Kripto ParaHaberler

Dünyanın En Büyük Kripto Borsası Binance İngiltere’de Yasaklandı!

Gelişmelerden haberdar olmak için bizi Google Haberler'den takip edin!

Mühendistan Google News

CNBC tarafından yayınlanan bir raporda, dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in bu yıl dijital para birimleri için çeşitli aksaklıkların sonucu olarak İngiltere’nin piyasa regülatörü Financial Conduct Authority (FCA) tarafından yasaklandığı açıklandı.

Kripto para birimi, Tesla’nın şubat ayındaki 1,5 milyar dolarlık yatırımından gelen büyük bir artışla şimdiye kadar adeta bir rollercoaster yılı geçirdi ve ardından Çin’in kripto bankası yasağı ve Tesla’nın BTC ödemelerindeki U dönüşü nedeniyle sert fiyat düşüşleri yaşadı. Şimdi, FCA’nın yeni kararı Binance’in Birleşik Krallık’ta düzenlenmiş faaliyet yürütmesini yasaklıyor ve şirketin FCA’nın taleplerine yanıt vermek için 30 Haziran’a kadar süreleri var.

İngiltere, kripto para borsasını tam olarak neden yasakladığını tam olarak belirtmese de 26 Haziran Cumartesi günü yapılan açıklamada, “FCA’nın gereksinimlerinin dayatılması nedeniyle, Binance Markets Limited’in şu anda FCA’nın önceden yazılı izni olmadan düzenlenmiş herhangi bir faaliyette bulunmalarına izin verilmediği” belirtildi.

FCA, son zamanlarda kripto para birimlerini ve hatta en büyük kripto para borsasını yasaklayan tek düzenleyici değil. Çin de kısa süre önce kripto para madencilerine birkaç bölgede operasyonları durdurma emri vermişti ve bankaların kripto para birimleri ile ilgili hizmetler sunmasını yasaklamıştı. Geçen hafta, Japonya’nın piyasa düzenleyicisi olan Finansal Hizmetler Ajansı (FSA) da kullanıcılara Binance’in ülkede iş yapmak için kayıtlı olmadığını belirten bir uyarı yayınladı.

FCA, kararının mevcut Binance kullanıcılarını ne kadar etkileyeceği konusunda, web sitesinde “Binance Markets Limited’in Birleşik Krallık’ta herhangi bir düzenlenmiş faaliyet yürütmesine izin verilmediğini” belirten belirgin bir mesaj yayınlamaya hazırlanıyor.

Binance Bu Durumu Nasıl Karşıladı?

Şirketten bir sözcü CNBC’ye verdiği röportajda, FCA UK bildiriminin Binance.com’da sağlanan hizmetler üzerinde doğrudan bir etkisi olmadığını ve şirketin kullanıcılarıyla olan ilişkisinin değişmediğini vurguladı. Firma ayrıca, düzenleyicilerle çalışırken iş birliğine dayalı bir yaklaşım benimsediğini ve uyum yükümlülüklerini çok ciddiye aldığını da açıkladı.

Kaynak
Interesting Engineering

Elif YILMAZ

Ben Elif Yılmaz, Mühendistan platformunda aktif olarak editör, SEO editörü ve SEO uyumlu metin yazarı olarak görev yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu