KPSS

KPSS Ön Lisans Güncel Bilgiler Konuları ve Soru Dağılımı 2022

Gelişmelerden haberdar olmak için bizi Google Haberler'den takip edin!

Mühendistan Google News

Bu içeriğimizde sizlere KPSS Ön Lisans Güncel Bilgiler Konuları ile ilgili bilmeniz gerekenleri kısa ve sade bir şekilde derledik. Değerli birçok KPSS çalışan okuyucularımız, onlar için hazırladığımız bu içerikte güncel bilgiler hakkındaki bilgilere erişim sağlayabilecekler.

Çeşitli başlıklarımız içerisinde mevcut olan pek çok bilgiye ve başarı odaklı çalışanlar için ip uçlarına yapılan araştırmalar sonucunda içerikte değinildi. Başka site içerisinde yer almayan KPSS Ön Lisans Güncel Bilgiler hakkındaki görüşleri burada bulabileceksiniz.

KPSS Ön Lisans Güncel Bilgiler Konuları Nelerdir?

KPSS Ön lisans güncel bilgiler konuları için bir araştırma yapıldığında fark edilecektir ki kesin konular bulunmamaktadır. Fakat Muhendistan ekibi olarak KPSS çalışan adaylarımız ile gerçekleştirilen görüşmeler sonucunda listedeki konuları aşağıda verildi.

  1. BM (Birleşmiş Milletler)
  2. Türkiye’nin Üyelik Aldığı Kuruluşlar
  3. Ödüllü Filmler ve Oyuncuları
  4. Ödül Alan Sporcular, Spor Müsabakaları
  5. Doğal Afetler (Fırtına, Volkan Patlamaları vb.)
  6. Şiir- Söz- Eser- Yazar- Şair
  7. Eski Uygarlıklara Ait Mimari Yapılar
  8. Öldürülmüş veyahut Adı Haberlerde Geçen Başkan ve Milletvekilleri
  9. Uluslararası Örgütler ve Kuruluşlar

KPSS Ön Lisans Güncel Bilgiler Konuları Soru Dağılımı

KPSS Ön Lisans Güncel Bilgiler Soru Dağılımı
Güncel Bilgiler Konuları 2022202020182016
BM (Birleşmiş Milletler)111
Türkiye’nin Üyelik Aldığı Kuruluşlar110
Ödüllü Filmler ve Oyuncuları111
Ödül Alan Sporcular, Spor Müsabakaları111
Doğal Afetler (Fırtına, Volkan Patlamaları vb.)001
Şiir- Söz- Eser- Yazar- Şair111
Eski Uygarlıklara Ait Mimari Yapılar010
Öldürülmüş veyahut Adı Haberlerde Geçen Başkan ve Milletvekilleri100
Uluslararası Örgütler ve Kuruluşlar001

Tablo içerisinde görüldüğü gibi pek çok vatandaşın ihtiyacı olan konuları ve 3 sınav yılı için soru dağılımları verildi. Yorumlamalarınızı ve değerlendirmelerinizi sizlere bırakıyorum. Ağırlıklarına göre çalışmak istediğinizi konuları aralarından seçersiniz.

Genellikle Türkiye içerisinde gerçekleşen olayları sormaktadırlar. Fakat Türkiye’ nin üyesi olduğu kuruluşların faaliyetlerini ve Türkiye ilişkili durumları sormaktadırlar. Hemen hemen hiçbir sitede yer almayan KPSS Ön Lisans Güncel Bilgiler Konuları devam ediyoruz.

KPSS Ön Lisans Güncel Bilgiler Konularına Nasıl Çalışılır?

KPSS Ön Lisans Güncel Bilgiler Alanına Nasıl Çalışılır?
KPSS Ön Lisans Güncel Bilgiler Konuları ve Soru Dağılımı 2022 4

KPSS Ön Lisans Güncel Bilgiler Konularına çalışma yapabilmek için ilk önce bir sisteminiz olması gerekmektedir. Bu sistem içerisinde konularınızın belirlenmiş olması ve konuları hangi kaynaktan yararlanarak çözümlenmesi gerektiği bulunmalıdır. Sisteminizi belirledikten sonra hazırlanan bu içerikteki püf noktalara geçiş yapabilirsiniz.

İlk ince noktamız daha önceki sınav yılları içerisinde çıkmış olan güncel bilgiler sorularına bakılması ve tekrar çözümleme yapılması tavsiyeler arasında yer alır. Böylelikle daha önce çıkmış sorulardan tekrar soru gelirse çözmeniz an meselesi olur. Ayrıca çıkmış soruların konularına bakarak çıkmayan yerlerin tespitini yaparak oradan da soru yakalayabilirsiniz.

Bir püf nokta ise haberleri, yaşanan son gelişmeleri, son sınav yılı içerisinde ölmüş kişileri, verilen eserleri veyahut eserler hakkında güncellenen son bilgileri takip etmenizdir. Bu biraz zor bir işlemdir. Fakat zaman içerisinde püf noktaları uyguladıkça hem daha duyarlı vatandaşlar arasına katılıyorsunuz hem de daha çok bilgi kazanmış oluyorsunuz.

Bir diğer püf nokta, yukarıdaki soru ağırlıklarına göre konuları edinebildiğiniz tüm kaynaklardan dinleyerek ve soru çözümü yaparak biriktirin. Tüm kaynaklardan diyorum çünkü KPSS Ön Lisans Güncel Bilgiler alanı için diğer alanlar gibi yüzlerce kaynak hazırlayan yok. Bunun nedeni kesin bir bilgi bulunmamasıdır. Sürekli değişen bir alan ve her sınav yılı yeniliklere imza atan pek çok insan olunca belirlenen bir konu pek bulunmuyor.

Videoları ve dokümanlarını çıktı alabilirsiniz. Sonuçta sınav elle yazımlarda olacak. Sizde bilgisayardan değil elle çalışmış olursunuz. Çıkmış soruları defalarca çözün mümkün oldukça aynı soru modelleri ile karşılaşırsınız. Zamanla soru modelleri aklınızda yer edecektir. Unutmayın bu sınav, değerli sizin için ayrı bir tecrübe niteliğinde olacak.

Buraya kadar sizlere yoğun bir bilgi ile elde edilen püf noktaları anlattık. Son söylemem gereken bir şey varsa tüm zorluğuna rağmen keyif alabilirseniz eğlenceli bir konudur. Bir gitar çalar gibi bir resim yapar gibi kendinizi kaptırmanız yeterli. Duyularınızı son verimde çalıştırın. KPSS Ön Lisans Güncel Bilgiler Konuları kapsamlı bir konu olmasının yanı sıra her yıl için farklılıkları nedeniyle üstüne düşünülmesi gerekir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu