Teknoloji

En İyi 10 Android Eğitim Uygulaması

Gelişmelerden haberdar olmak için bizi Google Haberler'den takip edin!

Mühendistan Google News

Günümüzde, mobil teknoloji inanılmaz bir hale geldi, akıllı telefonların hayatımıza girmesi ile birlikte adeta son 10 yılda bu alanda bir devrim oldu. Tüm zamanların en devrimci üretkenlik araçlarından biri ama tabi ki gelişimi durmadı. Bu teknolojinin gelişmesi ile birlikte akıllı telefonlarınızı ve tabletlerinizi, kendinizi geliştirmek ve yeni bir şeyler öğrenmek amacıyla kullanabilirsiniz. İşte bu yazımızda becerilerinizi geliştirmede ve yeni şeyler öğrenmenizde yardımcı olabilecek en iyi 10 Android eğitim uygulamasını sizler için derledik.

Aşağıdaki video ile bu android eğitim uygulamalarının tanıtımını izleyebilirsiniz.

Android Eğitim Uygulamaları

EdX

EdX Android Eğitim Uygulaması

EdX en eşşiz Android eğitim uygulamalarından birisidir. Profesyoneller ve uzmanlar tarafından verilen eğitimler sunmak yerine, gerçek kurslardan eğitim almanıza olanak tanır. Bu eğitimlere katıldığınızda kurslardan meşru bir kurs diplomasına sahip olamayacaksınız belki ama bilgisayar programlama, mühendislik, tarih, psikoloji, beslenme ve istatistik gibi yüzlerce farklı alanda derslerden faydalanma olanağına sahip olacaksınız. EdX, çevrim içi ve çevrim dışı video anlatımları, kurs duyuruları, bildiriler ve çeşitli içerikler barındırmaktadır. En güzel yanı ise tamamının ücretsiz olmasıdır. Yeni bir şeyler öğrenmek ve kendini geliştirmek isteyen herkes bu Android eğitim uygulamasını cihazına yüklemelidir.

Google Play Books

Google Play Books Android Eğitim Uygulaması

Google Play Books, ilk çıktığı günden bu yana çok yol katettiğini söyleyebileceğimiz bir Android eğitim uygulamasıdır. Şimdilerde ise en iyi Android eğitim uygulamalarından birisidir. Uygulama üzerinden satın alabileceğiniz içerikler fantastik ve kurgusal, kurgusal olmayan, çizgi roman ve hemen hemen diğer tüm türlere kadar uzanabilmektedir. Ayrıca, çok geniş çeşitliliğe sahip şekilde eğitim kitaplarını, ders kitaplarını, rehberlik kitaplarını ve diğer tüm eğitim değeri olan literatürleri bulabilirsiniz. Bu kitapların fiyatlarından bahsedecek olursak diğer tüm e-kitap platformlarıyla aynıdır diyebiliriz. Yani, bu da diğer yandan demek oluyor ki ulaşabileceğiniz tek e-kitap platformu değildir. Eğer Google Play Books’u beğenmezseniz, sizlere Amazon Kindle veya Barnes&Noble Nook Android eğitim uygulamalarını denemenizi öneririz.

Khan Academy

Khan Academy Android Eğitim Uygulaması

Khan Academy bir diğer Android eğitim uygulamasıdır. Bu uygulama kullanıcılarına çok çeşitlilikte kurslar ve dersler sunmaktadır. Hali hazırda 10.000’in üzerinde eğitici video, ders ve diğer birçok farklı türde içerik barındırmaktadır. Ayrıca, bunların hepsi ücretsizdir. Khan academy, matematik, ekonomi, tarih, bilim ve diğer dersler gibi daha tipik eğitimler içermektedir. Aynı zamanda benzer temel özelliklere sahip ama çocuklar için özelleştirilmiş olan bir uygulaması da mevcuttur. Khan Academy, en iyi Android eğitim uygulamalarından birisi olarak gösterebileceğimiz bir uygulamadır.

Quizlet

Quizlet Android Eğitim Uygulaması

Quizlet tartışmasız bir şekilde en iyi bilgi kartı (Flashcards) uygulamasıdır. Bu Android eğitim uygulamasında hemen hemen her konuyu bulabilir ve kullanabilirsiniz. Dersleriniz için kelime pratiği yapabilir, bu kelimeleri ezberleyebilir ve bunların dışında daha birçok farklı şeyler yapabilirsiniz. Aynı zamanda yabancı dil desteği, resimler ve sesler içermektedir. Ayrıca, bilgi kartlarınızı arkadaşlarınızla paylaşabilme imkanı da sunmaktadır. Ücretsiz olan versiyonunda kullanıcıya sınırlı sayıda bilgi kartı kullanmasına izin verir. Ancak, pro versiyonda tüm bu sınırlar ortadan kalkmaktadır. İkinci bir öneri olarak ise Cram.com bir diğer harika bilgi kartı uygulamasıdır diyebiliriz.

Socratic

Socratic Android Eğitim Uygulaması

Socratic mükemmel bir Android eğitim uygulamasıdır.Bu uygulama bir şeylerin fotoğraflarını çekmenizi sağlar ve fotoğrafını çekmiş olduğunuz şeyle ilgili size bilgiler sunar. Bir matematik probleminin, tarih sorusunun, kimya formülünün fotoğrafını çekebilirsiniz. Fotoğrafı çektikten sonra uygulama soruya cevap vermeye çalışır ve ayrıca daha sonra soruyu nasıl cevapladığını da gösterir. Yaklaşık olarak içerisinde yarım düzine konu başlığı barındırmaktadır. Ayrıca, bu uygulama hiçbir reklam ve uygulama içi satın alma olmaksızın tamamı ile ücretsizdir. Bu Android eğitim uygulamasını herkese önerebiliriz, ancak daha çok lise öğrencilerine tavsiye ediyoruz.

SoloLearn

SoloLearn Android Eğitim Uygulaması

SoloLearn, Google Play’de bir uygulama geliştiricisidir. Birçok Android eğitim uygulamasına sahiptir. Uzmanlık alanları ise bilgisayar programcılığıdır. Bu yüzden tüm uygulamaları çeşitli bilgisayar dillerini nasıl kullanacağınızı öğretmek üzerinedir. Bilindiği üzere Python, Java, C ++, HTML, CSS, PHP, JavaScript, SQL ve hatta Swift de dahil olmak üzere birçok bilgisayar dili günümüzde mevcuttur. Tüm uygulamaları ücretsizdir. Eğer bilgisayar programcılığına giriş yapmak istiyorsanız bu Android eğitim uygulamalarına bir göz atmalısınız.

Udacity

Udacity Android Eğitim Uygulaması

Udacity en ciddi Android eğitim uygulamalarından birisidir. Kursların konuları genellikle süper spesifik ve derinlemesine konulardır. Bir kursu tamamladığınızda tamamlamış olduğunuz konu ile ilgili size bir derece verilir. Böylece tamamladığınıza dair elinizde bir kanıt bulunur. Kurslar genellikle çok pahalıdır, ancak bir çok kişi için bu kursları almak yüksek bir standart gibi görünmektedir.

Udemy

Udemy Android Eğitim Uygulaması

Udemy, mobil platformlarda kurs imkanı sunan ilk Android eğitim uygulamalarından birisidir. Şu anda bilim ve teknolojiden, yemek pişirme ve yabancı dil eğitimine kadar toplamda 32.000 farklı kursu içerisinde barındırmaktadır. İçerdiği diğer konular arasında işletme, pazarlama, girişimcilik, sağlık ve fitness, tasarım, müzik, fotoğrafçılık ve yazılım öğrenmenize yardımcı olacak birçok farklı dersi bir arada bulabilirsiniz. Kurslar içerik kalitesi bakımından çok büyük farklılıklar göstermektedir. Bu yüzden, bazı kurslar çok iyi değildir. Bazıları ise mükemmeldir diyebiliriz. Uygulama içerisinde hem ücretli hem de ücretsiz kurslar bulunmaktadır. Mobil uygulama oldukça iyidir ve web sitesinde bulunan özelleklerin bir çoğunu da içerisinde barındırmaktadır.

Wolfram Alpha

Wolfram Alpha Android Eğitim Uygulaması

Wolfram Alpha, biraz Socratic’e benzemektedir, ancak daha güçlüdür ve daha iyi bir öğrenme eğrisine sahip bir Android eğitim uygulamasıdır. İki düzineden fazla konu boyunca bir düzine kategoriyi kapsamaktadır. Matematik sorularını çözmenizde, coğrafya sorularını cevaplamada ve hatta tarihteki kişiler hakkında bilgi sunma konusunda sizlere yardımcı olabilir. Bu uygulama özellikle lise öğrencileri için değerli bir kaynaktır diyebiliriz. Fakat, isteyen herkes bu uygulamadan faydalanabilir. Diğer yandan mükemmel bir uygulama olduğunu da belirtmeliyiz. Bu Android eğitim uygulaması ücretsiz değildir, ancak bir sefer satın aldıktan sonra herhangi bir reklam ve uygulama içi satın alma olmaksızın kullanabilirsiniz.

Youtube

Youtube Android Eğitim Uygulaması

Youtube, muhtemelen pratik öğrenme için en iyi eğitim uygulamalarından birisidir. Hemen hemen her konu için öğretici ve ne nasıl yapılır videolarını bulabilirsiniz. Arabanızın yağını değiştirmekten, bir matematik problemini nasıl çözeceğinize, astronomi derslerinden, bir tişörtü nasıl süsleyebiceğinize kadar birçok şeyi öğrenebilirsiniz. Çoğu Youtube kanalı bir kurs tarzında değildir. Böylece, bir konuyu öğrenmeye devam etme zorunluluğunuz olmadan bir kaç video izleyip beğenmezseniz o konudan vazgeçebilirsiniz. Kurs tarzı ilerleyen bazı kanallarda mevcuttur. Her durumda Youtube çok iyi bir öğrenme kaynağıdır. Ayrıca aylık belirli bir ücret ödeyerek Youtube Red satın alabilir ve can sıkıcı reklamlardan kurtulabilirsiniz.

Kaynak: AndroidAuthority

Tuna PÜSGÜL

1993 yılında Denizli'de doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Denizli de tamamladıktan sonra 2010 yılında Karabük Üniversitesi Enerjisi Sistemleri Mühendisliği Bölümünü kazandı. 2015 yılında lisans eğitimini tamamladıktan sonra İngiltere'nin Londra şehrinde 8 aylık ingilizce eğitimi aldı. Şu anda Endüstriyel, Havalandırma ve İklimlendirme Filtreleri alanında kariyerini sürdürmektedir.

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. Duolingo’a çok iyi bir uygulama onu da listeye ekleyebilirsiniz. Telefondan yabancı dil öğrenmek isteyenlerin işine yarayacaktır.

  2. Android geliştirme konusunda eskiden kitap bulsak şükür ederdik.
    Şu anda udemy online eğitim konusunda popüler bir uygulama.
    Tavsiye ederim

  3. bir androis kullanıcısı olarak son zamanlarda karşıma sıkça çıkan SCODE uygulamasınıda mutlaka ekleyin.
    yanlış hatırlamıyorsam genç bir arkadaş kadircan kırkoyun tarafından geliştirilmiş hatta

  4. bu kadar sık kullanılan android uygulamarının öğrenilmesi için faydalı bir içerik oluş.Tebrikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu