Eğitim

Güncel ALES Sözel Kaynak Önerileri [2024]

Gelişmelerden haberdar olmak için bizi Google Haberler'den takip edin!

Mühendistan Google News

Yılda 3 defa düzenlenen ALES için sizlere güncel ALES sözel kaynak önerileri sıraladık. Mühendistan olarak birçok kaynağa yer verdiğimiz bu yazıda dilediğiniz kitaptan yana tercihinizi kullanabilirsiniz. Yazımızda sadece kaynakların kalitesini değil fiyat performansını da değerlendirmeye tabii tuttuk. 

ALES Sözel Kaynak Önerileri Soru Bankası

ALES Sözel Kaynak Önerileri Soru Bankası

ALES sınavı, 2 farklı testten meydana gelir. Bu testlerden birisi sayısal birisi de sözeldir. ALES sözel testinden yüksek bir puan elde etmek için, mümkün olduğunca sınava kadar soru çözmek gerekir. Soruları farklı kaynaklardan, daha da önemlisi yeni nesil sorulardan çözmek başarıya götüren yollardan birisidir. Bunun için sizlere verebileceğimiz en iyi ALES sözel kaynak önerileri şu şekildedir: 

 • Hız ve Renk Yayınları TYT, AYT, KPSS, ALES, DGS Paragraf Hız Soruları
 • Parafrafın Şifresi Yayınları Modüler Soru Bankası
 • Veri Yayınevi ALES DGS KPSS Paragraf Soru Bankası 
 • Pelikan Tıp Teknik Yayıncılık Rüştü Hoca’yla Paragraf 101 Soru 101 Çözüm

ALES sözelde başarı elde etmek için hatırı sayılır miktarda paragraf sorusu çözmek gerekir. Bunun için yukarıdaki kaynaklarda yer alan çözümlü ya da çözümsüz sorulara göz atabilirsiniz. 

ALES Türkçe Kaynak Önerileri 

ALES sözel, tamamıyla Türkçe’den oluşur. Türkçe sınavından toplam 50 soru adayların karşısına çıkmaktadır. İyi bir net sayısına ulaşmak için paragraf sorularının düzenli çözülmesi ve sınava kadar okuma süresinin artması başarı için gereklidir. Bu anlamda sizlere şu ALES sözel kaynak önerileri sıralayabiliriz:

 • Pegem Akademi Yayıncılık ALES Soru Bankası 
 • Benim Hocam Yayınları ALES Türkçe Soru Bankası Tamamı Çözümlü
 • Yediiklim Yayınları Sözel Yetenek Tamamı Çözümlü
 • Yargı Yayınevi TYT, KPSS, ALES, DGS Tam Marifetli Paragraf Soru Bankası

Yukarıda verdiğimiz kaynaklara çalışarak paragrafta dakika başına çözdüğünüz soru sayısını arttırabilirsiniz. Bu sayede 120 dakikalık ALES oturumunda daha fazla soruyu cevaplayabilirsiniz. 

ALES Sözel Deneme Önerileri

ALES Sözel Deneme Önerileri
Güncel ALES Sözel Kaynak Önerileri [2024] 4

ALES sınavında çalışırken sadece soru bankalarına bakmak yeterli değildir. Soru bankaları elbette ki gereklidir. Fakat düzenli aralıklarla seviyenizi gözlemleyebilmek için deneme çözmelisiniz. ALES sözel kaynak önerileri içinde bu başlığımızda sizler için bazı denemelere de değindik. Bunlar şu şekilde: 

 • Benim Hocam Yayınları ALES 6 Altın Deneme Seti Tamamı Çözümlü 
 • Yargı Yayınları ALES Tamamı Çözümlü Fasikül 10 Deneme 
 • Tasarı Yayınları ALES Üst Seviye 3 Deneme Çözümlü

Yukarıda belirttiğimiz denemeler ile sadece sözel kısma yoğunlaşmazsınız. Bahsettiğimiz denemeler, ALES sınavının hem sayısal hem de sözel testinden başarı elde etmenize olanak sağlayacaktır. 

ALES Türkçe Deneme Önerileri 

ALES Türkçe’de daha fazla deneme örneği görmek istiyorsanız, şu kitaplara da göz atabilirsiniz: 

 • İnformal Yayınları ALES ÖSYM Tıpkı Basım Çıkmış Soru Kitapçıkları 
 • Yediiklim Yayınları Master Serisi Tamamı Çözümlü 10 Deneme
 • İndeks Akademi Yayıncılık ALES Enerji 3 Deneme

ALES sözel kaynak önerileri olarak son vereceğimiz kitaplar yukarıdaki gibidir. Bu denemeleri düzenli olarak haftalık ya da aylık çözebilirsiniz. Ne kadar çok soru çözerseniz, ALES’de o kadar fazla net sayısına ulaşırsınız. 

Sonuç

Bu yazımızda sizlere en güncel ve kaliteli ALES sözel kaynak önerileri sıraladık. Hem soru bankası hem de deneme önerdiğimiz bu yazıda dilediğiniz kitaptan yana seçiminizi yapabilirsiniz. Bizlerin önerisi, farklı kaynaklardan çalışıp çeşitli soru tarzlarından soru çözmenizdir.


ÖSYM

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu