Uzay BilimleriHaberler

NASA’nın UFO Onayı Yapıp Yapmayacağı Merak Konusu Oldu!

Gelişmelerden haberdar olmak için bizi Google Haberler'den takip edin!

Mühendistan Google News

Geçen ay, eski Donanma teğmeni Ryan Graves, uzaylı eseri olabilecek uçaklarla ilgili deneyimlerini ortaya çıkarmıştı.

Graves, kendisinin ve F/A-18 savaş filosunun diğer üyelerinin, 2015’ten bu yana, Virginia Beach’in güneydoğusundaki kısıtlı hava sahasında neredeyse her gün UFO olabilecek araçlar tespit ettiğini bildirdi. NASA’nın bu açıklamalardan sonra UFO onayı ilgili bir basın açıklaması yapması bekleniyor.

Federal Havacılık İdaresi, açıklama yapamasa da bu tür olayları sürekli olarak reddetti. Şimdi ise, NASA’nın UFO’ları veya UAP’leri keşfetmeye başladığı görülüyor.

CNN’e göre, NASA’nın yeni şefi, görevdeki ilk ayında tanımlanamayan uçan cisimleri daha fazla incelemeyi planlıyor. Eski Florida senatörü ve uzay uçuşu gazisi Bill Nelson, CNN’e verdiği bir röportajda, donanma pilotları tarafından gözlemlenen yüksek hızlı nesnelerin ne olduğunu kimsenin bilmediğini, ancak bunların Dünya’yı ziyaret eden dünya dışı varlıkların kanıtı olduğuna inanmadığını söyledi.

Nelson, bu konuda açıklama olarak: “Gözlemlenen nesnelerin dünya dışı veya düşman olup olmadığını bilmiyoruz. Hatta optik bir fenomen olabileceğini bile düşünüyoruz” dedi.

Çin’de Yapay Zeka Devreye Giriyor

İlgili bir habere göre, South China Morning Post’a göre Çinli asker araştırmacılar, Çin hava sahasındaki artan sayıda bilinmeyen nesneleri izlemek ve analiz etmek için yapay zeka kullanmaya başladılar. Halk Kurtuluş Ordusu, bu UFO’ları “tanımlanamayan hava koşulları” olarak adlandırıyor ve yakında kökenleri hakkında bazı cevaplar almayı umuyor.

Bu arada herkes, Pentagon’un bu ay içinde yayınlanması beklenen UFO’larla ilgili yeni raporunu merakla bekliyor. Raporun, halkın sorularının çoğuna yanıt vermesi bekleniyor. Bununla birlikte, konuya aşina olan bazı kaynaklara göre, CNN, gözlemlerin dünya dışı bir yapıya sahip olmadığını bildirdi. Yine de gözler, son açıklamayı yapacak olan kaynaklara çevrilmiş durumda. Uzay araçları her zaman insanı heyecanlandıran bir konu olduğundan, bu haber de bomba etkisi yaratmış durumda!

Kaynak
Interesting Engineering

Elif YILMAZ

Ben Elif Yılmaz, Mühendistan platformunda aktif olarak editör, SEO editörü ve SEO uyumlu metin yazarı olarak görev yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu