İnşaatHaberlerMühendislik

Google, San Jose’de Büyüyen Mega Kampüs İnşa Etmek İçin Onay Aldı

Gelişmelerden haberdar olmak için bizi Google Haberler'den takip edin!

Mühendistan Google News

Üç yıldan fazla bir süredir devam eden aradan sonra, Google nihayet 25 Mayıs Salı günü San Jose belediye meclisinin  şehir merkezindeki multi-milyar dolarlık mega kampüsünü inşa etme sürecini başlatmak için onayını aldı. 

“Downtown West” projesinin tamamlanması on yıldan otuz yıla kadar sürecek ve inşaat bilindiği kadarıyla gelecek yıl başlayacak. Devasa kampüsün tamamlandığında, San Jose sakinleri için bir dizi heyecan verici seçenek sunması bekleniyor.

Google’ın Downtown West Mega Kampüsü

80 dönümlük mega kampüs , 4.000 konut birimini (1.500’ü tamamen güneş enerjisiyle güçlendirilecek) içerecek ve bunların yüzde 25’i uygun fiyatlı konutlar için tasarruf edilecek. Ayrıca, 15 dönümlük halka açık parklar ve açık alanlar, 4,25 dönümlük geliştirilmiş dere yaşam alanı, 2,280 yeni ağaç ve yerel bitki, perakende için 500,000 fit kare, ofis alanı için 7,3 milyon fit kare ve barınma, iş erişimi ve eğitim ve çok daha fazlası için milyonlarca dolarlık finansman sağlanacak. Google’ın ilk karma kullanımlı kampüsü olan San Jose kampüsü tamamlandığında, dünyanın en büyük kampüslerinden biri olacak.

Downtown West ayrıca Google’ın kurumsal misafirleri için kısa süreli konaklama imkanı sağlama açısından 300’e kadar otel odası ve 800 konut içerecektir. Google 80 dönümlük arazinin tamamına sahip olurken, projenin yarısından fazlası konut ve kamusal alan için tahsis edilecek ve parklar, restoranlar, eğlence alanı ve ekolojik görüntüleme istasyonları gibi özellikleri içerecek.

Google'ın Downtown West Mega Kampüs

San Jose kampüsüne devletten onay, Google’ın silikon vadisi ve diğer teknoloji merkezlerinde uygun fiyatlı konut sıkıntısına çare olması ve kültürel değişimlere katkıda bulunan teknoloji şirketlerine yönelik artan yabancılaşmayı önlemesi için geliyor. Zayıflayan salgının ortasında işçileri ofislere geri getirmek için maaşları da iki katına çıkan Google, Mountain View’da yolun sadece 16 kilometre yukarısında, devasa bir kasaba benzeri ikinci bir merkez daha planlıyor.

Yerel halkın hoş karşılayacağı ve yararlanabileceği bir alan önerdiğinden emin olmak için Google , Downtown West için fikirler sundu ve bunların San Jose şehrinin geleceğine nasıl katkıda bulunabileceği konusunda binlerce sakinle görüştü. 

Kaynak
San Jose Belediyesi

Elif YILMAZ

Ben Elif Yılmaz, Mühendistan platformunda aktif olarak editör, SEO editörü ve SEO uyumlu metin yazarı olarak görev yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu