KPSS

En İyi KPSS Lisans Kaynak Önerileri [2024]

Gelişmelerden haberdar olmak için bizi Google Haberler'den takip edin!

Mühendistan Google News

Mühendistan olarak en iyi KPSS lisans kaynak önerileri ile karşınızdayız. Her yıl birer defaya mahsus olmak üzere düzenlenen lisans Kamu Personel Seçme Sınavı, binlerce insanın memuriyet hayalini süslemektedir. Sınav adayları, mezun oldukları üniversitedeki bölümlere ya da uzmanı oldukları konuda devlet statüsünde çalışabilmek için KPSS’den belli bir puan almalarılardır. İstenilen puanı almanın tek yolu ise doğru kaynaklardan düzenli bir çalışma planı oluşturmaktadır. Bu yazımızda adayların yüksek puan alabilmesine olanak sağlayan KPSS lisans kaynak önerileri sıraladık. Bunlardan bazıları ise şu şekildedir:

  • Yediiklim Yayınları KPSS GY/ GK Lisans Konulara Göre Tamamı Çözümlü 11 Yıl Çıkmış Sorular
  • İnformal Yayınları KPSS Lisans ÖSYM Tıpkı Basım Çıkmış Sorular
  • Pegem Akademi Yayıncılık KPSS Lisans GY-GK Ezberbozan Soru Bankası

Yukarıda verdiğimiz kaynaklar, lisans KPSS‘de önerebileceğimiz kitaplardan sadece bazılarıdır. Lisansta ders ve konulara göre sıraladığımız KPSS kaynakları bu yazıda en güncel haliyle sizlerle!

KPSS Lisans Kaynak Önerileri Matematik

KPSS Lisans Kaynak Önerileri Matematik

KPSS lisansta yüksek puan elde etmek isteyen adayların , genel yetenek testi adı altında sorulan 30 soruluk matematik problemlerini çözmeleri istenir. Bu soruları mükemmel bir şekilde çözmenin anahtarı ise doğru kaynak seçimidir. Bunun için Benim Hocam Yayınları KPSS Matematik Konu Anlatımı tercih edilebilir.

Konu anlatımı konusunda bir hayli yardımcı olacak bu kaynağa soru anlamında destek çıkmak adına ise Yediiklim KPSS Genel Yetenek Matematik Tamamı Çözümlü Modüler Soru Bankası kullanılabilir. KPSS lisans kaynak önerileri matematik yüzünde bu iki soru bankasını kontrol edebilirsiniz.

KPSS Lisans Kaynak Önerileri Türkçe

KPSS Lisans Kaynak Önerileri Türkçe

Genel yetenek testinin diğer bir yüzü de Türkçe’dir. Tıpkı matematikte olduğu gibi KPSS’de Türkçe’den 30 soru çıkmaktadır. Bu soruların birçoğu paragraftan oluşmaktadır. O yüzden sınav adaylarının paragraf çözmeye biraz daha ağırlık vermesi gerekir. Hız ve Renk TYT AYT KPS ALES DGS Paragraf Hız Soruları bu aşamada tercih edilebilir. Ses bilgisi, şekil bilgisi, sözcük türleri gibi konuları da halledebilmek için ise Marka yayınları KPSS Dil Bilgisi Konu Özetli Yeni Nesil Soru Bankası’nı KPSS lisans kaynak önerileri içinde verebiliriz.

KPSS Lisans Tarih Kaynak Önerileri

KPSS Lisans Tarih Kaynak Önerileri

Genel yetenek testi sonrasında KPSS’de adaylar, genel kültür testine tabii tutulur. Tarih, genel kültür testinin en önemli dersidir. KPSS’den yüksek puan elde etmek isteyen adayların hepsi, tarihten belli bir netin üzerine çıkması gerekmektedir. Bu aşamada KPSS lisans kaynak önerileri olarak Murat Yayınları KPSS Tarih Defteri ve Benim Hocam Yayınları KPSS Tarih Ders Notları’nı söyleyebiliriz.

KPSS Lisans Coğrafya Kaynak Önerileri

KPSS Lisans Coğrafya Kaynak Önerileri

KPSS’de 80 ve daha üstü puan almak isteyen adaylar, coğrafya testinde iyi bir performans sergilemelidir. Coğrafya testinde sorulan sorular, çok zor olmamakla beraber büyük bir dikkat gerektirir. Bunun için İsem Evveliyat KPSS Coğrafya Konu Anlatımı Kitabı tercih edilebilir.

KPSS Lisans Vatandaşlık Kaynak Önerileri

KPSS Lisans Vatandaşlık Kaynak Önerileri

Lisans vatandaşlıkta az soru çıksa da KPSS adayların bu soruları da çözmesi beklenir. Yaklaşık 6 adet soruyu çözmek için iyi bir kaynağın tercih edilmesi şarttır. Bu aşamada Doğru Tercih Yayınları KPSS’nin Pusulası Vatandaşlık kitabı adaylar için yeterli olacaktır. Ayrıca vatandaşlık hakkında daha genel bilgi için Yediiklim Yayınları KPSS Genel Kültür ÖSYM Ne Sorar Vatandaşlık Video Destekli Konu Anlatımı kitabı da kullanılabilir.

KPSS Lisans Güncel Sorular Kaynak Önerileri

KPSS Lisans Güncel Sorular Kaynak Önerileri

KPSS lisans kaynak önerileri olarak son olarak vereceğimiz kaynak güncel sorulardan olacaktır. Pegem Akademi Yayıncılık KPSS En Güncel Bilgiler, HocaWebde Yayınları KPSS Güncel Bilgiler ve Marka Yayınları KPSS En Güncel Bilgiler +10 Deneme İlaveli kitaplar satın alınabilir. Güncel bilgiler konusunda belli bir nete ulaşmak isteyen adaylar söylediğimiz kitapları satın alarak KPSS’den istenilen puanı elde edebilirler.

Sonuç

Kamu Personel Seçme Sınavı kısa adıyla KPSS, ortaöğretim, lisans ve ön lisans olmak üzere 3 ayrı şekilde yapılan bir sınavdır. Adaylar, KPSS’den istenilen puanı elde etmek için lisansa her yılda bir, ön lisans ve ortaöğretime 2 yılda bir adayların girme şansı bulunmaktadır. Bu yazımızda en KPSS adaylarının en iyi puanı alabilmesi için KPSS lisans kaynak önerileri sıraladık. En yüksek puanla atama isteyen adaylar, saydığımız kaynakları satın alarak ve çalışarak iyi bir puan elde edebilirler. Yazımızı faydalı bulup beğendiyseniz görüşlerinizi bekliyoruz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu