MühendislikHaberler

Mühendislik Harikası Yelkenli Yatta Yok Yok!

Gelişmelerden haberdar olmak için bizi Google Haberler'den takip edin!

Mühendistan Google News

Steven Kozloff tarafından üretimde olan yeni mühendislik harikası yelkenli yat herkesin nefesini kesti! IE tarafından edinilen bir basın açıklamasına göre, yeni devasa yat The Galleon olarak adlandırılıyor ve 200 misafir veya 20 özel konut barındırabiliyor. 

“Galleon, altı lüks sürat teknesi ihalesi, dört U-Boat Worx NEMO denizaltı , hem iskele hem de sancak tarafında altı kaburga kemiği ve 21 kişisel deniz aracı ve daha fazlası için tasarlanmış dört tam kirişli garaja sahiptir . Her garajda zahmetsiz bir fırlatma ve kurtarma bulunmaktadır. U-Boat Worx NEMO denizaltılarını kolayca fırlatan ve kurtaran Kozloff buluşu da dahil olmak üzere tüm su gemileri için bir sistem bulunmakta “ifadeleri basınla paylaşıldı.

Yat ayrıca 10 helikopter için alan ve bir uçak bakım tesisi ile birlikte geliyor. Yatın göze çarpan diğer özelliği de iki havuzu olması, havuzlardan biri dinlenme alanı ve lüks bir barı olan üst güvertede, diğeri ise köprü güvertesinin altında. Her iki havuz da, havuzlar kullanımdayken otomatik bir sert kapağı çardak haline getiren Kozloff buluşunu içeriyor. Bu sayede, kullanılmadığında sert kapaklar havuzları sızdırmaz hale getirir ve havuzların temizliğini korur ve onları tahliye etme ihtiyacını ortadan kaldırır.

İki havuz yeterli mi? Bu tekne için değil! Üst ön güvertelerde, bir su kaydırağı ile birbirine bağlanan iki nehir havuzu daha var.  

Güneşlenirken egzersiz yapmak ister misin? Galleon’da tam boy basketbol sahası, tenis kortu ve dört hentbol sahası bulunan kapalı bir spor merkezi de bulunmaktadır. 

Mühendislik harikası yelkenli yat
Mühendislik harikası yelkenli yat

Parklar, kafeler, barlar ve restoranlar için daha fazla alana mı ihtiyacınız var? Yatın gövdesi bu tür olanaklara ve daha fazlasına dönüştürülebilecek birçok açık ortak alana sahiptir. 

Her detayı ince ince düşünülen mühendislik harikası yelkenli yat, basına sızdırıldığından beri müthiş bir ilgi toplamış durumda.

Mühendislik harikası yelkenli yatın satışa sunulup sunulmadığı (veya kimin satın almaya gücü yettiği) konusunda henüz bir bilgi yok. Ancak görüntüler ve teknik özellikler size hayal edebileceğiniz her şeyi veriyor!

Kaynak
Interesting Engineering

Elif YILMAZ

Ben Elif Yılmaz, Mühendistan platformunda aktif olarak editör, SEO editörü ve SEO uyumlu metin yazarı olarak görev yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu