SponsorBilimSağlık

Saç Ekiminde Yeni Dönem: Sedasyonlu (Narkozlu) Saç Ekimi

Gelişmelerden haberdar olmak için bizi Google Haberler'den takip edin!

Mühendistan Google News

Saç ekimi yıllardır uygulanan bir yöntem fakat saç ekimi sırasındaki ağrı ve korku yüzünden saç dökülmesi sorunu yaşayanlar maalesef saç ekimi yaptıramamaktaydı. İstanbul Saç Nakil Merkezi saç ekimlerinde ki ağrı, korku ve endişeyi giderebilmek %100 konforlu bir şekilde saç ekimi yapabilmek adına saç ekiminde sedasyonlu saç ekimi tekniği uygulamaya başlamıştır.

Sedasyonlu Saç Ekimi Nedir?

Sedasyonlu saç ekimi bir diğer deyişle Narkozlu saç ekimi şu anlama gelmektedir. Sedasyon koldan yapılan özel anestezi ilaçları ile uygulanan ve yaklaşık 10 dakika uyku hali veren bu sayede de o 10 dakikalık sürede geçici hatırlama kaybı sağlanarak saç ekiminin kötü yanlarının kişilerin hatırlamaması sağlanır. Bu sayede saç ekimi yaptıran kişiler son derece memnun ve konforlu saç ekimi yaptırmış olurlar.

Bu sedasyonlu saç ekiminin öncesi ise saç ekiminde ağrı olmasın diye yapılan lokal anestezi uyuşturmaları iğneler ile kafaya yapılmakta ve sonuç olarak kafa derisi çok fazla sinir sistemine ev sahipliği yaptığı için de inanılmaz ağrılar olmaktaydı. Bu lokal anestezi sırasında kullanılan lokal anestezi ilaçların yapılma anı yaklaşık 10 dakika sürse bile çoğu kişi sırf bu yüzden saç ekiminde başlansa bile bırakmak zorunda kaldığı bilinmektedir.

Yine sırf lokal anestezi uygulama sırasında yaşanan ağrışar sebebi ile 2. Seans yapılması gereken saç ekimlerini yaptırmaktan vaz geçen çok fazla insan vardı.

Sedasyonlu saç ekimiyle daha önce saç ekimi yapılmış olan herkesinde 2. Seans saç ekimi yaptırması olanağının önü açılmış olmaktadır.

Sedasyonlu Saç Ekimi Avantajları Nelerdir ?

Sedasyonlu saç ekimi dezavantajı olmayan asla yan etki olmayan üstelik onlarca avantajı olan bir saç ekimi yöntemidir. Kosaca sadesyonlu saç ekimi avantajlarını şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Ağrı olmaz,
 • Endişe duyulmaz,
 • Heyecan olmaz,
 • Ağrıya bağlı yarıda işlem sonlanmaz,
 • Hastalar rahat olduğu için saç ekimi daha dikkatli ve düzgün yapılır,
 • 2. Seans saç ekimlerinde büyük kolaylık sağlar,
 • Saç ekimi ücretinin üzerine ek bir maliyet gerektirmez,
 • Özelikle sakal ekimlerinde mükemmel konfor sağlar,
 • Saç ekimi sonrası da olabilecek olan tüm olumsuzlukları ortadan kaldırır,
 • Tüm işlem boyu uyku hali oluşmadan kısa süreli anestezik ilaçlar ile yapıldığı için yan etkisi olmaz,
 • Kadınlara saç ekiminde büyük bir avantaj sunar ( kadınların ağrı eşiği daha düşüktür)

Kısacası narkozlu saç ekimi sayesinde saç sorunlarını saç ekimini rahat rahat yaptırarak uzun vadeli psikolojik bir rahatlama meydana getirmektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu