Teknoloji

2018 Yılına Damga Vuran En Önemli Teknolojik Gelişmeler

0
Teknolojik gelişmeler

Mühendistan Aylık Ücretsiz Bülten Aboneliği

2018 yılı yeni sona erdi. Ancak, MIT Üniversitesinin teknoloji incelemesi raporunda yıl içerisinde insanlık üzerinde büyük etki yaratan ve gelecekte de insanlığa daha önemli faydalar sağlayacak olan en önemli teknolojik gelişmeler listelendi.

10 Çığır Açan Teknolojiler 2018” başlıklı bu yıllık raporda, listelenen teknolojilerin bazıları henüz yaygın olarak günümüzde kullanılmamaktadır, bazıları ise ticari olarak kullanılmaktadır.

İşte karşınızda MIT’nin hazırlamış olduğu 2018’deki en önemli teknolojik gelişmeler.

En Önemli Teknolojik Gelişmeler

10- Malzeme’nin Kuantum Sıçraması

Teknolojik Gelişmeler

Son zamanlarda IBM’in araştırmacıları, yedi-kubitlik bir kuantum bilgisayar kullanarak küçük bir molekülün elektronik yapısını simule etmeyi başardılar. Yapılan bu simulasyon sayesinde moleküllerin yapısının daha iyi anlaşılacaktır. Araştırmacıların enerji üretmek ve dağıtmak için daha etkili maddeler ve daha iyi malzemeler tasarlamasına olanak tanıyacaktır.

Tuna PÜSGÜL
1993 yılında Denizli'de doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Denizli de tamamladıktan sonra 2010 yılında Karabük Üniversitesi Enerjisi Sistemleri Mühendisliği Bölümünü kazandı. 2015 yılında lisans eğitimini tamamladıktan sonra İngiltere'nin Londra şehrinde 8 aylık ingilizce eğitimi aldı. Şu anda Endüstriyel, Havalandırma ve İklimlendirme Filtreleri alanında kariyerini sürdürmektedir.

Bilim İnsanları Wi-Fi Sinyalleri ile Elektrik Üretti

Önceki Yazı

Dünyanın En Büyük 10 Rüzgar Santrali

Sonraki Yazı

Yorum

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunları da beğenebilirsiniz

Bu konuda daha fazla Teknoloji