TeknolojiHaberler

Tesla’nın Yeni Güncellemesi, Ay Işığını Sarı Trafik Işığı Sanınca Sosyal Medyada Alay Konusu Oldu!

Gelişmelerden haberdar olmak için bizi Google Haberler'den takip edin!

Mühendistan Google News

Tesla kısa süre önce herhangi bir Tesla kullanıcısının Autopilot’un Kendi Kendine Sürüş özelliğine ayda 99 ila 199 dolar arası bir ücret ödeyerek abone olabileceğini açıkladı, ancak yeni özellik sürücülere hala birkaç problem yaşatıyor gibi görünüyor. Son zamanlarda bir Tesla sürücüsü, sistemle ilgili eğlenceli bir küçük sorunu paylaşmak için Twitter’a başvurdu. Tweet atarak sorunu dile getiren şahıs, Elon Musk’a karşı alaycı bir tavırla yeni Tesla arabasının Ayı sarı trafik ışığı olarak algıladığını ve yavaşlama komutu verdiğini yazdı.

https://twitter.com/JordanTeslaTech/status/1418413307862585344

Bu tweet sayesinde ise yeni gelen özelliğin dolunayı sarı bir ışıkla karıştırdığı ve aracı yavaşlattığı ortaya çıktı.

Tesla, Kendi Kendine Sürüş özelliğini sunduğundan beri sorunlardan payını aldı, ancak yeni bir teknolojiyi deneme aşamasında bunlar elbette beklenebilir. Mühendisler yeni sürüm piyasaya çıkmadan önce tüm sorunları azaltmak için ellerinden geleni yapıyorlar, ancak tüm hataları hesaplamak neredeyse imkansız.

İyi tarafından bakarsak, firma potansiyel sorunları dikkatlerine sunulduktan sonra düzeltmek için elinden geleni yapıyor. Yine de Tesla’nın Kendi Kendine Sürüş özelliğinin gelişimin hangi aşamasında olduğunu merak etmemek elde değil.

Geçtiğimiz Mayıs, Elon Musk yeni gelen sürümün çok abartılmaması gerektiğini ve yine de dikkatli bir şekilde araç kullanmaya özen gösterilmesi gerektiğini açık bir dille ifade edilmişti. Gelen sistemsel hatalara bakılacak olursa, Musk’ın neden böyle söylediğini anlamak çok da zor değil!

Trafik ışıkları sistemlerin tanıması için kafa karıştırıcı olabilir ve çok düşük sarı ışık barındıran ay da anlık olarak insan gözüne bir trafik ışığı olarak bile yanlış tanıtılabilir. Bu yüzden sosyal medya, bu hatanın abartılacak bir şey olmadığına ve Tesla mühendisleri tarafından kısa zamanda giderileceğine inanıyor. 

Kaynak
Interesting Engineering

Elif YILMAZ

Ben Elif Yılmaz, Mühendistan platformunda aktif olarak editör, SEO editörü ve SEO uyumlu metin yazarı olarak görev yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu