HaberlerEnerjiGüneş EnerjisiYenilenebilir Enerji

Danimarka’dan %14,2 Verimlilikte Solar Kiremit Geliştirildi

Gelişmelerden haberdar olmak için bizi Google Haberler'den takip edin!

Mühendistan Google News

Danirmakalı girişim Dansk Solenergi ApS 13,6 kg ağırlığında hem eski hem de yeni binalarda kullanılabilecek bir solar kiremit geliştirdi. Ürün 40 MW kapasiteli bir montaj hattında üretiliyor. Solar kiremit, %14,2 verimliliğe sahip be 175 W güç çıkışı sağlayan bir solar kiremit geliştirdi.

Yüksek Verimli Solar Kiremit

Solar kiremit, 125 x 125 mm ölçülerine sahip 72 adet monokristal güneş hücresinden oluşturulmuştur. Toplamda ise 1610 x 810 x 6 mm ölçüsünde ve 13,6 kg ağırlığındadır. Güneş kiremitinin açık devre gerilimi 44,1 V iken kısa devre akımı ise 5,3 A’dir. Kiremitin güneş enerji sistemiyle kullanılabileceği maksimum gerilim ise 1000 V’tur. güneş kiremiti ayrıca IP65 su geçirmezlik standardına sahiptir ve 12 yılın ürün garantisine, 25 yıl da güç çıkışı garantisi vardır.

dias3 Mühendistan

Şirkete göre bu ürün geleneksel eski binalarda, yeni binalarda, mimari projelerde, kiliselerde ve bina cephelerinde kullanılabilmektedir. Kiremitler, farklı modellerde, renklerde ve müşterinin gereksinimlerine göre de üretilebilmektedir.

Üretilen bu kiremit normal çatı malzemeleri gibi bir görev görüyor ve ayırt edilmesi de bir hayli zor. Ayrıca farklı renk seçenekleri de yine bu ürünü farklı kılan özellikleri arasında yer alıyor.

DSC 0117V03 Mühendistan

Şirket sözcüsü yaptığı açıklamada üretim kapasitelerinin yıllık 40 MW olduğunu bunun da 85.000 metrekare anlamına geldiğini vurguladı ve üretimin gelecek yıl artacağını da belirtti. Ayrıca bazı büyük firmalar ile de yatırım ve üretim kapasitesinin yükseltilmesi konusunda görüştüklerini de sözlerine ekledi.

Kaynak
PV Magazine

Elif YILMAZ

Ben Elif Yılmaz, Mühendistan platformunda aktif olarak editör, SEO editörü ve SEO uyumlu metin yazarı olarak görev yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu