TeknolojiHavacılıkOtomotiv

Uçan Kaykaylar Satışa Sunulmak Üzere!

Gelişmelerden haberdar olmak için bizi Google Haberler'den takip edin!

Mühendistan Google News

Uçan kaykayda en uzun uçuş adına Guinness Dünya Rekoru’na sahip olan Omni Hoverboards kurucusu ve CEO’su Alexandru Duru, DroneDJ’ye verdiği röportajda şirketinin inanılmaz derecede basit tasarımı hakkında yeni bilgiler ortaya koydu.

YouTuber ve yaratıcı Hunter Kowald’ın tasarımıyla karıştırılmayacak uçan kaykay, sekiz rotorlu bir çerçeve ve modifiye penseden yapılmış basit bir el gaz kelebeğinden oluşuyor. DroneDJ’den Scott Simmie’ye konuşan Duru, “Kontrol için ihtiyacınız olan hemen hemen tek şey bu.” dedi.

Şaşırtıcı bir şekilde, bir dünya rekoruna sahip bu kaykayın gerçek bir uçuş kontrolörü, otomatik stabilizasyonu ve jiroskop veya ivmeölçeri yok!

Bir uçuş kontrolörü yerine, uçan kaykay gaz girişlerini takip etmek ve makinenin elektronik hız kontrolörleriyle (ESC’ ler) iletişim kurmak için bir Arduino elektronik platformu kullanıyor.

Uçan Kaykayın Tasarımı Oldukça Sade

Duru, DroneDJ’ye verdiği röportajda uçan kaykayı hakkında “Hayal edebileceğiniz en basit şey bu” dedi. Tasarımı oldukça basit olarak tanıtan Duru, kaykayın kullanımının da aynı şekilde çok basit olduğunu ileri sürüyor. Uçan kaykayı kullanmak için önemli olanın vücudun dengesini bulmak olduğunu söyleyen mühendis, tasarımının kullanımı konusunda oldukça heyecanlandırdı.

Ayrıca Duru’nun önümüzdeki yıllarda uçan aracını kitlesel olarak pazarlama planları da dikkat çekiyor. Duru, tasarımını ticarileştirme planları hakkında çok fazla ayrıntı vermese de, şirketinin uçan aracının “gerçekten kullanılabilir bir ürüne dönüşeceğini” söyledi.

Tabii ki, güvenlik endişeleri bir sorun teşkil ediyor bu nedenle Duru, belki de hedef pazarın sadece eğitimli pilotlar ve havacılık deneyimi olan insanlar olacağını belirtiyor. Kimsenin markete uçmak için kullanmayacağı bir cihaz olmadığını, bunun yerine makinenin muazzam hızlarda havada taklalar atmak isteyen, heyecan arayan insanlar için ekstrem bir spor aracı olarak pazarlanacağını söylüyor.

Kaynak
Interesting Engineering

Elif YILMAZ

Ben Elif Yılmaz, Mühendistan platformunda aktif olarak editör, SEO editörü ve SEO uyumlu metin yazarı olarak görev yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu