SağlıkHaberler

Ünlü Fitness Şirketi Getirdiği Güncelleme Sonucu Büyük Tepki Aldı!

4000 dolar ödediğiniz bir koşu bandına her binişinizde tekrar para ödemek zorunda kalsanız siz ne yapardınız?

Gelişmelerden haberdar olmak için bizi Google Haberler'den takip edin!

Mühendistan Google News

İnternet bağlantılı egzersiz bisikletleri ve koşu bantları satan fitness şirketi Peloton Interactive için zor birkaç ay olacağa benziyor!  Ünlü Fitness Şirketi, Mayıs ayında makinelerinin bir çocuğun ölümü ve düzinelerce yaralanmayla ilişkilendirilmesinden sonra 125.000’den fazla koşu bandının ve ekipmanın satışını durdurmak zorunda kaldı. Şimdi ise, sosyal medyada büyük bir tepkiyle karşı karşıya.

Şirketin 4.000 $ değerindeki Tread + koşu bandındaki ücretsiz “Just Run” ayarı bir güncellemeden sonra kayboldu ve şirket tüm kullanıcıların ödeme yapması gerektiğini açıkladı, bu durum ürün sahiplerini öyle kızdırdı ki şirket bir ton yasal işlemle karşı karşıya kalabilecek duruma geldi.

Daha önce, müşteriler Peloton’un koşu bantlarında ve fitness bisikletlerinde abonelikler veya özel sınıflar için tek kuruş ödemeden “Just Run” ve “Just Ride” modlarını kullanabiliyorlardı. Ancak Gizmodo’nun bildirdiğine göre artık durum böyle değil. Yetkisiz erişimi önlemek için 4 haneli bir şifre getiren Peloton’un Tread Lock yazılım güncellemesi, taşınmanın nedeni olarak gösterildi. Bu güncelleme, Peloton’un yukarıda belirtilen yaralanma endişeleri nedeniyle ortaya çıkan Tread+ için gönüllü geri çağırmasının bir parçası olma niteliğinde.

Ünlü Fitness Şirketine Tepkiler

Twitter’da ise güncellemeden sonra gelen tepkiler sert oldu, bazı insanlar tüketici korumasını artırma altında bu eylemi “gasp” olarak nitelendirdi. Gelen tepkilerden sonra şimdilerde şirket işleri yoluna koymaya çalışıyor gibi görünüyor. Peloton, The Verge’e “mevcut teknik sınırlamalar nedeniyle Tread Lock’un peloton üyeliği olmadan henüz mevcut olmadığını” söyledi. Bununla birlikte, şirket ayrıca “Tread Lock ve Just Run’ı Peloton Üyeliği olmadan kullanılabilir hale getirmemizi sağlayacak Tread Lock güncellemeleri üzerinde çalıştığını” belirtti.

Bu güncellemenin ne zaman kullanıma sunulacağı bilinmiyor, ancak Tread Plus sahipleri üç aylık ücretsiz üyelik alacak ve bu da Tread Lock işlevini etkinleştirecek gibi görünüyor. Ayrıca, sahipler istedikleri takdirde tam bir geri ödeme için Tread veya Tread Plus koşu bantlarını iade edebilirler.

Bütün bunlara rağmen oldukça tartışma konusu olan bu güncelleme, firmanın adını lekeleyebileceğe benziyor.

Kaynak
Interesting Engineering

Elif YILMAZ

Ben Elif Yılmaz, Mühendistan platformunda aktif olarak editör, SEO editörü ve SEO uyumlu metin yazarı olarak görev yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu