Kişisel GelişimMühendislik

Mühendislerin İzlemesi Gereken En İyi 15 Film

1
Mühendislerin izlemesi gereken 15 film

Özellikle film dizi konusunda hassas biriyseniz izleyecek güzel bir film seçmek gerçekten zordur. Bu konuda size yardımcı olmak için mühendislerin izlemesi gereken en iyi 15 filmi sizler için derledik. Seçtiğimiz filmlerin hepsini izlemiş biri olarak söylemeliyim ki kesinlikle sıkılmayacağınız ve ayırdığınız zamana sonuna kadar değecek.

15) Yapay Zeka (Artificial Intelligence)

  • Imdb: 7.1
  • Yönetmen: Steven Spielberg
  • Yapım Yılı: 2001

Küresel ısınmanın tüm etkilerinin çok yakından hissedildiği belirsiz bir gelecekte David yapay zekayla donatılmış sevmeye programlanmış bir robot çocuktur. David, tedavisi bulunana kadar dondurulan bir çocuğun ailesi tarafından evlatlık olarak alınır. Pek çok sorunla karşılaşsa da David belirli bir süreden sonra gerçek bir çocuk gibi yaşamaya başlar. Film sonuna gidildikçe anlam kazanıyor ve mutlaka son sahnesine kadar izlemeniz gereken sürükleyici bir film.

Emre LEBLEBİCİOĞLU
Emre, 1993 yılın ekim ayında Adana'nın Seyhan ilçesinde doğdu. İlk,orta ve lise öğrenimini burada tamamladı. 2011 yılında Karabük Üniversitesi Enerji Sistemleri Mühendisliği bölümünü kazandı. 2012 yılında ise yine aynı üniversite de Mekatronik Mühendisliğinde çift anadala başladı. 2014 yılının ilk döneminde erasmus programı kapsamında Bükreş Politeknik Üniversitesi'nde eğitim aldı. 2015 yılında haziran ayında Enerji Sistemleri Mühendisliğinden, ağustos ayı sonunda ise Mekatronik Mühendisliğinden mezun olmuştur. Mezuniyetten sonra ise 1.5 yıl solar enerji sektöründe faaliyet göstermiştir. Askerlik vazifesini de yedek subay olarak tamamlamıştır. Şuan da ise Marmara Üniversitesi İngilizce Makine Mühendisliği bölümünde tezli yüksek lisans yapmaktadır.

Dünyanın En Büyük 5 Güneş Enerji Santrali

Önceki Yazı

2018 Yılına Damga Vuran En İyi Akıllı Telefonlar

Sonraki Yazı

Bunları da beğenebilirsiniz

1 Yorum

  1. Tesekkürler!
    Bence de en iyisi Interstellar 😉

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu konuda daha fazla Kişisel Gelişim