SponsorGüneş EnerjisiHaberler

Güneş Enerjisi Sektörünün İlk Firma Arama Sitesi Güneş Köprüsü Açıldı

Güneş enerji sektörü için ilk firma arama platformu Güneş Köprüsü yayına başladı.

Gelişmelerden haberdar olmak için bizi Google Haberler'den takip edin!

Mühendistan Google News

Güneş enerji firmalarıyla yatırımcıları bir araya getirme hedefiyle, güneş enerjisi sektörünün ilk firma arama sitesi olma özelliği taşıyan Güneş Köprüsü platformu kuruldu.

Güneş Enerjisi Sanayicileri ve Endüstrisi Derneği, GENSED’in kurduğu ve www.guneskoprusu.com web adresiyle platforma erişim sağlanabiliyor.

Güneş Köprüsü Nedir?

Güneş Köprüsü, güneş enerji firmalarını ve yatırımcıları bir araya getirme amacı ile kurulmuş dijital bir platformdur. Platform üzerinde yer alan harita üzerinden yatırımcılar şehirlere göre firmalara ulaşabilmektedirler. Bu şekilde yatırımcılar yatırım yapmak istedikleri bölgelere göre firmalara ulaşabilmektedir. Böylece firmalar ile yatırımcılara arası etkileşim artarak, yatırımcı projelerini gerçekleştirmek için doğru firmayı bulabilir ve firmalar da faaliyet gösterdikleri alanlarda doğru yatırımcılara ulaşabilmektedirler.

Platformda ayrıca güneş enerjisi, yenilenebilir enerji ve elektrik piyasasıyla ilgili yayınlanan son raporlar, mevzuatlar ve yönetmelikler de yer almaktadır. Site üzerinde ayrıca üye firma haberleri ve sektörel haberler de yayınlanmaktadır.

Güneş Köprüsü platformuna web sitesi üzerinden ve mobil uygulama ile ulaşılabilmektedir. Mobil uygulama telefon ile siteye girildikten sonra birkaç basit adımla mobil uygulama da indirilebilmektedir. Mobil uygulamanın nasıl indirileceği, firma kaydı ve platform ile ilgili daha fazla bilgiye “Güneş Köprüsü Platformu Açıldı” içeriği ile ulaşabilirsiniz.

Yatırımcılar için Güneş Köprüsü

Bir güneş enerji sistemi kurmak isteyen yatırımcı için belki de en zor aşama doğru firma bulmaktır. Özellikle proje bölgesinde faaliyet gösteren amaca uygun hizmet veren firmaları bulmak oldukça önemlidir. Sonuçta bazı müşteriler sistem kurulumu yaptırmak bazıları danışmanlık hizmeti almak bazıları da ürün satın almak istemektedir. Bu sebepten de özellikle müşterilerin kendi şehirlerinde veya yakın bölgelerde bulunan EPC, danışmanlık ve tedarikçi firmalarına ulaşması kendilerine büyük kolaylık sağlamaktadır. Bu bağlamda Güneş Köprüsü güneş enerjisi yatırımcılara kolaylıkla firmalara ulaşabilecekleri bir ortam sunmaktadır.

Firmalar için Güneş Köprüsü

Güneş enerji firmaları için de doğru müşterilere ulaşmak önemlidir. Firmalar hizmet alanlarına ve bölgelerine göre çalıştıkları müşteriler ile daha etkili hizmet vererek müşteri ağını daha da genişletebilir. Ayrıca internet aramalarında görünürlükleri de artar özellikle de yerel aramalarda yani şehir bazında internet aramalarında da firmalar ön plana çıkmaktadır. Platformda da yayınlayacakları tanıtım yazıları ile de ürün ve hizmetlerini de müşterilere tanıtabilmektedirler.

Güneş Köprüsü’ne Firma Kaydı Nasıl Oluşturulur?

GENSED’den yapılan açıklamaya göre platforma rağbet oldukça fazla ve kısa bir süre içerisinde platforma 100’den fazla firma kayıt oldu. Platforma firma kaydı yapmak oldukça kolay öncelikle ana sayfayı açarak aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

  1. İlk olarak www.guneskoprusu.com web adresini açın.
  2. Daha sonra sağ üst kısımdaki “Üye Ol” menü sekmesine tıklayın.
Güneş Enerjisi Sektörünün İlk Firma Arama Sitesi Güneş Köprüsü Açıldı
  • Açılan sayfadaki formda gerekli alanları doldurun.
Güneş Enerjisi Sektörünün İlk Firma Arama Sitesi Güneş Köprüsü Açıldı
  • Gizlilik politikası ve üyelik sözleşmesi okuyup onaylandıktan sonra firma bilgilerini gönderebilirsiniz.

Form ile gönderdiğiniz bilgiler ile firma kaydınız gerekli incelemelerden geçerek en geç 24 saat içerisinde siteye eklenmektedir.

Güneş Köprüsü Platformuna Kayıt Ücretsiz mi?

Güneş Köprüsü platformu güneş enerjisi sektöründe faaliyet gösteren tüm yasal firmalara açıktır. Site üzerinde verilen hizmetler 31.12.2022 tarihine kadar tüm katılımcı firmalara ücretsizdir.

Platform, 31.12.2022 tarihinden sonra belirlenecek yıllık üyelik ücretine tabidir. GENSED üyeleri ise bu tarihten sonra indirimli fiyatlar ile üyeliklerini uzatabileceklerdir.

Emre LEBLEBİCİOĞLU

Emre Leblebicioğlu, enerji sistemleri ve mekatronik mühendisliği lisans ve makine mühendisliği yüksek lisans mezunudur. Enerji modelleme, rüzgar enerji santral tasarımı ve güneş enerjisi üzerine akademik çalışmaları vardır. Şuanda da aktif olarak güneş enerji sektöründe çalışmakta ve enerji üzerine de mühendislik danışmanlık hizmetleri sağlamaktadır. İyi düzeyde İngilizce ve temel düzeyde de Almanca bilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu