Teknoloji

Squid Game Dizisi ile Bir Video Oyunu Yapılması Planlanıyor

Netflix yapımı Squid Game dizisinin video oyunu yapılabilir.

Gelişmelerden haberdar olmak için bizi Google Haberler'den takip edin!

Mühendistan Google News

Netflix’in en popüler dizisi haline gelen Squid Game dizisinin bir video oyunu haline getirilebileceği tartışılmaya başlandı.

Netflix’in Asya sorumlusu Başkan Yardımcısı Minyoung Kim, yaptığı açıklamada, Netflix’te izlenme rekorları kıran Squid Game dizisinin popülerliğine vurgu yaparak, oyunlar, müşteri ürünleri gibi hizmetlerle izleyecilerin içeriğe daha yakın hissetmesinin sağlanmasını amaçladıklarını belirtti.

Bu yılın başında, yayınlanan raporlar Netflix’in gelecek yıl içinde oyunlar da üreteceğini ortaya koydu. Şirket hatta ilk oyunlarının mobil ve aboneler için ücretsiz olacağını duyurdu ve hatta Stranger Things’in Polonya gibi serilerine dayalı mobil oyunlarını da test etmeye başladı.

Squid Game dizisini bir video oyunu olarak düşünmek hiç de zor değil. Çünkü dizi elenenlerin öldüğü bir hayatta kalma oyununa dayanmakta ve yapım şuana kadar Netflix’in en popüler dizisi haline geldi. Kim, ayrıca uluslararası ekiplerinden, tüketici departmanından çok fazla talep geldiğini de belirtiyor.

Squid Game’in 2. sezonu ile ilgili sorulan sorulara da Kim, yönetmek ve yapımcıyla görüşmelerin devam ettiğini ve yakın zamanda da resmi açıklamanın yapılacağını da belirtti.

Video oyunu yapılırsa oyun sektöründe de heyecan yaratacağı düşünülen yapım için Kim ayrıca “Bu sadece bir başlangıç.” dedi.

Squid Game dizisi, gerçek hayatta borç, mafya gibi ciddi sorunlarla yüzleşen insanlar, sonunda büyük miktarda para kazanacakları bir oyuna davet ediliyor. Çocukların oynadığı oyunlardan oluşan 6 oyunun sonunda hayatta kalan bir kişi büyük ödülün sahibi oluyor.

Kaynak
gamesradar

Elif YILMAZ

Ben Elif Yılmaz, Mühendistan platformunda aktif olarak editör, SEO editörü ve SEO uyumlu metin yazarı olarak görev yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu