Uzay BilimleriBilimHaberler

NASA Başkanı Uzaylılara İnandığını Açıkladı!

Birçoğumuz kesin bir kanıt olmamasına rağmen, uzaylıların var olduğuna inanıyoruz.

Gelişmelerden haberdar olmak için bizi Google Haberler'den takip edin!

Mühendistan Google News

CNN’den gelen bir rapora göre, donanma pilotlarının UFO’ları tekrar tekrar görmeleriyle ilgili yayınlanan ABD istihbarat raporunun gizli versiyonunu okuduktan sonra galakside yalnız olmayabileceğimizi düşündüğünü itiraf eden NASA Başkanı Bill Nelson’ı da aramıza alabiliriz!

Bu, dünya dışı yaşam fikrini ne kadar ciddiye almamız konusunda temel bir değişime işaret edebilir.

CNN’e verdiği röportajda Nelson, istihbarat raporunun “gizli versiyonunu gördüm” dedi. Uzman, raporda donanma askerlerinin 140′ tan fazla UFO gördüğünün belgeli olduğunu da sözlerine ekledi.

ABD istihbaratının UFO’ları anlatmaya ilişkin kamuoyu raporu, “Bu olayların kaynağı nedir?” sorusuna sonuçsuz kaldı, ancak Nelson’ın gizli raporu okuduktan sonraki ruh hali iyimser gibi gözüküyor. Nelson, “Şu ana kadar, bizden üstün akıllı bir varlıktan herhangi bir iletişim almadık,” dedi. “Star Trek’ten beri insanlar evrende ne olduğunu öğrenmek için özlemle bekliyorlar. Yalnız mıyız?’ Şahsen, öyle olduğumuzu sanmıyorum, evren çok büyük, özellikle de evrenin oluşumunun 13,5 milyar yıl önce başladığını düşünürsek!”

NASA Yöneticisi, diğer yıldızların etrafındaki diğer gezegenlerin devam eden keşfini de konuşmalarına ekledi. Ayrıca, bu yıl içinde fırlatılması planlanan James Webb Uzay Teleskobu’nun evrenin neredeyse başlangıcına nasıl geri döneceğini de vurguladı.

En azından bu noktada Nelson kesinlikle haksız değil. Geçen hafta, Hubble ve Spitzer Uzay Teleskopları’ndan elde edilen veriler, ilk yıldızların Büyük Patlama’dan yaklaşık 250 milyon ila 350 milyon yıl sonra patladığını ortaya koydu. Bu nedenle, James Webb Uzay Teleskobu fırlatıldıktan ve aktif hale geldikten sonra astronominin sınırlarını Büyük Patlama’ya her zamankinden daha fazla yaklaştırabilir.

Kaynak
Interesting Engineering

Elif YILMAZ

Ben Elif Yılmaz, Mühendistan platformunda aktif olarak editör, SEO editörü ve SEO uyumlu metin yazarı olarak görev yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu