Eğitim

Güncel ALES Matematik Kaynak Önerileri [2024]

Gelişmelerden haberdar olmak için bizi Google Haberler'den takip edin!

Mühendistan Google News

ALES matematik kaynak önerileri ile karşınızdayız. Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Sınavı yılda 3 defa yapılıyor. ALES 1, ALES 2 ve ALES 3 ismiyle yılın belli dönemlerinde ÖSYM tarafından başvurular açılıyor. Başvurular genellikle sınava bir ay kala açılarak adayların ödeme yapması bekleniyor. Sınav giriş belgelerine kavuşan adaylar da ALES’e rahatlıkla katılım sağlayabiliyorlar.

Girmiş oldukları bu sınavda adaylara 2 farklı dersten sorular soruluyor. Bunlar matematik ve Türkçe oluyor. 50’şer 50’şer toplam 100 soruya tabii tutulan adaylardan 150 dakika içerisinde bu soruları çözmeleri isteniyor. Elde ettikleri net sayılarına göre sınav adayları puan alıp istedikleri üniversitenin yüksek lisans bölümü için başvuruda bulunabiliyorlar.

ALES için kısa bir açıklama yaptık. Şimdi sıra ALES matematik kaynak önerilerinde! Bu yazımızda sizlere piyasada yer alan ve en çok tercih edilen matematik konu anlatımlarını, soru bankalarını ve denemelerini sıralayacağız. İçlerinden birkaç tanesini seçerek sınava hazırlanabilir ve güzel bir net sayısına ulaşarak istediğiniz puanı elde edebilirsiniz.

ALES Matematik Kaynak ve Soru Bankaları

ALES Matematik Kaynak ve Soru Bankaları

ALES’ten tatmin edici bir puan almak istiyorsanız mutlaka matematik çalışmayı ihmal etmemelisiniz. Hem konu anlatımı çalışıp hem de soru bankalarıyla destek verirseniz, ALES’ten istediğiniz puanı alabilirsiniz. ALES matematik kaynak önerileri olarak sıralayacağımız kitaplar kısaca şu şekildedir:

  • Pegem Yayınları Tüm Adaylar için Video Destekli ALES Konu Anlatımı
  • Yediiklim Yayınları ALES Sayısal Yetenek Soru Bankası
  • Benim Hocam Yayınları ALES Matematik Tamamı Çözümlü Soru Bankası
  • Marka Yayınları ALES YouTube Hocam Problemler Soru Bankası

Yukarıda sözünü ettiğimiz kaynaklara çalışarak ALES matematiği halledebilir ve yüksek net sayısına ulaşabilirsiniz. Bunlarla beraber deneme çözerek bilginizi pekiştirip sınav atmosferini deneyim edebilirsiniz.

ALES Matematik Deneme Önerileri

ALES Matematik Deneme Önerileri

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı’na çalışırken yapılan en büyük hatalardan bir tanesi deneme çözmemektir. Deneme, sizi sınav atmosferine yaklaştırır. Konu anlatımından ve soru bankalarından edindiğiniz bilgileri deneme ile pekiştirirsiniz. Bu sayede sınav anına kadar daha özgüvenli bir yolda ilerlersiniz. Bunun için sizlere ALES matematik kaynak önerileri listeledik. Bunlar aşağıdaki gibidir:

  • Pegem Akademi Yayıncılık ALES Tamamı Çözümlü 5 Deneme
  • Yargı Yayınevi ALES Çıkması Muhtemel Sorular Tamamı Çözümlü 7 Deneme
  • 657 Yayınları ALES Tamamı Çözümlü 4 Deneme
  • Benim Hocam Yayınları ALES Tamamı Çözümlü 6 Altın Deneme
  • Marka Yayınları ALES Problemler 21 Kuşak Deneme

Yukarıda yer alan denemelerden bir ya da birkaçını satın alıp, konu anlatımı ve soru bankalarıyla çalışırsanız ALES’ten tatmin edici bir sonuçla karşılaşabilirsiniz. Denemeleri çözerken süreli çözmemeyi de ihmal etmemelisiniz. Süreli deneme çözmek hem hızınızı arttıracak hem de sınav stresiyle mücadele etmenize olanak tanıyacaktır. Şunu da söylememiz gerekir ki ALES matematik kaynak önerileri yazımızda yer verdiğimiz tüm kaynaklar en faydalı olanlardan seçilmiştir. Rastgele sıralama söz konusu değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu