OtomotivHaberlerTeknoloji

Tesla’nın Otomatik Sürüş Abonelikleri Kullanıma Hazır!

Gelişmelerden haberdar olmak için bizi Google Haberler'den takip edin!

Mühendistan Google News

Tesla’nın şirket web sitesindeki yeni bir blog yazısı, firmanın merakla beklenen Kendi Kendine Sürüş (FSD) aboneliklerinin resmen yayına girdiğini ve fiyatların da oldukça makul olduğunu açıkladı.

Blog yazısına göre bu sistem hakkında yapılan açıklama şu şekilde: “Autopilot, şeridi içindeki diğer araçlar ve yayalar için direksiyon, hız ve frenleme konusunda aracınıza yardımcı olan gelişmiş bir sürücü yardım sistemidir. Sürüşün en külfetli kısımlarına yardımcı olur ayrıca, acil frenleme, çarpışma uyarısı ve kör nokta izleme gibi özelliklerin yanında çalışırlar.”

Görünüşe göre, Kendi Kendine Sürüş (FSD) özelliği ile, gözetiminiz altında daha aktif rehberlik ve yardımcı sürüş sağlamak için tasarlanmış olan oldukça gelişmiş sürücü yardım özellikleri paketine erişebileceksiniz. FSD özelliğini henüz satın almamışsanız ve aracınızda FSD bilgisayar 3.0 veya üzeri bir bilgisayar varsa, Tesla uygulamasından veya Tesla Hesabınızdan FSD özelliğine abone olabilirsiniz.

Aboneliğin fiyatı, hangi Autopilot sisteminin araçta donatıldığına bağlıdır. Basic Autopilot ile donatılmış araçlar ayda 199 $ karşılığında FSD’ye abone olabilirken, Enhanced Autopilot ile donatılmış araçlar aynı aboneliği ayda sadece 99 $ karşılığında alabilir.

Ancak aboneliğin hala direksiyon başında özenli bir sürücü gerektirdiğini belirtmek önemlidir. Bu özellik ile ilgili geçmişte Tesla CEO’su Elon Musk belli uyarıları yapmış ve kendi kendine sürüş modunda da sürücülerin dikkatli olması gerektiğini dürüstçe söylemişti. Firmanın bu şekilde yeni sistemin artılarını ve eksilerini yayınlayabiliyor olması oldukça takdire şayan! Tesla sürücülerine yeni Autopilot özelliğinin tadını çıkarırken direksiyon başında dikkatli olmayı da bırakmamaları konusunda uyarıyoruz.

Kaynak
Interesting Engineering

Elif YILMAZ

Ben Elif Yılmaz, Mühendistan platformunda aktif olarak editör, SEO editörü ve SEO uyumlu metin yazarı olarak görev yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu