Teknoloji

Instagram Hesabı Nasıl Açılır? Adım adım Instagram Hesabı Açma

Gelişmelerden haberdar olmak için bizi Google Haberler'den takip edin!

Mühendistan Google News

Instagram son yıllarda büyük bir üne kavuşan en popüler sosyal medya uygulamaların başında gelmektedir. Özellikle akıllı telefonlarımızda Androis ve İOS işletim sistemlerinde rahatlıkla kullanabildiğimiz fotoğraf paylaşma uygulaması İnstagram dünya genelinde milyarlarca kullanıcıya ulaşmış bir durumda. Bu yazımızda Instagram hesabı nasıl açılır ve hangi işlemlerin yapılması gerekiyor püf noktaları sizler için ele aldık.

Instagram Hesabı Nasıl Açılır?

Instagram uygulaması için hesap açma; iki alternatif yöntemden oluşmaktadır. Bunlar birinci yöntem Android veya İOS telefonumuza Instagram uygulamasını indirerek kayıt olabiliriz. Diğer bir seçenek olarak da bilgisayarımızdan tarayıcı yardımı ile Instagram hesabımızı açabiliriz. e-takip.com.tr olarak yazımızın devamında iki farklı seçenek ile nasıl Instagram hesabı açabilirsiniz adım adım ele alacağız.

Cep Telefonu ve Tablet Üzerinden Instagram Hesabı Nasıl Açılır?

Uygulama mağazalarından Instagram uygulamasını yüklüyoruz ve ardından cihazımıza yüklenen Instagram uygulamasının simgesine çift tıklayarak uygulamayı açıyoruz.

Uygulama açıldığı zaman karşımıza gelen ekranda “Hesabınız yok mu?” seçeneğini karşımıza çıkacak. O seçenek ile yeni hesap açma adımına geçiyoruz.

Daha sonra devamında gelen ekrandan telefon numarası veya mail adresi ile üye ol kısmına geliyoruz. Bu seçeneği seçerek sonraki adıma geçiyoruz.

Sonraki ekrana geldiğimizde ilk satıra cep telefon numaramızı veya e-posta adresimizi yazıyoruz. İkinci satırda isim ve soy isim bilgilerini dolduruyoruz. Üçüncü satırsa ise Instagram’da kullanacağımız kullanıcı adını yazıyoruz. Daha sonra ise dördüncü satırda Instagram’a girişlerde kullanacağımız şifremizi yazıyoruz. Böylelikle Instagram kayıt işlemi tamamlanmış oluyor.

Bilgisayardan Instagram Hesabı Açma Adımları Şu Şekilde:

Bilgisayarımızdan Instagram’a kayıt olmak için Instagram’ın web sitesine giriş yapıyoruz. Siteye girdikten sonra web sitesinin en üst kısmında yer alan kayıt olma kısmına geliyoruz. Ardından kayıt olmak istediğimiz cep telefonumuzu veya mail adresimizi yazıyoruz. İkinci satırda ise isim ve soy ismimizi yazıyoruz.  Devamında gelen satırlara ise Instagram’da kullanmak istediğimiz kullanıcı adımızı ve devamında Instagram’da kullanmak istediğimiz şifremizi yazıyoruz ve kaydol diyoruz. Bu işlemleri tamamladıktan sonra bilgisayarımızdan Instagram hesabımızı oluşturmuş oluyoruz. Artık Instagram hesabımız kullanım için hazırdır.

Emre LEBLEBİCİOĞLU

Emre LEBLEBİCİOĞLU, 1993 yılının Ekim ayında Adana'nın Seyhan ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini burada tamamladı. 2011 yılında Karabük Üniversitesi Enerji Sistemleri Mühendisliği bölümünü kazandı. 2012 yılında ise yine aynı üniversite de Mekatronik Mühendisliğinde çift anadal programına başladı. 2014 yılının ilk döneminde Erasmus programı kapsamında Bükreş Politeknik Üniversitesi'nde eğitim aldı. 2015 yılında haziran ayında Enerji Sistemleri Mühendisliğinden, ağustos ayı sonunda ise Mekatronik Mühendisliğinden mezun oldu. Mezuniyetten sonra ise yaklaşık 2 yıl solar enerji sektöründe faaliyet gösterdi. Askerlik vazifesini de yedek subay olarak tamamladı. Şuan da ise Marmara Üniversitesi İngilizce Makine Mühendisliği bölümünde tezli yüksek lisans yapmaktadır. Ayrıca GENSED'de proje uzmanı olarak çalışmaktadır. İleri seviyede İngilizce ve başlangıç düzeyinde Almanca bilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu