OtomotivHaberler

Startup, Elektrikli Motosikletinin 300 Mil Menzile Sahip Olacağını İddia Ediyor

Gelişmelerden haberdar olmak için bizi Google Haberler'den takip edin!

Mühendistan Google News

Colorado merkezli start-up Zaiser Motors, şarj başına 300 mil yani 483 km devasa bir hıza sahip olduğunu söylediği “ilk çift göbekli elektrikli motosikleti” tanıttı. New Atlas tarafından hazırlanan bir rapora göre Zaiser Electrocycle ayrıca, iki tekerlekten çekiş, çıkarılabilir piller ve 120 mph yani 200 km/s azami hız sunuyor.

Electrocycle, bir elektrikli motosiklet için şaşırtıcı derecede klasik olan bir forma sahip ancak büyük arka çamurluk ve çivili ışık kanatçıkları motosiklete retro-fütüristik bir dokunuş da katıyor.

Şirketin WeFunder sayfasında firma açıklamada bulundu, “300 millik bir menzil oldukça iddialı, ancak bunu desteklemeye hazırız.’’ Motoru tekerleklere kaydırarak ve ağırlığı azaltarak, model 1 Electrocycle’da 300 millik bir menzil elde etme esnekliği sunuyor.

Rekabette ’50 Millik’ Cesur İddialar

300 mil

Zaiser Motors’un menzil iddialarının şu ana kadar olduğunu vurgulamak da oldukça önemlidir, çünkü şirket hala WeFunder’da “üretim amaçlı bir tasarımı sonuçlandırmak, test etmek ve optimize etmek” için erken dönem yatırımcıları arıyor. Bir referans noktası olarak da, Zero’nun SR/F gibi diğer benzer modelleri de 14,4 kWh pillere sahip ve daha mütevazı bir menzil olan 161 mil yani 259 km’yi talep ediyorlar. Bu kapsamda, firmanın WeFunder sayfasındaki ifadeler, 300 millik menzil iddiasına ayrılmış bir bölümde de biraz belirsiz olduğundan bir şüphe söz konusu oldu. Zaiser Motors ayrıca, “250 millik endüstri ortalamasının üzerinde “50 mil kenarına” sahip olduğunu söyledikten sonra, “Yakın gelecekte pil teknolojisinde hızlı ilerlemeler bekliyoruz, bu da bu hedefi Zaiser için çok ulaşılabilir kılıyor.” dedi.

Kaynak
Zaiser Motors

Elif YILMAZ

Ben Elif Yılmaz, Mühendistan platformunda aktif olarak editör, SEO editörü ve SEO uyumlu metin yazarı olarak görev yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu