HaberlerTeknoloji

Devasa Dongfeng Warrior M50, Askeri Araçların Sivil Versiyonu Oluyor!

Gelişmelerden haberdar olmak için bizi Google Haberler'den takip edin!

Mühendistan Google News

Car News China’nın haberine göre Çin, Batı’daki askeri dostu araçların sivil versiyonu olan “Dongfeng Warrior M50” adlı yeni bir aracın üretimine başladı.

Bu araçlar özellikle, Çin’in yeni aracı Hummer M1’e çok benziyor ve çalışıyor.

Orijinal Hummer gibi, M50 de ön tekerleklerin arkasına monte edilmiş bir aktarma organı ile ön ve orta motor arasında bir yere yerleştirilerek gövde üzerinde duran bir yapıya sahip olabilir. QQ adlı başka bir Çinli haber kaynağı, motorun 4.0 Dongfeng-Cummins turbodizel olduğunu ve bu nedenle muhtemelen 4BT’ye farklı bir bakışı olduğunu söylüyor.

Motor şasinin en önüne monte edildiğinden, iç mekanı devasa bir orta konsola sahip süper geniş, H1 benzeri bir düzenlemeye adapte olmaya zorladı. Elektrikli pencereler, deri koltuklar ve otomatik klimanın yanı sıra M50, sekiz inçlik bir ekrana da sahiptir. Ancak Çin merkezli başka bir blogdan gelen bir rapora göre, döşemenin çoğu plastik.

Araçta ayrıca 31,7 galon (120 litre) kombine kapasiteli iki yakıt tankı vardır. Askeri sınıf araçların yeni sivil varyantı kabaca 103.300 dolara mal oluyor, bu da oldukça pahalı gibi görünüyor. Ayrıca, askeriyede kullanım açısından oldukça başarılı bir araç gibi gözükse de, bu aracın normal alanlarda çok fazla kullanılacağı düşünülmüyor.

Dongfeng model araç, tahmin edildiği üzere Tesla’nın yakında çıkacak Cybertruck’ının karbon kopyası gibi değil. Görünen o ki, sivil araçlar hızla sıfır emisyonlu alternatiflere dönüyor. Ve Çin’deki tüketiciler de aynı şeyi yaparsa, M50’nin ömrü kısa olabilir. Önemli bir tartışma konusuna davetiye çıkaran bu araç, hala geliştirilme aşamasında ve son haline yönelik bir değişiklik olup olmayacağı ise merak unsuru oldu.

Kaynak
Interesting Engineering

Elif YILMAZ

Ben Elif Yılmaz, Mühendistan platformunda aktif olarak editör, SEO editörü ve SEO uyumlu metin yazarı olarak görev yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu