda fırsat tanınmayacak demek oluyor.

https://twitter.com/BruceAllmiighty/status/1401582964841058309

Ayrıca, çıkartmalara sahip olmak gerçekten de oldukça avantajlı gibi görünüyor, çünkü diğer tüm amaçlar için trafik polisi arabalarının tamamen işaretlenmemiş olması daha uygun olacaktır.

Gündeme düşen haberden sonra, bir Twitter kullanıcısı insanları yeni ihtiyatlı arabalar hakkında uyarmaya başladı bile. Sürücülere göz dağı veren bu uygulama sayesinde kaç kişinin hazırlıksız yakalanacağı ise merak konusu oldu.

Kaynak
Interesting Engineering

Elif YILMAZ

Ben Elif Yılmaz, Mühendistan platformunda aktif olarak editör, SEO editörü ve SEO uyumlu metin yazarı olarak görev yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu