Haberler

Dünya’nın İlk Elektrikli Hummerı “H1”

Gelişmelerden haberdar olmak için bizi Google Haberler'den takip edin!

Mühendistan Google News

Elektrikli Hummer “H1”

Arnold Schwarzenegger, Kreisel Elektriğin Avusturya Rainbach, Mühlkreis ilçesindeki yeni araştırma ve geliştirme merkezinin açılışında dünyada bir ilk elektrikli  Hummer H1’i tanıttı.  Ayrıca açılışta Arnold Schwarzenegger : “Krisel Elektrik mersedes G-serisi aracımı elektrikli hale getirdi şimdi de elektrikli bir hummer ürettiler.  Eğer bu hızla devam ederlerse yakında Los Angels’dan buraya elektrikli bir uçakla geleceğim.” diye belirtti.

Elektrikli Hummer
Elektrikli Hummer

Elektrikli Hummer Tam Şarjda 300 km Yol Katedebiliyor

Kreisel Elektrik sadece 2 ayda H1 modeli temelinde bir off road araç prototipi geliştirdi. Hummer H1 Keisel elektrik tarafından 100 kWh kapasiteye sahip yüksek kaliteli bataryalar ile donatılmıştır. Ayrıca ön ve arka akslar üzerinde 360 kW çıkış gücüne sahip iki adet elektrik motoru bulunmaktadır.  Araç 120 km/h hıza kadar ulaşabilir ve dolu şarjda 300 km yol gidebilir. Aracın toplam ağırlığı ise 3300 kg’dır.

Amerika’nın standart modeli olan ve benzin ile çalışan off-road aracı her 100 km’de 24 litre benzin tüketmekte ve kilometre başına 470 g karbondioksiti (CO2 ) doğaya salmaktadır. Kreisel elektriğin kurucularından biri olan Markus Kreisel: “Elektrikli prototiplerimizle sizlere Kreislet teknolojisiyle nelerin mümkün olabileceğini göstermek istiyoruz. Bu modellerin kesinlikle seri üretimini yapmayacağız. Fakat şunu da eklemeliyim ki Hummerımız o kadar sessiz ki kurtların koyunlara sessizce yaklaştığı gibi bu araçla da aynı şekilde koyunlara bile rahatsızlık vermeden dolaşabilirsiniz” diye belirtti.

Elektrikli Hummer
Elektrikli Hummer

Kreisel Elektriğin Avusturya Rainbach’daki bu araştırma ve geliştirme tesisi 7000 m2 alan üzerine kurulmuştur. Bu alana prototip atölyesi ve tamamen otomatik üretim hattı da dahildir. Bu üretim hattı Kreisel Elektrikli batarya depolama cihazları, binek araçların, yardımcı araçların, otobüslerin, botların ve uçakların küçük seri üretiminde ve depolama çözümlerinde kullanılmaktadır.

Kreseisel elektriğin bu yeni araştırma ve geliştirme binasında 2018 de 200 çalışan işe başlayacak. Kreisel Electric, büyüme sürecini hızlandırmayı ve e-mobilite işini uluslararası ölçekte genişletmeyi hedeflemektedir. Kreisel Elektriğin stratejik geliştirilmesinden sorumlu CEO Christian Schlögl : “Açılış töreni 1000’den fazla iş ve siyaset dünyasından uluslararası temsilcilerin katılımıyla gerçekleşti. Bu da Kreisel Elektik ve elektromobile olan ilginin büyüklüğünü gösteriyor.” diye belirtti.

Kaynak: Kreiselelectric

Elif YILMAZ

Ben Elif Yılmaz, Mühendistan platformunda aktif olarak editör, SEO editörü ve SEO uyumlu metin yazarı olarak görev yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu