Teknoloji

2018 Yılına Damga Vuran En Önemli Teknolojik Gelişmeler

Gelişmelerden haberdar olmak için bizi Google Haberler'den takip edin!

Mühendistan Google News

2018 yılı yeni sona erdi. Ancak, MIT Üniversitesinin teknoloji incelemesi raporunda yıl içerisinde insanlık üzerinde büyük etki yaratan ve gelecekte de insanlığa daha önemli faydalar sağlayacak olan en önemli teknolojik gelişmeler listelendi.

10 Çığır Açan Teknolojiler 2018” başlıklı bu yıllık raporda, listelenen teknolojilerin bazıları henüz yaygın olarak günümüzde kullanılmamaktadır, bazıları ise ticari olarak kullanılmaktadır.

İşte karşınızda MIT’nin hazırlamış olduğu 2018’deki en önemli teknolojik gelişmeler.

En Önemli Teknolojik Gelişmeler

10- Malzeme’nin Kuantum Sıçraması

Teknolojik Gelişmeler

Son zamanlarda IBM’in araştırmacıları, yedi-kubitlik bir kuantum bilgisayar kullanarak küçük bir molekülün elektronik yapısını simule etmeyi başardılar. Yapılan bu simulasyon sayesinde moleküllerin yapısının daha iyi anlaşılacaktır. Araştırmacıların enerji üretmek ve dağıtmak için daha etkili maddeler ve daha iyi malzemeler tasarlamasına olanak tanıyacaktır.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10Sonraki sayfa

Tuna PÜSGÜL

1993 yılında Denizli'de doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Denizli de tamamladıktan sonra 2010 yılında Karabük Üniversitesi Enerjisi Sistemleri Mühendisliği Bölümünü kazandı. 2015 yılında lisans eğitimini tamamladıktan sonra İngiltere'nin Londra şehrinde 8 aylık ingilizce eğitimi aldı. Şu anda Endüstriyel, Havalandırma ve İklimlendirme Filtreleri alanında kariyerini sürdürmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu