Kişisel GelişimTeknoloji

İzlemeniz Gereken Netflix Yapımı 15 Dizi

Gelişmelerden haberdar olmak için bizi Google Haberler'den takip edin!

Mühendistan Google News

Bu içeriğimizde sizlere Netflix yapımı 15 dizi tavsiyemizi derledik. Diziler Netflix yapımları arasından seçilmiştir ve Netflix yapımı olmayan diziler listede değil. Genel dizi önerimiz için Mühendislerin İzlemesi Gereken Diziler içeriğimizi inceleyebilirsiniz. Gelin şimdi izlemeniz gereken Netflix yapımı 15 diziyi inceleyelim.

15) Love+Death+Robots

LoveDeathRobots 1 Mühendistan

Bir yetişkin animasyon dizisi olan ve her bölümü 10-20 dk arası süren bir yapıt. Her bölüm farklı bir konu işleniyor ve bu konular da özellikle gelecek dünyası ve gelişen teknoloji trendleriyle alakalı olduğu için her bölümü keyifle izleyeceksiniz. Kan, şiddet ögeleri barındırdığı için çocuklara yönelik bir dizi değildir.

14) Messiah

Messiah 2 Mühendistan

Kuran-ı Kerim’de de geçen Mesih Hz. İsa’nın kıyametten önce tüm inananları Deccal’a karşı bir araya getirmesi, tabanında oluşturulan bir dizidir. Tabi dizide bu tabanda siyasi ve sosyo-politik konular işlenmektedir. Kendini Mesih olarak ilan eden kişinin gerçek mi yoksa doğruyu mu söylediği merak konusu oluyor. Dizi oldukça sürükleyici olmasına rağmen, maalesef dizi sadece 1 sezon ve alınan tepkilerden 2. sezon onayını alamadı.

13)Atiye

Atiye Mühendistan

Gelelim bir Türk dizisine, Dünya’nın keşfedilen en eski yapısı olan ve ülkemiz sınırları içerisinde bulunan Göbeklitepe’yi konu alan bu fantastik bilim-kurgu dizisi de izlemeye başladığınız andan itibaren hemen bitirmek isteyeceksiniz. Her ne kadar baş rol oyuncusu Beren Saat’in performansı iyi olmasa da, dizi konusuyla sizi kendisine bağlıyor. Ülkemizdeki kalitesiz dizi profiline baktığımız zaman bu dizi kesinlikle izlenmeye değer.

12) You

You Mühendistan

You, Amerikan psikolojik-gerilim türünde bir dizidir. New York’ta yaşayan Joe Goldberg isimli bir kitapçının dükkanına gelen Guinevere Beck’e aşık oluşu ve onu nasıl takıntı haline getirdiğini konu alıyor. Joe ayrıca geçmişi ile de mücadele ediyor. Sürükleyici olan bu diziyi soluksuz izleyeceğinizden eminiz.

11) Altered Carbon

Altered Carbon Mühendistan

Bir çizgi roman uyarlaması olan Altered Carbon, insanların zihinlerini ve kişiliklerini yeni bedenlere nakledebildiği alternatif bir gelecekte geçiyor. Gelecek dünyasını çok güzel anlatan bu dizide bilim kurgunun uç noktalarını yaşayacaksınız.

10) The Rain

The Rain Mühendistan

Pandemi, hayatımızın her alanını ciddi bir şekilde etkiliyor. Norveç yapımı bir pandemi dizisi olan The Rain, laboratuvar ortamında üretilmiş bir virüsün yağmur ile taşınarak insanlığı nasıl yok olma noktasına getirdiğini konu alıyor. Yağmura maruz kalan insanlar virüsü kaparak hayatlarını kaybediyor. Oldukça sürükleyici olan bu dizi de virüsten kaçarak bir sığanağa yerleşen abla, kardeş ve onların ailesi üzerinden şekilleniyor.

9) Bodyguard

Bodyguard Mühendistan

Afganistan’da görev yapan İngiliz bir askerin, ülkesine döndükten sonra trendeki bir intihar saldırısını önlemesi ve ardından da İç İşleri Bakanı’nın kişisel koruması olmasını konu alan Bodyguard dizisini de soluksuz izleyeceksiniz. Aksiyon, polisiye ve gerilimin iyi harmanlanıp izleyiciye sunulduğu bu İngiliz dizisini şiddetle tavsiye ediyorum.

8) The Stranger

The Stranger Mühendistan

Yine bir İngiliz dizisi olan The Stranger da polisiye, gizem, gerilim ve aksiyon türünde bir yapıt olarak öne çıkıyor. Dizinin konusu insanların sakladıkları sırları açığa çıkartıp, bunun üzerinden şantaj yapan iki kadın ve şantaj yaptıkları bir aile üzerinden şekilleniyor. Dizi şuana kadar 1 sezon 8 bölümden oluşuyor ve 2. sezon onayını da aldı.

7) Biohackers

Biohackers Mühendistan

Beğenerek izlediğim bir Alman dizisi olan Biohackers, tekno-gerilim ve dram türünde bir dizidir. Şuana kadar bir sezon 6 bölüm yayınlandı ve 2. sezon onayını da aldı. Mia Akerlund adında bir tıp öğrencisi, kardeşinin ölümünü araştırırken yolu biyoloji öğrencisi Jasper ve oda arkadaşı Niklas ile kesişiyor. Mia, Jasper’ın da içinde olduğu birtakım yasal olmayan genetik deneylerine dahil oluyor ve olaylar bundan sonra gelişiyor.

6) Stranger Things

Stranger Things Mühendistan

Bilim kurgu, gerilim ve gizem türünde bir dizi olan ve 3 sezon yayınlanan Stranger Things dizisi sürükleyici ve izleyiciyi kendisine bağlayan bir yapıt. Dizi, 1980 yıllarında Indiana eyaletinde kurgusal bir kasaba olan Hawkings’de geçmektedir. Laboratuvar ortamında yapılan bir çalışma sonucu, farklı bir boyut ile dünya arasında açılan bir geçitten gelen yaratıkların insanları öldürmesi ve kaçırmasını konu olan bu sürükleyici diziyi de kesinlikle izlemenizi tavsiye ediyoruz.

5) Snowpiecer

Snowpiecer Mühendistan

Filmi de olan Snowpiecer bu defada dizi olarak karşımıza çıkıyor. Dünya buzullar ile kaplanınca hayatta kalan son insanları dünyanın çevresini dolaşan dev bir trende yaşamaya başlıyor. Tren arka kısmından, ön kısma doğru farklı sınıflardan oluşuyor. Trenin en arka kısmında gemiye kaçak binmiş yoksul topluluk ve en ön kısımda da birinci sınıf seyahat eden zengin sınıf bulunuyor. Dizi bu tren içerisindeki sınıflar arası çekişme temelinde ilerliyor. Size her anlamda farklı bir bakış açısı kazandıracak keyifli bir dizi.

4) The Queen’s Gambit

The Queens Gambit 1 Mühendistan

3 Ekimde Netflix’de izleyici ile buluşan satranç üzerine yapılmış muhteşem bir dizi. Dizi soğuk savaş döneminde geçiyor. Beth Hermon, adında çok yetenekli yetim bir kızın satrancı öğrenme ve turnuvalardaki başarısını konu alıyor. Dizi satranç ile ilgili birçok bilgiyi de sizlere sunuyor. Satranç oynamayı bilmiyorsanız bile bu diziyi izlerken çok keyif alacak, satranç hakkında birçok bilgi edineceksiniz. Satranca ilgi duyun veya duymayın bu dizi ile size çok farklı bir bakış acısı kazandırabilir.

3) The Witcher

The Witcher Mühendistan

Gelelim bir efsaneye, tabi oyun ve kitap serisinden dolayı efsane olarak tanımlıyorum. Böyle fantastik ve büyük bir dünyanın dizisini yapmak kolay bir iş değil. Dizinin çok eleştirilecek yanı olsa da gerçekten fantastik dalında Netflix’de bulabileceğiniz en iyi dizilerden bir tanesidir. Konuyu bilmeyenler için, dizi çeşitli yaratıklar, büyücüler, cadılar, cüceler, elf ve devler gibi birçok fantastik öge barındırıyor. Ana karakter The Witcher yani Riviali Geralt, para karşılığında yaratık ve cadı avlayan birisidir. Hikaye, genel olarak Geralt üzerinden şekillenmektedir. The Witcher dizisi 2. sezon ile birlikte isminin hakkını vereceğini düşünüyorum.

2) Dark

Dark Mühendistan

Netflix’in en iyi dizi olarak nitelendirilen Alman dizisi Dark, zamanda yolculuk, paralel evrenler, karanlık madde, Tanrı parçacığı, kuantum fiziği gibi konuları işleyen bir dizidir. Beyin yakan dizi arıyorsanız mutlaka Dark’ı izlemelisiniz. Dizide geçmiş, gelecek ve bugün farklı paralel evrenlerde işleniyor.

1) Black Mirror

Black Mirror Mühendistan

Her bölümde farklı bir konunun işlendiği efsane dizi Black Mirror, listemizin ilk sırasında olmayı fazlasıyla hak ediyor. Toplumsal ve sosyolojik konuları geleceğin teknolojik trendleriyle harmanlayıp izleyiciye sunan bir yapısı olan bu dizi de her bölümden sonra günümüz dünyasında gerçekleşen bazı olayları sorgulayacaksınız. Dizide bölümler arası hiçbir bağlantı yok. Bu yüzden istediğiniz bölümden başlayabilirsiniz. Ama 5 sezondan oluşan bu dizinin tüm bölümleri izlemenizi şiddetle tavsiye ediyoruz.

İzlemeniz gereken Netflix yapımı 15 diziyi sizler için derledik. Sizin de bu listeye eklemek istediğiniz diziler var ise bize yorum olarak belirtebilirsiniz.

Emre LEBLEBİCİOĞLU

Emre Leblebicioğlu, enerji sistemleri ve mekatronik mühendisliği lisans ve makine mühendisliği yüksek lisans mezunudur. Enerji modelleme, rüzgar enerji santral tasarımı ve güneş enerjisi üzerine akademik çalışmaları vardır. Şuanda da aktif olarak güneş enerji sektöründe çalışmakta ve enerji üzerine de mühendislik danışmanlık hizmetleri sağlamaktadır. İyi düzeyde İngilizce ve temel düzeyde de Almanca bilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu