Sponsor

Merchant Center Google Entegrasyonu

Gelişmelerden haberdar olmak için bizi Google Haberler'den takip edin!

Mühendistan Google News

E-ticaret siteniz için size büyük fayda sağlayacak Google Merchant Center ürün verileriniz ile mağazanızı Google’a yükleyerek bunları Google hizmetleri ve diğer alışveriş reklamlarının kullanabileceği şekle getirmenizi ifade eder. Google alışverişle daha fazla sayıda satış yapmak ürünlerinizi Google aracılığıyla milyonlara ulaştırabilmenize olanak sağlar. Ancak bunun için Merchant Center Google alışverişlerinde ürünlerinize eksiksiz olarak yer vermeniz gerekir. Böylece potansiyel müşterilerinizi keşfedebilir, dünya çapındaki en yaygın arama motoru kullanıcılarına ulaşabilirsiniz. Bu gibi avantajlara sahip olabilmek için uzman desteği almanızda yarar vardır. Kobisi Merchant Center Entegrasyonu size aradığınız ve ihtiyacınız olan tüm özellikleri bir arada sunacaktır.

Merchant Center Google Entegrasyonu
Merchant Center Google Entegrasyonu 5

Google Merchant Center Nasıl Kurulur? 

Merchant Center Entegrasyonu yapabilmek için önce bazı araçlara sahip olmanız gerekir. İlk olarak bir tane G-suite ya da Gmail hesabı edinmelisiniz. Sahip olduğunuz gmail hesabına bağlı bir tane Google Adwords hesabınız bulunmalıdır. Bununla birlikte yine gmail hesabınıza bağlı olan bir adet Google Merchant Center hesabına da ihtiyacınız vardır.

Google Merchant Center ve Google adwords hesaplarını oluşturmak birkaç dakikalık sürenizi alacaktır. Bunlarla ilgili adımlara ve detaylı bilgiye Google Destek sayfasında yer verilmektedir. Bu adımları takip ederek hesaplarınızı oluşturabilirsiniz.

Google Merchant Center Nasıl Kurulur?
Merchant Center Google Entegrasyonu 6

Kobisi Google Merchant Center Entegrasyonu 

Kobisi Merchant Center entegrasyonu yapmak istediğinizde Kobisi bünyesinde bulunan profesyonel ekip size tüm evrelerde en iyi desteği sunacaktır. İşbirliğiyle entegrasyon yaptığınızda kurulumun ardından size bir Adword ID verilir. Verilen ID numarası panel kısmında, Genel ayarlar – Pazarlama Araçları – Google, başlığı altında da yer almaktadır. Bu kısımda bulunan Adword ID alanına size verilen numarayı yazıp kaydetmeniz gerekir. Böylece entegrasyon Kobisi panelinde aktif hale gelecektir.

Kobisi Google Merchant Center Entegrasyonu
Merchant Center Google Entegrasyonu 7

Google Merchant Center 

Yapacağınız Kobisi Merchant Center Google Entegrasyonu ile tüm ürün seçenekleriniz tek seferde Google Alışveriş’te sıralayabilirsiniz. Ürün çeşitlerinizde yapacağınız yenilik siz yükleme yaptıkça otomatik olarak sisteme eklenecektir. Böylece zamandan kazanabilirsiniz. Bu entegrasyonu kendiniz için daha avantajlı hale getirmek ve satışlarınızı artırmak için envanter ile fiyatlarınızı güncel tutmanızda yarar vardır. Kobisi tarafından hazırlanan ürün kataloğunu kullanıp kısa süre içerisinde reklamlarınızı yayınlayabilirsiniz. Bu sayede müşteri sayınızın artmasını rahatça takip edebilirsiniz. Müşterilerine en iyi hizmeti vermeyi hedefleyen Kobisi size hızlı, kolay ve sorun yaşamayacağınız bir e-ticaret deneyimi yaşatmaktadır. Profesyonel satış uzmanlarının haftanın yedi günü yirmi dört saat boyunca hizmet vermesini kendiniz için avantaja dönüştürebilir, yenilikçi ve kusursuz hizmetin farkını görebilirsiniz.

Kobisi Merchant Center Entegrasyonu hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu