EnerjiElektrikHaberlerOtomotiv

Mini Güneş Enerjili Arabalar Kentsel Mobilitenin Geleceği Olabilir!

Gelişmelerden haberdar olmak için bizi Google Haberler'den takip edin!

Mühendistan Google News

Güneş enerjisiyle çalışan arabalar umut verici olsa da güneş paneli teknolojisi, aşırı şarj sürelerine ihtiyaç duymadan ortalama bir araca güç sağlayabilecek aşamada değil.

Bir mini güneş enerjili araba olan “The SQUAD Solar City Car”, ortalama bir araç değildir. İnanılmaz derecede kompakt iki koltuklu, kentsel mobiliteyi güçlendirerek ve ilk ve son mil emisyonları problemini henüz iş başındayken çözerek güneş enerjisinin sınırlamalarından en iyi şekilde yararlanmak için inşa edildi.

Squad Mobility kendi tasarımlarına ithafen bir basın açıklamasında “Kentsel hareketlilik güvenli, erişilebilir ve sorunsuz olmalıdır. Yaşanabilir, özgür ve açık bir şehir yaşamına katkıda bulunmalıdır.” İfadelerini kullandı.

Şirket, 2022’de piyasaya çıkacak akıllı aracının “hayatı herkes için kolaylaştırdığını” söylüyor. 2019 yılında kurulan Squad Mobility, şehir alanlarına kolayca entegre edilebilecek sıfır emisyonlu bir çözüm yaratmak adına yola çıktı. Sonuç ise, güneş ışığında otomatik olarak şarj olan ve şarjı düşükse değiştirilebilir pil seçeneğine sahip iki kişilik bir araç olan şirketin SQUAD Solar City Car’ı oldu.

Mini Güneş Enerjili Arabalar Kentsel Mobilitenin Geleceği Olabilir!

Küçük ama sağlam tasarım, şehirlerde gezinmeyi ve arabayı rahatça park etmeyi kolaylaştırıyor. Çünkü, SQUAD araçlarının üçü tek bir park yerine rahatça sığabiliyor. Alüminyum boru çerçeveleri ise güvenli bir yolculuk sağlarken, gerçek zamanlı araç verileri filo operatörlerinin araçlarını uzaktan izlemelerine olanak tanır.

Squad Mobility CEO’su Robert Hoevers, otomobillerinin tanıtımının yapıldığı bir basın açıklamasında “Şehirler, az yer kaplayan sıfır emisyonlu mobilite çözümleri arıyor. Biz ise her ikisini de başardık” dedi.

Diğer özelliklerinin yanı sıra, değiştirilebilir aküleri sayesinde 62 mil (100 km) menzile sahip olan araçlar, güneş panelleri aracılığıyla sürekli şarj oluyor ve bu da günde fazladan 12 mil (20 km) sağlıyor.

Mini Güneş Enerjili Arabalar Kentsel Mobilitenin Geleceği Olabilir!

Squad Mobility, hafif elektrikli araç (LEV) segmentinde ortalama bir kişi günde 12 km yol aldığından, güneş enerjisi şarjının çoğu gün insanları kapsaması gerektiğine dikkat çekiyor.

SQUAD güneş arabası, şehir içi ulaşımı daha kolay ve kitleler için daha erişilebilir hale getirirken aynı zamanda daha güvenli ve daha çevre dostu hale getirerek kentsel hareketliliği değiştirme potansiyeline sahiptir. Görünüşe göre, bu oldukça başarılı bir tasarım, bu nedenle bu yıl sonbaharda çıkacak olan aracın resmi tanıtımını sabırsızlıkla bekliyoruz.

Elif YILMAZ

Ben Elif Yılmaz, Mühendistan platformunda aktif olarak editör, SEO editörü ve SEO uyumlu metin yazarı olarak görev yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu