TeknolojiHaberler

Google Haritalar, Ben Nevis Bölgesinde Potansiyel Olarak Ölümcül Yürüyüş Rotaları Sunuyor Olabilir!

Gelişmelerden haberdar olmak için bizi Google Haberler'den takip edin!

Mühendistan Google News

Google Haritalar, İskoç dağcılık örgütü Mountaineering Scotland ve İskoç yardım kuruluşu John Muir Trust tarafından Ben Nevis bölgesinde “potansiyel olarak ölümcül” yollar sunmakla suçlandı. Ben Nevis, İngiliz Isles’ın en yüksek dağıdır ve 1.345 metre (4.413 fit) ölçülerindedir.

Zirveye tırmanmak ise oldukça tehlikelidir ve bu yıl dağda bu nedenle çeşitli kayıplar yaşanmıştır.

İskoçya’nın Dağ Güvenliği Danışmanı Heather Morning, yaptığı açıklamada şunları söyledi: Dağ yürüyüşüne yeni gelenler, dağa nasıl ulaşacakları hakkında bilgi almak için Google Haritalar’ı sık bir şekilde kullanıyorlar. Ancak varış noktası olarak Ben Nevis’i girip ‘araba’ simgesine tıkladığınızda Google, rotanızın bir haritasını ortaya çıkararak sizi Glen Nevis’in başındaki otoparka götürüyor ve bu yol da oldukça tehlikeli bir yol.”

Morning sözlerine aynı zamanda şunları da ekledi: “En deneyimli dağcı bile bu rotayı takip etmekte zorlanır. Google Haritalar tarafından gösterilen hat, iyi görüş alanında bile güvenli bir yol bulmanın zor olacağı çok dik, kayalıklı ve patikasız bir araziden geçiyor. Bu yolun bulutlu veya yağmurlu bir havada kullanılması kesinlikle ölümcüldür.”

Morning, Google Haritaları suçlayarak insanların çevrimiçi tüm bilgilerin doğru, güvenli ve güncel olduğunu düşünerek kolayca kandırılabileceğini söyledi.

Bu arada John Muir Trust, Google’ın şu açıklamayı yaptığını iletti “Google Haritalar’ı güvenilirliği göz önünde bulundurarak kurduk ve Ben Nevis’teki yönlendirme sorununu araştırmak için hızlı bir şekilde çalışıyoruz.”

Suçlamaların doğru olması takdirde oldukça ciddi ve önemli kayıplara yol açabilecek bu yolun, incelenme altına alınması oldukça doğru bir karar. Umuyoruz ki, bu hızlı bir şekilde çözülecek bir sorundur.

Kaynak
Interesting Engineering

Elif YILMAZ

Ben Elif Yılmaz, Mühendistan platformunda aktif olarak editör, SEO editörü ve SEO uyumlu metin yazarı olarak görev yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu