TeknolojiHaberler

Floridalı Bir Adam, Polis Drone’una Ateş Etmekten Yargılanıyor!

Gelişmelerden haberdar olmak için bizi Google Haberler'den takip edin!

Mühendistan Google News

Son çıkan bir habere göre, bazı insanlar kolluk kuvvetlerinin gözetleme dronelarını kullanış şeklini pek de sevmiyorlar!

Orlando Sentinel’den gelen bir rapora göre, Pazar günü bir adamın Florida’daki Mount Dora’daki şerif ofisine ne ait bir insansız hava aracını vurup hasar verdiği bildirildi.

Raporda, 50 yaşındaki zanlının tutuklanmasından gelen yeminli ifadeye göre droneun “kendisini taciz etmeye çalıştığını düşündüğünü” söylediği belirtiliyor.

Wendell Goney adlı adamın, evinin sınırlarına dönmeden önce 22 kalibrelik tüfeğiyle droneu vurduğu ve muhtemelen mermilerinin aşağı inerken yakındaki bir yapıya çarptıktan sonra droneun alev almasına neden olduğu için tutuklandığı bildiriliyor.

İnsansız hava aracına ciddi hasar veren adam ayrıca suça karışma ve ateşli silah bulundurmak gibi suçlardan dolayı da yargılanacak.

Polisler Goney’nin evinin mahallesinde hırsızlık ihbarını araştırıyorlardı. Ama sonra iki el silah sesi duydular, sonrasında ise kullandıkları drone gözden kayboldu. Daha sonra itfaiyeyi yangınla ilgilenmesi için çağırdılar, bu sırada yardımcılardan biri Goney’i birkaç blok ötedeki evinde buldu. Sonrasında Goney, dronelara iki el ateş etmek için 22 kalibrelik bir tüfek kullandığını itiraf etti.

Başta yalnızca silahına el konulan Goney, o sabah tutuklandı. Suçlamalarına ek olarak, dronea ciddi hasar veren bu adam 1000 dolar para cezasıyla da karşı karşıya. Davasında çalışan bir avukat kaydı olmayan Goney, 16.500 dolarlık kefaletinin bulunduğu Lake County Hapishanesi’ne alınmış durumda.

Gelecekte, insansız hava araçlarıyla çok daha zor zamanlar yaşanmaması için bu konuda bir şeyler yapılmaya başlanmıştı. Örneğin, Nisan ayında araştırmacılar, ön baskılı bir sunucuda paylaşılan bir araştırmaya göre, artırılmış gerçeklik ara yüzü aracılığıyla bir drone sürüsünü kontrol etmek için yeni bir sistem geliştirdiler.

Kaynak
Interesting Engineering

Elif YILMAZ

Ben Elif Yılmaz, Mühendistan platformunda aktif olarak editör, SEO editörü ve SEO uyumlu metin yazarı olarak görev yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu