TeknolojiHaberler

Apple, Android ve Windows Kullanıcıları için FaceTime’ı Tanıttı!

Şirketin son Spring Loaded etkinliğinin ardından, Apple hayranları ve kullanıcıları 7 Hazirandaki etkinlikte FaceTime duyuru da dahil bir dizi yeni duyurunun tadını çıkardılar. Apple kullanıcıları için bu yıl iyi bir yıl olacak gibi görünüyor!

Gelişmelerden haberdar olmak için bizi Google Haberler'den takip edin!

Mühendistan Google News

Apple, 7 Haziran’da düzenlenen WWDC 2021 etkinliği sırasında, yazılımında bir dizi heyecan verici güncellemeyi tanıtarak dikkatleri üzerine çekti.

Şirketin son Spring Loaded etkinliğinin ardından, Apple hayranları ve kullanıcıları 7 Hazirandaki etkinlikte FaceTime duyuru da dahil bir dizi yeni duyurunun tadını çıkardılar. Apple kullanıcıları için bu yıl iyi bir yıl olacak gibi görünüyor!

İlk olarak, Apple sonbaharda piyasaya sürülecek olan tüm yeni iOS 15 ve iPadOS 15 özelliklerini sergiledi.

7 Haziran WWDC21 etkinliği
Apple, Android ve Windows Kullanıcıları için FaceTime'ı Tanıttı! 3

iOS 15, iPadOS 15 ve FaceTime

Yeni özelliklerle dolu olan iOS 15’in belki de en çok beklenen noktalarından biri, FaceTime’ın artık bir web bağlantısı aracılığıyla Android ve Windows kullanıcıları için de kullanılabilir olmasıdır. Daha çok Zoom’a daha çok benzeyen FaceTime, kullanıcıların ekranlarını paylaşabilmeleri, film yayınlayabilmeleri ve herkesin bireysel ekranında paylaşılan tüm bilgilerle aynı anda müzik dinleyebilmelerine dayalı güncellemeler de içeriyor.

Geliştirilmiş bildirimler, emojiler ve mesajlaşma stilleri de dahil olmak üzere bir dizi diğer kullanışlı yeni özellik iOS 15’in güncellemesine dahil.

WatchOS 8

Apple ayrıca, kullanıcının bağlantısını, sağlığını ve aktif yaşam tarzını daha da geliştiren ve sonbaharda kullanıma sunulacak olan etkinlik sırasında watchOS 8’i duyurdu.

Güncellenmiş Fotoğraflar uygulaması ve kısa mesaj sistemi, kullanıcının daha anlamlı ve heyecan verici bir şekilde bağlantıda kalmasını sağlıyor ve daha sağlıklı bir yaşam tarzı yaratmaya yardımcı olmak için kullanıcıya çeşitli sunular hazırlıyor.

Artık kullanıcılar, sevdiklerinin fotoğraflarını portre olarak veya watchOS 8’in ekranının doğrudan iPhone’larından gönderilmesiyle fotoğraf ızgarası koleksiyonu olarak kaydedebiliyor. Ayrıca, tüm Apple Home cihazları artık watchOS 8’e bağlanabiliyor, böylece orada olmasanız bile ev kapınızın ne zaman çaldığını ve kimin geldiğini kontrol edebiliyorsunuz.

Apple’ın tanıtılan bir diğer yeni uygulaması olan Focus uygulaması, dikkat dağıtıcı bildirimleri engelleyerek kullanıcının anda kalmasına yardımcı oluyor. Kullanıcı odaklanmak istediği şeyi kendine göre seçebiliyor.

Oldukça heyecan verici olan yeni özellikler, Apple kullanıcıları tarafından şimdiden çok sevilmiş durumda.

Kaynak
Interesting Engineering

Elif YILMAZ

Ben Elif Yılmaz, Mühendistan platformunda aktif olarak editör, SEO editörü ve SEO uyumlu metin yazarı olarak görev yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu