KPSS

Ön Lisans KPSS Kaynak Önerileri

Gelişmelerden haberdar olmak için bizi Google Haberler'den takip edin!

Mühendistan Google News

Sadece lisans için değil, ön lisans KPSS kaynak önerileri de Mühendistan’da! Kamu Personel Seçme Sınavı kısa adıyla KPSS devlet kurumlarında çalışmak isteyen adaylar için düzenlenen bir sınav çeşididir. ÖSYM tarafından belli aralıklarda düzenlenen bu sınav, 120 sorudan meydana gelir. Eğitim bilimleri için bu sayı 80’dir. Bu yazımızda 2 yıla bir düzenlenen KPSS ön lisans sınavı için ideal kaynakları bir araya getirdik. Ön lisans KPSS’ye sayacağımız kaynaklarla çalışırsanız tek seferde istediğiniz puanı alabilirsiniz. Bu kaynaklardan bazıları şu şekildedir:

  • KR Akademi Yayınları KPSS Lisans- Ön Lisans Tüm Konular Cep Bilgi Kartları
  • Benim Hocam Yayınları KPSS Lise- Ön Lisans Tamamı Çözümlü Tüm Dersler Soru Bankası
  • Yargı Yayınları Lise- Ön Lisans GK-GY 5’i Bir Arada Yaprak Test

Ön lisans KPSS kaynak önerileri için önerebileceğimiz kitaplardan bazıları yukarıdaki gibidir. Bu kitapların en önemli ortak noktası, sadece ön lisans KPSS için değil, lisans ve lise KPSS için de kullanılabilir oluşudur.

Ön lisans Matematik KPSS Kaynak Önerileri

Ön lisans Matematik KPSS Kaynak Önerileri
Ön Lisans KPSS Kaynak Önerileri 7

Matematik tüm KPSS türleri için önemlidir. Sınavdan yüksek bir net çıkarmak istiyorsanız, matematik konularına düzenli bir şekilde çalışmalısınız. Bunun için bir çalışma planı ve daha da önemlisi kaliteli kaynak tercihi yapmalısınız. KPSS ön lisansta da lisansta da durum aynıdır. KPSS kaynak önerileri olarak verebileceğimiz kitaplardan bir tanesi Doktrin Yayınları’na aittir.

Doktrin Yayınları KPSS Matematik Tamamı Çözümlü Soru Bankası tercihi yaparak matematik netlerinizi arttırabilirsiniz. Problemler ile alakalı problem yaşayan biriyseniz de AVM Ankara KPSS Youtube Hocam Problemler Soru Bankası’nı satın alabilirsiniz. Bu iki kaynak, KPSS ön lisans matematikte size fayda sağlayacaktır.

Ön lisans Türkçe KPSS Kaynak Önerileri

Ön lisans Türkçe KPSS Kaynak Önerileri
Ön Lisans KPSS Kaynak Önerileri 8

KPSS iki farklı testten meydana gelen bir sınavdır. Bunlar “GY” yani genel yetenek ve “GK” genel kültürdür. Genel yetenek testi matematik ve Türkçe’den oluşur. Toplam 60 soru yer alır ve 30, 30 sorular paylaşılmıştır. Bu yüzden genel yetenek testinden hem matematikten hem de Türkçe’den yüksek bir net yapmak KPSS puanını bir anda fırlatabilmektedir.

Bu yükselişi sağlamak ise Türkçe KPSS kaynak önerileri ile mümkündür. Pegem Akademi Ezberbozan KPSS ALES DGS Paragraf Soru bankası ön lisans KPSS‘de en çok tercih edilen kitaplar arasındandır. KPSS sınav adayları, bu kaynak ile Türkçe’den yüksek bir neti cebe kolayca indirebilirler.

KPSS Ön lisans Tarih Kaynak Önerileri

KPSS Ön lisans Tarih Kaynak Önerileri

KPSS’nin ikinci testi genel kültürdür. Genel kültür testinin neredeyse yarısı, tarihten gelir. Sınav adayları, tıpkı matematik ve Türkçe çalışır gibi tarihe çalışmalıdır. Bunun için piyasada pek çok kaynak yer almaktadır. Mehmet Celal Özyıldız İsem Yayıncılık KPSS Aşina Tarih Video Ders Notları KPSS ön lisans tarih için gayet yeterli bir kaynaktır.

KPSS kaynak önerileri içinde daha farklı soru tiplerini görmek isterseniz, Pegem Akademi Yayınları Ezberbozan KPSS Tarih Soru Bankası Video Çözümlü kitabına da göz atabilirsiniz. Pek çok soru çeşidi yer alacağı gibi ÖSYM tarzı sorular da bu kaynakta yer alacaktır.

KPSS Ön lisans Coğrafya Kaynak Önerileri

KPSS Ön lisans Coğrafya Kaynak Önerileri

KPSS genel kültür pastasının bir büyük dilimi de coğrafyaya aittir. Coğrafyadan yaklaşık 16- 18 adet soru çıkmaktadır. Bunun için coğrafya konularının iyi bilinmesi gerekmektedir. Coğrafya anahtar kelimesi ile KPSS kaynak önerileri olarak söyleyeceğimiz yegane kaynak, KPSS Coğrafya Video Ders Notları Benim Hocam Yayınları olmaktadır. Bu kaynak ile coğrafya testinden yüksek bir net elde edebilirsiniz.

KPSS Ön lisans Vatandaşlık Kaynak Önerileri

Genel yetenek testinin son iki konusu vatandaşlık ve güncel sorulardır. Vatandaşlık için KPSS Vatandaşlık Tamamı Çözümlü 22 Deneme HocaWebde Yayınları ve KPSS Genel Kültür Tüm Adaylar İçin Hücrelendirilmiş Vatandaşlık Soru Bankası Yargı Yayınları tercih edilebilir.

KPSS Ön lisans Güncel Sorular Kaynak Önerileri

KPSS Ön lisans Güncel Sorular Kaynak Önerileri

Ön lisans KPSS’de tıpkı lisansta olduğu gibi güncel sorulardan da adaylar sorumludur. Adaylar bu soruları çözmek için belirli kaynaklardan haftalık çalışma yapması yeterli olacaktır. Marka Yayınları KPSS En Güncel Bilgiler +10 Deneme ön lisans KPSS kaynak önerileri içinde yer verdiğimiz kitaplardan birisidir.

Sonuç

KPSS lisansta da ön lisansta da çıkan konular aynıdır. Farklılık sadece sınavın zorluğundadır. Ön lisans KPSS’nin soruları lisansa nazaran daha kolaydır. Bu yazımızda sizlere ön lisans KPSS’de yararlanabileceğiniz en iyi kaynakları sıraladık. Eğer yazımızı beğenip faydalı bulduysanız görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu