Uzay BilimleriHaberler

ABD Hükümeti UFO Raporu Yayınladı!

Gelişmelerden haberdar olmak için bizi Google Haberler'den takip edin!

Mühendistan Google News

Cuma günü, ulusal istihbarat direktörünün ofisinden, özellikle son on yıldır askeri personel tarafından görülen fakat tespit edilemeyen uçan nesneler hakkında uzun zamandır beklenen bir UFO raporu yayınlandı. Rapor, Amerikan İstihbaratı’nın bu olaylar hakkında çok az şey bildiğini, ancak var olduklarını kabul etme yolunda olduklarını ortaya koydu.

UFO Raporu, bu gizemli olaylarla ilgili 144 raporu analiz etti ve bunlardan sadece birinin açıklanabileceğini ortaya koydu. Müfettişler, geri kalanının ne dünya dışı yaşamdan ne de yabancı bir düşmanın önemli bir teknolojik ilerlemesine bağlı olduğuna dair bir kanıt bulamadılar.

Diğer Uzmanlar UFO Raporu Hakkında Ne Düşünüyor?

Dünyanın dört bir yanındaki uzmanlar da rapor hakkındaki görüşlerini hızlı bir şekilde değerlendirdi. SETI firması, çalışmaları ile yeni rapor arasındaki farka işaret eden bir basın açıklaması yayınladı.

SETI, raporun planlanmamış gözlemsel kanıtlara dayandığını söylerken aynı zamanda kendilerinin de diğer birçok bilim araştırmasına benzer kasıtlı deneyler yaptığını duyurdu.

Yayınlanan raporun amacını ve önemini anlatmak için, Meclis İstihbarat Komitesi Başkanı kongre üyesi Adam Schiff, şu açıklamayı yayınladı: “İstihbarat Yetkilendirme Yasası aracılığıyla, Kongre ve İstihbarat Komitesi, tanımlanamayan hava olaylarının nadir bir olay olmadığı görüşünde olduğu için bu raporun hazırlanması ve yayınlanması uygun görüldü.”

“İster yabancı bir nesne, ister atmosferik veya diğer hava olaylarının veya tamamen başka bir şeyin sonucu olsun, tanımlanamayan hava olaylarının oluşturduğu potansiyel ulusal güvenlik ve uçuş güvenliği risklerinin kapsamlı ve sistemli bir analizini teşvik etmek için bu sorulara önyargısız yaklaşmalıyız.”

Son olarak, Senatör ve Senato İstihbarat Komitesi Başkan Yardımcısı Marco Rubio da basına şu açıklamayı yaptı: “Yıllarca ülkemizi savunmak için emanet ettiğimiz kadın ve erkekler, üstün yeteneklere sahip kimliği belirsiz uçaklarla karşılaştıklarını bildirdiler, buna rağmen yıllarca endişeleri genellikle göz ardı edildi ve alay edildi. Şimdi ise, bu hava tehditlerinin ciddi bir ulusal güvenlik endişesi oluşturup oluşturmadığını gerçekten incelememiz gerekiyor.”

Yayınlanan rapor, herkes tarafından bilinen fakat bilimsel bir açıklaması yapılamayan fenomenler olan UFO’ların varlığını kabul etmiş gibi görünüyor. Gündeme bomba gibi düşen rapordan esinlenerek nasıl araştırmaların yapılacağı ise merak konusu oldu.

Elif YILMAZ

Ben Elif Yılmaz, Mühendistan platformunda aktif olarak editör, SEO editörü ve SEO uyumlu metin yazarı olarak görev yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu