HaberlerSağlıkTıp

Biontech’in Kurucu Uğur Şahin Çocuklar İçin de COVID-19 Aşısı Geliştirdiğini Açıkladı

Biontech kurucusu Uğur Şahin çocuklar için de corona aşısı geliştirdiklerini açıkladı. Aşı onayının ekim sonunda alınacağını da sözlerine ekledi.

Gelişmelerden haberdar olmak için bizi Google Haberler'den takip edin!

Mühendistan Google News

Pfizer ile işbirliğiyle koronavirüs ile mücadelece mRNA aşısını geliştiren Biontech’in kurucusu Uğur Şahin, katıldığı House of Pharma’nın etkinliğinde çarpıcı açıklamalarda bulundu. Şahin, yaptığı açıklamada yeni bir tip koronavirüs aşısı üzerinde çalıştıklarını ve bu aşının 12 yaş altındaki çocuklar için geliştirildiğini belirtti.

Uğur Şahin tarafından etkinlikte yapılan açıklamalara göre 12 yaş altındaki çocuklara özel geliştirilecek olan aşıyla alakalı klinik deneylerin devam ettiği ve sonuçlara göre ilk verilerin Eylül ayı sonu itibariyle yayınlanacağını söyledi. Yayınlanacak veriler ayrıca yeni geliştirilecek aşının çocuklar için ne kadar etkili olduğunu ortaya koyacak.

Aşı Onayı Ekim Sonu Alınabilir

Uğur Şahin yaptığı açıklamalarda ayrıca 12 yaş altındaki çocuklar için onay alan bir COVID-19 aşısının bulunmadığını fakat bu durumun ekim ayının sonunda değişebileceğini de vurguladı. Şahin ayrıca 12 yaş altındaki çocuklar için çalışmalarının tamamlandığını ve şu an için veri toplama aşamasında olduklarını da belirtti. Birkaç hafta sürelerinin olduğunun ve bu süre içerisinde detaylı bilgileri yayınlayacaklarını da sözlerine ekledi.

Aşı Onayı Ekim Sonu Alınabilir
Biontech'in Kurucu Uğur Şahin Çocuklar İçin de COVID-19 Aşısı Geliştirdiğini Açıkladı 3

Uğur Şahin bu yeni aşı ile ilgili yürüttükleri çalışmalardan oldukça umutlu. Şu aşamaya kadar herhangi bir sorunun oluşmadığını belirten Şahin, denetleyici kurumun aşı ile ilgili kararının birkaç hafta içerisinde çıktığını, resmi sürecin de eylül sonu veya ekim başı başlayacağını belirtti. Eğer yeni aşı ile ilgili tüm bu çalışmalar onay alırsa, 12 yaşından daha küçük çocuklar için de koronavirüse karşı bağışıklık kazandırabilecek yeni bir aşı daha piyasaya sürülmüş olacak.

Elif YILMAZ

Ben Elif Yılmaz, Mühendistan platformunda aktif olarak editör, SEO editörü ve SEO uyumlu metin yazarı olarak görev yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu