Kripto ParaHaberler

Anonymous Bu Kez Elon Musk’ı Hedef Aldı!

Gelişmelerden haberdar olmak için bizi Google Haberler'den takip edin!

Mühendistan Google News

Scientology Kilisesi de dahil olmak üzere çeşitli hükümetlere ve kuruluşlara yönelik siber saldırılarıyla tanınan, merkezi olmayan uluslararası bir aktivist/hacktivist olarak hareket eden Anonymous, şimdi milyarder Elon Musk’a bir YouTube videosu üzerinden şifreli bir mesaj gönderdi. Grup, Tesla CEO’sunun “dünyanın elektrikli araçlar ve uzay araştırmaları alanında büyük gelişmelere imza atmak” nedeniyle olumlu bir üne sahip olduğunu iddia ediyor.

Ancak Anonymous, bu itibarın yeterince kullanılmadığına inanıyor. YouTube videosundaki maskeli adam, “Son zamanlarda özenle yarattığınız kamu imajınız ifşa oluyor ve insanlar sizi dikkat çekmeye çalışan narsist zengin bir kişi olarak görmeye başlıyor” diyor.

Video, Musk’ın insanlığı kurtarma arayışının nasıl bir üstünlük kompleksine dayandığını ve insanlık için gerçek bir endişe olmadığını açıklamaya devam ediyor. Grup, Musk çalışanlarının yıllardır “emrindeki dayanılmaz koşullara” karşı karşıya olduğunu ve çocukların denizaşırı lityum madenlerinde çalıştığını ve bu durumun çevreye de çok zarar verdiğini iddia ediyor.

Ayrıca grup, Musk’ın ürünlerinin çıkarıldığı ülkelerde “diktatörler yerleştirmek” için darbeler düzenlemeye açık olduğunu, hatta erkenden kendini Mars imparatoru ilan ettiğini belirtiyor.

Anonymous ve Elon Musk

Anonymous, elektrikli araçlar ve uzay araştırmaları için rekabetin arttığını ve Musk’ın yalnızca sosyal medyada başkalarını trolleyerek bir kült kazandığını ekliyor. Grup, şirketin gelirinin araba satmaktan değil, devlet sübvansiyonlarından geldiğini söyleyerek Tesla’ya saldırmaya devam ediyor. Hatta Anonymus, Musk’ın Tesla’yı bile kendisinin bulmadığını, bunun yerine şirketi kendisinden “çok daha zeki” iki kişiden satın aldığını belirtiyor: Martin Eberhard ve Marc Tarpenning.

Anonymous, Tesla’yı Bitcoin çıkarma konusunda insanları ağır şekilde çalıştırdığını ve Musk’ın kripto piyasalarıyla oynadığı oyunların insanların hayatını mahvettiğini belirterek videoya devam ediyor.

Büyük bir tartışma konusu olmayı başaran Youtube videosu, tıklanma rekorları kırarak bütün dünyayı ayağa kaldırmış durumda. Doğal olarak, bütün gözler Tesla CEO’su Elon Musk’a çevrilmiş durumda, Musk’ın bu suçlamalara yanıt verip vermeyeceği oldukça merak konusu oldu.

Kaynak
Interesting Engineering

Elif YILMAZ

Ben Elif Yılmaz, Mühendistan platformunda aktif olarak editör, SEO editörü ve SEO uyumlu metin yazarı olarak görev yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu