Teknoloji

Mühendisler için En iyi Bilgisayar Destekli Tasarım (CAD) Programları

1

Günümüzde, teknolojinin ilerlemesi ile birlikte yenilikçi çözümler ve pro-aktif yaklaşımların önemi de daha çok artmıştır. Bununla birlikte şirketler sürekli yenilikçi ürünler ve bu ürünlerin sahip olduğu özelliklerin her defasında bir önceki modelin üzerine koyarak ilerlemesine özen göstermektedir. Tabi ki şirketler yenilikçi ürünler piyasaya sürdüğünde karşılığında müşteri taleplerinin yani satışların artmasını beklemektedir. Bu noktada teknoloji ve yenilikçi bir ürün fikrinin hayat bulmaya başlaması için gerekli tüm parametrelerin hazırlanmasında mühendislerin üzerine büyük yük düşmektedir. Özellikle bilgisayar destekli tasarım (CAD) bir fikrin hayata geçmesinin ilk başlangıcıdır diyebiliriz.

Bu aşamada ilk olarak bir ürünün üretimine başlanmadan önce sanal ortamda tasarlanması ise şirketler açısından maliyetlerin azaltılması ve oluşabilecek hataların önüne geçilmesinde önemli rol oynamaktadır. İşte bu noktada bilgisayar destekli tasarım (CAD) programlarının önemi ise günden güne artmaktadır. Şimdi hep birlikte mühendisler için en iyi bilgisayar destekli tasarım (CAD) programlarına bir göz atalım.

Ayrıca, yine mühendislerin hayatını kolaylaştıran mobil uygulamaların yer aldığı “En İyi Mobil Mühendislik Uygulamaları” isimli makalemizi de incelemenizi öneririz.

Bilgisayar Destekli Tasarım (CAD)

Autocad 2019

Bilgisayar Destekli Tasarım AutoCAD 2019

AutoCAD, yeni başlayanlar için öğrenmesi kolay olan ve eşdeğeri olan diğer bilgisayar destekli tasarım programları kadar pahalı olmayan orta seviye bir CAD yazılımıdır. Bu CAD yazılımı sizlere 2B ve 3B çizim araçları sunar ve yapmış olduğunuz tasarımlara açıklama, tarama ve ışıklandırma gibi efektler eklemenizi sağlar.

Artı Yönleri

 • Kullanımı ve öğrenmesi kolay.
 • Sınırsız teknik destek olanağına sahiptir.
 • Etkileyici seviyede fotogerçekçi render yeteneklerine sahiptir.

Eksi Yönleri

 • Bu CAD yazılımını yanlızca abonelik yöntemi ile kullanabilirsiniz.
 • Karmaşık ve büyük çaplı 3B projeler için iyi bir seçim olmayabilir.
 • Yazılımın nasıl kullanılacağını öğrenmesi biraz zaman alabilir.

Tuna PÜSGÜL
1993 yılında Denizli'de doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Denizli de tamamladıktan sonra 2010 yılında Karabük Üniversitesi Enerjisi Sistemleri Mühendisliği Bölümünü kazandı. 2015 yılında lisans eğitimini tamamladıktan sonra İngiltere'nin Londra şehrinde 8 aylık ingilizce eğitimi aldı. Türkiye'ye döndükten sonra askerlik hizmetini tamamladı. Şu anda İklimlendirme ve Havalandırma sektöründe Ar-Ge Mühendisi olarak kariyerini sürdürmektedir.

  En İyi Mobil Mühendislik Uygulamaları

  Önceki Yazı

  Biyodizel Nedir ? Üretimi ve Kullanım Alanları

  Sonraki Yazı

  Bunları da beğenebilirsiniz

  1 Yorum

  1. paylaşım için teşekkürler

  Cevap Yaz

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bu konuda daha fazla Teknoloji