Kariyer

Ücretsiz Online Eğitim Sertifika Platformları

Gelişmelerden haberdar olmak için bizi Google Haberler'den takip edin!

Mühendistan Google News

İnsanlık nitelikli bilgiye tarihi boyunca hiç bu kadar yakın olmamıştı, internet ve teknolojinin gelişmesi ile online eğitim sertifika platformlarına kolaylıkla erişebiliyor, yetkinliklerimizi geliştirebiliyoruz. Peki kişisel gelişiminiz için en doğru ve verimli ücretsiz sertifika programlarını nasıl buluruz, diye düşünürseniz bu içerik çok kapsamlı size yarayacak!

Toptalent.co

Günümüz iş dünyasında rekabetçi koşullarında bir iş ararken veya geçerli rolünüzde ilerlemeye çalışırken, güncel becerilere sahip olmak için sertifika programları çok önemlidir. Bu noktada, dünya standartlarında online eğitim ve gelişim programları sunan toptalent.co ya göz atmak gerekir.

Toptalent.co Online eğitim sertifika programları ile kişisel gelişimini tamamlayabilir, online eğitim sonunda kazandığın yetkinlikleri e-sertifika ile belgeleyebilirsin.

Coursera

En eski ve köklü online eğitim platformlarından. Dünyanın her yerinden yüzlerce üniversitenin aklına gelebilecek en ilginç derslerini ücretsiz olarak alabilirsin. Derslerin listelendiği sayfada, hangi konuda ve hangi dilde ders almak istediğini seçebiliyorsun.

Udemy

San Francisco merkezli bir Türk girişimi olan Udemy hem ücretli hem ücretsiz eğitim videoları sunuyor. Online eğitim sertifika platformlarından en öne çıkan platformlardan birisi olan Udemy 1000’den fazla ücretsiz eğitim videosu sunuyor. Arama bölümüne free yazarak sadece ücretsiz olan videolara ulaşabilirsin. Ders içerikleri ise çok teknik yazılım dili eğitimlerinden tutun da sözel, sosyal bilimler ve sahne sanatlarına kadar değişen çok geniş bir yelpazede sunuluyor.

edX

Online eğitim sertifika platformu denildiği zaman akla ilk gelen edX, yapısı ve çalışma şekli itibariyle Coursera’ya benzeyen, ancak henüz o kadar büyümemiş diğer bir online eğitim platformu. Türkçe alabileceğin herhangi bir ders yok, ancak İngilizce biliyorsan MIT ve Stanford gibi dünyanın en iyi üniversitelerinde verilen pek çok dersi aynı hocadan video formatında ücretsiz olarak alabiliyorsun.

Duolingo

Dil öğrenmek için Duolingo kolay ve eğlenceli bir yol. Duolingo sana boşluk doldurma gibi küçük oyunlar oynattırarak en basit kelimelerden seçtiğin dili öğretmeye başlıyor ve seni basit bir şekilde derdini anlatabileceğin seviyeye kadar getiriyor.

İleri seviyede öğretim yapmıyor, ancak ücretsiz olarak bir dile başlama fırsatı vermesi ve temeli öğretmesi çok güzel. İngilizce biliyorsan 16 farklı dili öğrenebilirsin, ancak sadece Türkçe biliyorsan şu an için İngilizce ve Almanca öğrenmek mümkün.

Codecademy

Online eğitim sertifika platformları arasında yazılım dili öğrenmek istiyorsan, Codeacademy’e kesinlikle bir göz at. Adım adım ve satır satır sana kod yazdırarak uygulamalı olarak öğreten platform, hiçbir kodlama geçmişin olmasa da anlayabileceğin şekilde anlatıyor ve tamamen ücretsiz. Python, PHP, HTML&CSS, Javascript, Ruby gibi dillere başlamak istiyorsan, bulabileceğin en iyi ücretsiz eğitim platformu. 

Bu içeriğimizde bilmeniz gereken online eğitim sertifika platformlarını sizler için derledik.

Elif YILMAZ

Ben Elif Yılmaz, Mühendistan platformunda aktif olarak editör, SEO editörü ve SEO uyumlu metin yazarı olarak görev yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu