Kişisel GelişimMühendislik

Mühendislerin İzlemesi Gereken En İyi 15 Film

6
Mühendislerin izlemesi gereken 15 film

Özellikle film dizi konusunda hassas biriyseniz izleyecek güzel bir film seçmek gerçekten zordur. Bu konuda size yardımcı olmak için mühendislerin izlemesi gereken en iyi 15 filmi sizler için derledik. Seçtiğimiz filmlerin hepsini izlemiş biri olarak söylemeliyim ki kesinlikle sıkılmayacağınız ve ayırdığınız zamana sonuna kadar değecek.

15) Yapay Zeka (Artificial Intelligence)

 • Imdb: 7.1
 • Yönetmen: Steven Spielberg
 • Yapım Yılı: 2001

Küresel ısınmanın tüm etkilerinin çok yakından hissedildiği belirsiz bir gelecekte David yapay zekayla donatılmış sevmeye programlanmış bir robot çocuktur. David, tedavisi bulunana kadar dondurulan bir çocuğun ailesi tarafından evlatlık olarak alınır. Pek çok sorunla karşılaşsa da David belirli bir süreden sonra gerçek bir çocuk gibi yaşamaya başlar. Film sonuna gidildikçe anlam kazanıyor ve mutlaka son sahnesine kadar izlemeniz gereken sürükleyici bir film.

İlgini Çekebilir  Carnot Çevrimi Nedir? Carnot Çevrimi Basamakları
Emre LEBLEBİCİOĞLU
Emre LEBLEBİCİOĞLU, 1993 yılının Ekim ayında Adana'nın Seyhan ilçesinde doğdu. İlk,orta ve lise öğrenimini burada tamamladı. 2011 yılında Karabük Üniversitesi Enerji Sistemleri Mühendisliği bölümünü kazandı. 2012 yılında ise yine aynı üniversite de Mekatronik Mühendisliğinde çift anadal programına başladı. 2014 yılının ilk döneminde Erasmus programı kapsamında Bükreş Politeknik Üniversitesi'nde eğitim aldı. 2015 yılında haziran ayında Enerji Sistemleri Mühendisliğinden, ağustos ayı sonunda ise Mekatronik Mühendisliğinden mezun oldu. Mezuniyetten sonra ise yaklaşık 2 yıl solar enerji sektöründe faaliyet gösterdi. Askerlik vazifesini de yedek subay olarak tamamladı. Şuan da ise Marmara Üniversitesi İngilizce Makine Mühendisliği bölümünde tezli yüksek lisans yapmaktadır. İleri seviyede İngilizce ve başlangıç düzeyinde Almanca bilmektedir.

Dünyanın En Büyük 5 Güneş Enerji Santrali

Önceki Yazı

2018 Yılına Damga Vuran En İyi Akıllı Telefonlar

Sonraki Yazı

6 Yorum

 1. Tesekkürler!
  Bence de en iyisi Interstellar 😉

 2. hocam bunları ben de internet sitemde paylaşabilir miyim?

  1. Merhabalar, ilginiz için teşekkürler link vererek, kaynak gösterip yazımızı kullanabilirsiniz.

   1. geç görmüşte olsam tabii ki hocam 😀

   2. Teşekkürler. Önümüzdeki gün (21’inde) şu adreste yayında olacaktır.

 3. Sonsuzluk teorisini şiddetle öneririm.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunları da beğenebilirsiniz

Bu konuda daha fazla Kişisel Gelişim