Otomotiv

2018 Yılına Damga Vuran En İyi Elektrikli Arabalar

1

Mühendistan Aylık Ücretsiz Bülten Aboneliği

4. NISSAN LEAF

Elektrikli Arabalar Nissan Leaf

Menzil: 151 mil / 243 km

Fiyat: $30,885

İlk olarak 2010 yılında piyasa sürülen Nissan Leaf modeli elektrik arabalar pazarının en eskilerinden birisidir. 2018’de Nissan, beygir gücü ve daha düşük fiyat etiketi ile birlikte çalışma aralığını %50 arttırma başarısı gösterdi. Son hali ile birlikte yeni Nissan Leaf tam şarjda 147 beygir gücü ile 243 km gidebilmektedir. 2018 modeline eklenmiş olan yeni teknoloji bir dizi kaza önleme sistemini barındırmakta ve Nissan’ın ProPILOT Asistan adını verdiği sistemini içermektedir. ProPILOT Asistan, otonom sürüş teknolojisine yakın olan otoyol sürüşünü sağlamak için bir dizi teknolojiyi bir araya getirmektedir. Araç e-Pedal sistem özelliği sayesinde tek pedal ile kullanılabilmektedir. Leaf’ın rejeneratif frenleme özelliği sayesinde aracı birçok durumda ayağınızı sadece gaz pedalından çekerek durdurabilirsiniz.

Tuna PÜSGÜL
1993 yılında Denizli'de doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Denizli de tamamladıktan sonra 2010 yılında Karabük Üniversitesi Enerjisi Sistemleri Mühendisliği Bölümünü kazandı. 2015 yılında lisans eğitimini tamamladıktan sonra İngiltere'nin Londra şehrinde 8 aylık ingilizce eğitimi aldı. Şu anda Endüstriyel, Havalandırma ve İklimlendirme Filtreleri alanında kariyerini sürdürmektedir.

Dünyanın En Büyük Rüzgar Türbini İnşa Ediliyor

Önceki Yazı

Tarihteki En Önemli 10 Uzay Görevi

Sonraki Yazı

1 Yorum

  1. Tesla isterdim ama bu listede alınabilecek en ekonomik ve güzel görünümlü olan Ioniq. Sadece arkasını beğenmiyorum, çok estetik durmuyor ve Toyota Prius’a benziyor baya.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunları da beğenebilirsiniz

Bu konuda daha fazla Otomotiv