Mühendislik ProgramlarıHaberlerTeknoloji

Ansys Öğrencilere Ücretsiz Olan Bir Yazılımını Yayınladı

Gelişmelerden haberdar olmak için bizi Google Haberler'den takip edin!

Mühendistan Google News

Ansys kısa süre önce, elektronik simülasyon hakkında bilgi edinmek isteyen herkesin indirebileceği ücretsiz bir yazılım ürünü olan Ansys Electronics Desktop Student yazılımını piyasaya sürdüğünü duyurdu.

Ansys daha önce de bazı yazılımlarını ücretsiz olarak öğrencilerle paylaşmıştı. 2015 yılından bu yana şirket, Ansys Akademik Programı aracılığıyla simülasyon yazılımlarını ücretsiz olarak sağlamaktadır. O zamandan bu yana, Ansys Student, Ansys LS-DYNA Student, Ansys SCADE Student ve Ansys Discovery Student paketlerinin tümü 1,9 milyondan fazla indirildi.

Ansys tarafından verilen bu karar, dünya çapındaki gelişmekte olan ve deneyimli mühendisleri simülasyon gücüyle günümüz dünyasındaki mühendislik zorluklarını üstlenmeleri için desteklemeye yardımcı olma misyonunun bir parçasıdır.

Ansys tarafından yapılan açıklamaya göre; “Kariyerlerinin her aşamasında mühendisleri desteklemek, Ansys için en büyük önceliktir. Bu lansman, öğrencilerin giderek daha rekabetçi, dinamik ve gelişen bir küresel ekonomide başarılı olmalarını sağlayacak ve nihayetinde bu öğrenciler yeni nesil mucitler haline gelirken ürün tasarımının geleceğini de şekillendirmeye yardımcı olacak”.

Ansys Öğrencilere Ücretsiz Olan Bir Yazılımını Yayınladı

Peki, Ücretsiz İndirilebilir Yazılıma Tam Olarak Neler Dahildir?

Ansys’ Electronic Desktop Student, hem öğrenciler hem de bireysel öğrenenler için birçok modülü sunmaktadır. Bu modüller de aşağıdaki gibidir.

  • Ansys HFSS, kullanıcıların yüksek frekanslı elektronik ürünleri tasarlamasına ve simüle etmesine yardımcı olan çok amaçlı, “tam dalga 3D” elektromanyetik (EM) bir simülasyon yazılımıdır. Bu, antenler, bileşenler, ara bağlantılar, konektörler, entegre devreler (ICS) ve elbette baskılı devre kartları (PCB’ler) gibi ürünler için kullanılabilir.
  • Ansys Maxwell, elektrikli makineler, transformatörler, kablosuz şarj, kalıcı mıknatıs mandalları, aktüatörler ve diğer elektromekanik cihazlar için bir elektromanyetik alan hesaplayıcısıdır. Bu yazılım statik, frekans alanı ve zamanla değişen manyetik ve elektrik alanları simule eder.
  • Ansys Q3D Extractori, bu modül, elektronik ürünler için frekansa bağlı direnç, endüktans, kapasitans ve iletkenliğin (RLCG) parazit parametresini hesaplar.
  • Ansys Icepak – bu modül de elektronik termal yönetimi için bir CFD hesaplayıcısıdır. IC paketlerinde, PCB’lerde, elektronik düzeneklerde/muhafazalarda ve güç elektroniğinde hava akışını, sıcaklığı ve ısı transferini tahmin eder.

Bu güçlü simülasyon araçlarına erişim, simülasyon becerilerini geliştirmek isteyen herhangi bir elektrik mühendisliği lisans, lisansüstü veya bağımsız kendi kendine öğrenen kişiler için çok değerli olacaktır. Ürün aynı zamanda simülasyonu kullanmaya başlamanıza ve simülasyonun gücünden yararlanmanıza yardımcı olan ücretsiz çevrimiçi Ansys İnovasyon Kursları ile öğrenme deneyimini desteklemek için de kullanılabilir.

Kaynak
Interesting Engineering

Elif YILMAZ

Ben Elif Yılmaz, Mühendistan platformunda aktif olarak editör, SEO editörü ve SEO uyumlu metin yazarı olarak görev yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu