Teknoloji

Instagram Kapanan Hesap Nasıl Açılır?

Gelişmelerden haberdar olmak için bizi Google Haberler'den takip edin!

Mühendistan Google News

Pek çok insan Instagram kapanan hesap açma hakkında birçok yazı görmüş, sayısı belli olmayan gereksiz bilgilerle beynini doldurmuştur. Bu duruma artık bir dur diyerek sizlere gerekli tüm bilgileri hazırlanan bu içerikte yansıtacağız.

Instagram Hesabım Kapatıldı Nasıl Açabilirim?

Günümüzde sosyal medyanın sadece kişiler için değil çeşitli sektörde ekonomiyi ayaklandıran ticari firmalar kadarda çok önemli yeri olmaktadır. Bu kadar önemli bir mecranın kapanması hem prestij kaybı hem de kişiler için sorun oluşturabilecek bir durumdur. Peki Instagram kapanan hesap nasıl açılabilir?

Instagram hesabım kapatıldı ne yapmalıyım? şeklinde araştırma yaparken yapmamız gerekenler sırasıyla:

  1. İlk önce nedenini bulmak. Bu durum için Instagram yardım merkezine sorular kısmından ulaşabilir. Yaşanan durumu Instagram yetkililerine kısaca anlatılır.
  2. Sonraki adım ise Yetkililerden gelecek geri dönüşü beklemek kalır. Hangi neden baz alınarak Instagram kapanan hesap için tekrar inceleme talebinde bulunulabilir.
  3. Instagram topluluk merkezi, incelemelerin sonuçlarını size bildirir ve tekrar bir sorun gözlemlenmezse hesabınızın açılması gerçekleştirilir. Bunun içinde 30-60 gün gibi ufak ama etkisi büyük bir süre geçmesi gerekir.

Instagram Hesabı Neden Kapanır?

Instagram kapanma nedenleri arasında:

  1. Mevzu bahis olan Instagram profil hesabı içerisinde telif hakkını ihlal eden birçok içerik bulunması.
  2. Söz konusu olan Instagram profil hesabının, takipçisi konumundaki profillerin ya da takipçisi konumunda bulunmayan kişilerin, birden fazla şikâyette bulunmaları.
  3. Instagram kapanan hesaba ait dm kutusunda gönderdiği zorbalık, taciz, tehdit içerikli mesajların, Instagram topluluğuna bildirilmesi. (İnceleme yapıldıktan sonra soncunda alınan karar ile ilgili şikâyet edene bilgi ulaşır.)
  4. Kullanıcı isminin ya da şifrenin defalarca yanlış girilmesi geçici olarak Instagram hesaplarının kapatılmasına sebep olabiliyor.
  5. Instagram kapanan hesap profilinin sahibinin kendi rızası ile kapatması.

Eğer bu nedenlerden birisine sahip değilim, neden kapandığına dair de bir fikrim yok diyorsanız Instagram yetkililerine doldurabileceğiniz bir belge yardımıyla erişim sağlayabilirsiniz. Bu erişimin ardından tekrardan bir inceleme talebinde bulunabilir, kapanma nedenlerini öğrenebilirsiniz. Sonraki süreç için yardımda alabilirsiniz.

Instagram Kapanan Hesabı Açma Hizmeti

Instagram Kapanan Hesabı Açma Hizmeti

Instagram hesap profilleri, Instagram topluluğunun ve yetkililerinin denetlemesi altındadır. Birden fazla art arda şikâyet almış ya da farklı farklı nedenlerle Instagram hesap profillerinin kapandığı görülür. Profiline erişim sağlayamayan her vatandaş hemen neler yapabileceği yönünde internette ve uzantılarda arama yapmaya yöneliyor. İnternette yapılan birkaç saatlik aramanın ardından pes ediliyor.

Aslında çözüm çok basit. Yapılması gereken ilk önce eylemi gerçekleştirenle irtibat kurmak yani hesabı kapatan kurumlarla iletişime geçilmesi. Böylelikle ipin ucunu tutmuş olunacak. Sonrasında Instagram hesap açma işlemlerinden bir çözüm sağlayamıyorsanız bu alanda uzman kişilere yönelebilirsiniz.

Instagram kapanan hesap açma işlemlerini uygulayabilen yasal kurum, Instagram topluluk merkezidir. Ekstra olarak bazı kod bilgisi bulunan insanlar da bu işten ekmek kazanabilmektedir. Burada yapılması gereken ilk önce Instagram topluluklarına ulaşmaktır.

Instagram kapanan hesap açma işlemi için kişisel bilgileriniz Instagram tarafından istenir. Kimlik fotosu, ad, soyadı, yaş ve cinsiyet gibi etmenler hakkında bilgi verilmesi beklenir. Gerekli bilgiler verildikten sonra ileriki aşamalar tamamlanır ve Instagram hesap profiliniz açılır.

Bir noktada uyarı verilmesi gereken bir durum var. Kişisel bilgileriniz Instagram toplumluluk merkezi isterse verin, diğer “hesabınızı hemen açarız, sorun yok hallederiz” gibi cümleler kuran insanlara verilmemesi gerekir.

Sonuç Son zamanlarda yaşanan büyük sıkıntılardan biri olan Instagram hesap kapanma nedenlerine ve Instagram kapanan hesap nasıl açılır sorusunu açığa kavuşturacak şekilde içeriği derledik.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu