Teknoloji

2018 Yılına Damga Vuran En İyi Akıllı Telefonlar

0

Akıllı telefonlar ile ilgili temel tasarım ilkeleri bu yıl büyük ölçüde zorlanmadı. Bunun sonucunda ise akıllı telefonlar hala bir parmak izi ya da yüz şekli ile bir tür kimlik doğrulama, ön ve arkada bulunan kamera sistemi ile dikdörtgen bir camdan oluşmaktadır.

Ancak, 2018’de piyasaya sürülen akıllı telefonlar ile birlikte birkaç istisnai yenilik geldi. Şimdi hep birlikte bu akıllı telefonlara ve yeniliklere göz atalım.

Akıllı Telefonlar ve Öne Çıkan Yenilikleri

1) Apple iPhone XR

Akıllı telefonlar iPhone

Bütçeye uygun bir iPhone bir çelişkidir. Mesele fiyat ise, en ucuz iPhone’dan bile daha ucuz Android akıllı telefonlar mevcuttur. Bu yüzden, XR’ın beklenenden düşük satışları için Android’i suçlayabiliriz. XR, yeni bir Apple cihazına sahip olmak isteyen hemen hemen herkes tarafından satın alınabilir, ancak iPhone XS gibi olmayacağı kesin. XR, XS ile aynı işlemciye, hafızaya ve Face ID özelliklerine sahip, ancak diğer küçük yeniliklerin yanı sıra, bir telefoto ikinci kamera lensine sahip değil ve OLED ekran yerine LCD bir ekrana sahiptir. Fakat, düzenli olarak 1080P HD videolar izlemiyorsanız farkı anlamanız zor olacaktır.

İlgini Çekebilir  En İyi 10 Android Eğitim Uygulaması

Hala Face ID hakkında kuşkularınız varsa veya bir iPhone için mümkün oldukça az para ödemek istiyorsanız, Apple hala daha iPhone 7 ve 8 satmaktadır.

Tuna PÜSGÜL
1993 yılında Denizli'de doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Denizli de tamamladıktan sonra 2010 yılında Karabük Üniversitesi Enerjisi Sistemleri Mühendisliği Bölümünü kazandı. 2015 yılında lisans eğitimini tamamladıktan sonra İngiltere'nin Londra şehrinde 8 aylık ingilizce eğitimi aldı. Türkiye'ye döndükten sonra askerlik hizmetini tamamladı. Şu anda İklimlendirme ve Havalandırma sektöründe Ar-Ge Mühendisi olarak kariyerini sürdürmektedir.

  Mühendislerin İzlemesi Gereken En İyi 15 Film

  Önceki Yazı

  Özgül Isı (Öz Isı, Isınma Isısı) Nedir ?

  Sonraki Yazı

  Yorum

  Cevap Yaz

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bunları da beğenebilirsiniz

  Bu konuda daha fazla Teknoloji