Doğa ve ÇevreHaberler

McDonalds Patateslerinin Bill Gates’in Çiftliğinden Geldiği Açıklandı!

Gelişmelerden haberdar olmak için bizi Google Haberler'den takip edin!

Mühendistan Google News

Bu yılın başlarında, The Land Report, Bill Gates‘in ABD’deki en büyük özel tarım arazisi sahibi olduğunu ve 18 eyalette yaklaşık 242.000 dönüm araziye sahip olduğunu bildirdi.

Şimdi, yeni bir rapor sunan NBC News’in söylediğine göre, McDonald’s kızartmaları için kullanılan patateslerin büyük bir kısmı bu arsalardan geliyor! Çiftçiliğini özel işçilerin yaptığı patatesler, Gates’e oldukça para kazandırıyor gibi görünüyor.

NBC News raporuna göre, Gates’in sahibi olduğu McDonalds patatesleri yetiştirilen arazilerin birçoğu Washington eyaletinde bulunuyor ve arazilerin toplamı neredeyse uzaydan bile görünebilecek kadar büyük.

Ayrıca, Gates’in tarım arazisinde sadece patates değil, aynı zamanda havuç, soğan, soya fasulyesi, pirinç ve daha fazlasının da olduğu söyleniyor. Örneğin, Louisiana’daki tarım arazisi soya fasulyesi, pirinç, mısır ve pamuk yetiştiriyor. Nebraska’da olanda soya fasulyesi, Florida’da havuç ve Washington eyaletinde çoğunlukla patates yetiştiriliyor.

Tarım Arazileri ve İklim Değişikliği

Gates’in iklim değişikliğine ve çevremiz için sürdürülebilir bir geleceğe odaklanması göz önüne alındığında -daha geçen hafta AB Komisyonu’nun temiz enerji teknolojilerini artırmak için bir program oluşturmak amacıyla Gates ile ortaklık kurduğunu açıkladığı zaman olduğu gibi- kendisinin tarım arazilerini, “gezegeni kurtarmaya yönelik daha geniş planlarının bir parçası” olarak görmediğini açıklaması oldukça ilginç.

NBC raporunda yayınlanana göre, Gates’in arazilerinin yanında arsaları olan halk, seslerini arazilerin korumasının ve çevre bakımlarının yeterince yapılmadığını söyleyerek duyurdular.

 Bazıları, Gates’in habitatlar üzerinde daha az zararlı olabilecek tarım tekniklerine yatırım yapmış olabileceğini umuyordu, ancak durum böyle değil gibi görünüyor.

Mart ayında Reddit’te tarım arazileri ve iklim değişikliğiyle ilgili soruları yanıtlayan Gates konuşmasında, ” Yatırım grubum bunu yapmayı seçti. İklimle bağlantılı değil. Tarım sektörü önemli. Daha verimli tohumlarla ormansızlaşmayı önleyebilir ve Afrika’ya yardım edebiliriz. Biyoyakıtların ne kadar ucuz olabileceği belli değil ama ucuzlarsa havacılık ve kamyon emisyonlarını çözebilir.”  şeklinde ifadelere yer verdi.

Kaynak
Interesting Engineering

Elif YILMAZ

Ben Elif Yılmaz, Mühendistan platformunda aktif olarak editör, SEO editörü ve SEO uyumlu metin yazarı olarak görev yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu