Güneş EnerjisiEnerjiHaberler

Almanya’nın Nisan Ayı Güneş Enerji Kurulu Gücü 620 MW arttı

Nisan ayının yeni PV kapasitesinin büyük bir kısmını, ihalelerde seçilen, arazi tipi güneş enerjisi projeleri oluşturuyor. Buna karşılık, 300 ila 750 kW arasında değişen PV sistemlerine olan talep azaldı.

Gelişmelerden haberdar olmak için bizi Google Haberler'den takip edin!

Mühendistan Google News

Federal Alman kuruluşu Bundesnetzagentur’un son rakamlarına göre, Almanya’nın Nisan ayı güneş enerji kurulu gücü 619,4 MW seviyesinde bir artış gösterdi.

Almanya’nın Nisan ayı güneş enerji kurulu gücü artış miktarı, bu yıl Mart ayında 548,6 MW ve Nisan 2020’de 380 MW değerleri ile karşılaştırıldığında en yüksek değerde olduğu görülmektedir. Bu yılın ilk dört ayı için yeni kurulan toplam güneş enerjisi üretim kapasitesi 2.054 MW seviyesine ulaştı. Geçen yılın aynı döneminde ise bu kapasite 1.479,5 MW civarındaydı.

Almanya gunes enerjisi kurulu guc kapasitesi Mühendistan
Almanya'nın Nisan Ayı Güneş Enerji Kurulu Gücü 620 MW arttı 3

Aylık yeni ilavelerin 243 MW’ı, 300 kW ile 10 MW arasında değişen projeler için ihale planı dışında inşa edilen PV kurulumlarını temsil etmektedir.

Almanya’nın 2020 yılı sonunda yürürlüğe koyduğu Alman Yenilenebilir Enerji Yasası ile 300 kW’dan 750 kW’a kadar olan çatı üstü projelerinde güçlü bir düşüş kaydedildi.

Bundesnetzagentur ayrıca, ihale gerekmeyen 750 kW büyüklüğe kadar yere monte sistemler segmentinin de düştüğünü bildirdi. 22,2 MW ile bu segment, bu yıl şimdiye kadarki en zayıf ayını kaydetti.

Almanya’daki tüm sübvansiyonlu PV sistemlerinin kümülatif kapasitesi Nisan sonunda 55,5 GW seviyesine ulaştı.

Federal ajans ayrıca Haziran ayında başlayacak olan yeni tazminat oranlarını da yayınladı. Güneş enerjisi sübvansiyonlarındaki aylık düşüş % 1,4’te kalırken, çatı üstü sistemler için sabit tarife garantisi, büyüklüğe bağlı olarak 0,0758 € / kWh ile 0,0577 € / kWh arasında değişecek.

Kaynak
PV Magazine

Elif YILMAZ

Ben Elif Yılmaz, Mühendistan platformunda aktif olarak editör, SEO editörü ve SEO uyumlu metin yazarı olarak görev yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu