Teknoloji

WhatsApp Benzeri Uygulamalar ve Özellikleri 2021

Gelişmelerden haberdar olmak için bizi Google Haberler'den takip edin!

Mühendistan Google News

Facebook Inc. firmasının platformlarından biri olan Whatsapp uygulamasını Türkiye’deki kullanılacaklar için yaptığı yeni gizlilik politikası nedeniyle herkes WhatsApp benzeri uygulamalar arayışına girdi. Bu içeriğimizde de size güncel olarak 10 WhatsApp benzeri uygulamalar ve özelliklerini derledik.

WhatsApp Benzeri 10 Uygulama

1) Telegram

telegram

Belki de Whatsapp’ın ardından en popüler mesajlaşma uygulaması şüphesiz Telegram’dır. Telegram, tüm iletişimde uçtan uca şifreleme yöntemi kullanır. Ayrıca mesajlarınızı veya dosyalarınızı sohbette 200.000’den fazla kullanıcıya gönderebilirsiniz.

Telegram ayrıca mesajlarınızın daha hızlı gönderilmesini sağlayan bulut tabanlı bir teknoloji sunar. Telegram açık kaynaklı ve ücretsiz bir uygulamadır.

Platform: Android, iOS, Windows Phone, Windows Masaüstü, Linux, macOS

İndirme: Android | IOS

2) Signal

whatsapp benzeri uygulamalar arasında signal

Elon Musk‘ın da önerdiği uygulama olan Signal, yüksek gizlilik ve kullanıcı güvenliğiyle popüler bir uygulamadır. Mesajları zamanlayıcı kurarak silme özelliğine de sahiptir. Ayrıca Whatsapp bünyesindeki gibi grup kurma, dosya paylaşımı, sesli ve görüntülü konuşma gibi özellikler de mevcuttur.

Platform: Android, iPhone, desktop

İndirme: Android | IOS

3) WeChat

whatsapp benzeri uygulamalar arasında wechat

WeChat Çin’in Whatsapp’ı diyebiliriz. Bu uygulamanın kayıt aşamaları Whatsapp ile benzerlik gösterir. Telefon numaranızı ve doğrulama kodunu kullanarak kayıt olabilirsiniz. Mail hesabınızı veya Facebook hesabınızı bağlayarak WeChat kullanan diğer kişileri de bulabilirsiniz. Uygulama dosya, konum paylaşımı, video oluşturma ve sesli aramalara olanak sağlıyor.

Platform: iOS, Android, Windows, Mac, Web

İndirme: Android | IOS

4) Google Hangouts

whatsapp benzeri uygulamalar arasında google hangouts

Google Hangouts mükemmel bir Whatsapp alternatifi uygulamadır. Gmail hesabı olan herkes ile bağlantı kurup sohbete başlayabilirsiniz. Bu uygulama ile de grup sohbetleri oluşturabilir, dosya gönderimi yapabilir ve yazılı mesajları arama yapabilirsiniz.

Platform: iOS, Android, Windows Phone, Mac, Windows

İndirme: Android | IOS

5) Viber

whatsapp benzeri uygulamalar arasında viber

Whatsapp gibi, Viber da telefon numarası ile kullanıcıları tanımlayan bir online sohbet uygulamasıdır. Uygulamaya kayıt olduğunuzda, telefonunuza gelen kod ile işleminizi tamamlıyorsunuz. Bu uygulama ile ücretsiz olarak arama yapabilir, mesaj gönderebilir, fotoğraf ve video paylaşabilirsiniz.

Platform: iOS, Android, Windows Phone, Bada, Mac, Windows

İndirme: Android | IOS

6) Threema

whatsapp benzeri uygulamalar arasında threema

Threema, Whatsapp benzeri uygulamalar listemizde çoğunuzun bilmediği bir mesajlaşma uygulamasıdır. Bu uygulama Whatsapp’a benzer bir arayüze sahiptir. Resimler, mesajlar ve GPS konumu da gönderebilirsiniz.

Uygulama tüm kişi listenize senktronize olur ve bu şekilde Threema kullanıcılarını bulabilirsiniz. Geliştiricilerin bile sizin mesajlarınızı okumaya izni yoktur. Bu sebeple şuan için güvenli bir uygulamadır.

Platform: Windows, Android, Linux, Mac, iOS

İndirme: Android | IOS

7) Wire

wire

Uçtan uca şifreleme ve basit bir arayüz ile Wire uygulaması en iyi Whatsapp benzeri uygulamalardan birisidir. Skype’ın kurucularından Janus Friis bu uygulamayı geliştirmiştir. Kayıt için mail adresiniz ve telefon numaranız yeterli ve bu bilgiler kimse ile paylaşılmıyor.

Platform: Android, iOS, Web

İndirme: Android | IOS

8) Discord

discord

Discord, normalde oyuncular tarafından, sesli konuşma ve yazışma amacıyla kullanılan bir uygulamadır. Güvenlidir ve hem telefon hem de bilgisayar için kullanılabilir.

Platform: Windows, Android, Mac, iOS

İndirme: Android | IOS

9) Skype

skype

Skype, belki de dünyanın en iyi video arama uygulamasıdır. Skype son güncellemeleriyle, mesaj, görüntü ve dosya gönderme, video oluşturma ve sesli aramalar gibi özellikleri kullanıma sundu.

Bu uygulamayı hem telefondan hem de bilgisayardan kullanabilirsiniz.

Platform: iOS, Android, Windows Phone, Mac, Windows

İndirme: Android | IOS

10) LINE

line

LINE uygulamasına kayıt olmak için telefon numaranızı kullanıyorsunuz. Bu şekilde uygulama rehberiniz ile senkronize olarak, rehberinizdeki diğer LINE kullanıcılarını tespit edebiliyor. Ayrıca LINE bilgisayar üzerinde de mail adresiniz ile kullanılabilir. Bu uygulama ile diğer kullanıcıları arayabilir ve mesaj atabilirsiniz.

Platform: Android, iPhone, iPad, Windows Phone, Mac, Windows

İndirme: Android | IOS

Bonus Uygulama: BİP

bip

Yerli Whatsapp alternatifi bir uygulama arıyorsanız. BİP sizin için en iyi seçenek olabilir. BİP, mesajlaşma, görüntülü konuşma gibi özelliklerinin yanı sıra kanal aboneliği, akıllı faks ve mesaj ile para gönderme gibi özelliklere sahiptir.

Platform: Android, IOS, Windows

İndirme: Android | IOS

Sizin de Whatsapp benzeri uygulamalar listemize eklemek istediğiniz uygulamalar var ise bizlere yorum olarak belirtebilirsiniz.

Kaynak: Startupstash

Emre LEBLEBİCİOĞLU

Emre Leblebicioğlu, enerji sistemleri ve mekatronik mühendisliği lisans ve makine mühendisliği yüksek lisans mezunudur. Enerji modelleme, rüzgar enerji santral tasarımı ve güneş enerjisi üzerine akademik çalışmaları vardır. Şuanda da aktif olarak güneş enerji sektöründe çalışmakta ve enerji üzerine de mühendislik danışmanlık hizmetleri sağlamaktadır. İyi düzeyde İngilizce ve temel düzeyde de Almanca bilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu