OtomotivEnerjiHaberler

Tamamen Elektrikli Kamyon Piyasaya Sürülüyor!

Tamamen elektrikli olarak tasarlanan yeni kamyon, birkaç mekansal yapıyı bütünleştiren yeni bir tasarıma sahip!

Gelişmelerden haberdar olmak için bizi Google Haberler'den takip edin!

Mühendistan Google News

Yeni araç, California, Carmel Beach’in ünlü taşlarından esinlenen rengi karamel beyazı ile görücüye çıkmış durumda. Kamyonun en önemli özelliği, ‘İşlevsel rahatlama’ için tasarlanmış tamamen elektrikli bir çadır eklentisi bulunuyor olması.

Jeodezik çadır, “fonksiyonel rahatlama” için tasarlanmıştır. Çadırın kendisi, kolayca yırtılmayan, yüksek mukavemetli polyester gibi bir kumaşa sahiptir, aynı zamanda hava koşullarına dayanıklı, yüksek kaliteli malzemelerden yapılmıştır. Çadır üreticisi HEIMPLANET’in Kurucu Ortağı Stefan Clauss basın açıklamasında “Cloudbreak uzun süredir üzerinde çalıştığımız bir tasarım” dedi. “Kararlılığı garanti eden ve rahat erişim sunan mükemmel yapıyı arıyorduk. Pek çok yapı ya birini ya da diğerini sunuyor ama tasarımımız olan jeodezik yapı ile mükemmel dengeyi bulduk.”

Alpha ve HEIMPLANET, bir elektrikli kamyon-çadır projesinde ortaklığı doğal bir süreç haline getiren dış mekan odaklı teknoloji şirketleridir. Alpha’ya göre proje aynı zamanda sürdürülebilirliği sayesinde kalkınmanın merkezi rolüne yerleştirdi ve otomotiv endüstrisinin geleceğinde çevresel, sosyal ve hükümetle ilgili kaygıların rolüne atıfta bulundu. Şirket, tasarımlarını anlatırken, “Yaratıcılık, ileri dönüşümün ana bileşenidir ve bu, teknolojinin ötesindedir. Bu nedenle, İnsanların gerçekten takdir edebileceği, mobilitede sürdürülebilir çözümler bulma konusunda tutkuluyuz” ifadelerini kullandı.

Elektrikli Kamyon Teknolojisi

Alpha/HEIMPLANET tasarımlı bu elektrikli kamyon, Tesla’nın Cybertruck ile mütevazi bir rekabetin içinde olabilir. Ancak, Las Vegas merkezli analitik şirketi olan Stream It, çadır yerine çok kullanımlı yüksek teknolojili bir RV geliştirdi ve Tesla kamyon müşterilerinin hafta sonu gezileri veya acil durumları için Cybertruck’larına taşınabilir bir ev eklemesine izin verdi. Hatta, evin içinde bir yatak, mutfak ve duş bile bulunuyor.

CyberLandr RV, bir su filtreleme sistemi, ses otomasyonu ve hatta internet erişimi için bir Starlink çanak ile donatılmıştır. Stream It CEO’su Lance King, Mayıs ayında yaptığı bir basın açıklamasında “CyberLandr’a olan talebin 2022’de 10.000’den fazla olacağını tahmin ediyoruz” dedi ve girişimin üretimini optimize etmek için Munro and Associates adlı bir üretim danışmanlığı firması ile çalışacağını belirtti.

Elektrikli araçlar alanındaki rekabet devam ettiği sürece, inanılmaz tasarımlara şahit olacağa benziyoruz!

Kaynak
Interesting Engineering

Elif YILMAZ

Ben Elif Yılmaz, Mühendistan platformunda aktif olarak editör, SEO editörü ve SEO uyumlu metin yazarı olarak görev yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu