Mühendistan Ekibi

Mühendistan ekibi olarak alanında uzman yazarlar ile sizlere bilim, teknoloji ve mühendislik ile ilgili doğru, güvenilir ve öğretici bilgiler vermekteyiz. Yazarlarımız yazdıkları yazıları, kendi bilgi ve tecrübelerine göre ele alırlar. Bu şekilde okuyucularımıza detaylı ve basit bir anlatımla içerik sunabiliyoruz. Bir kişi bir konuya ne kadar hakimse, o konuyu o kadar basit anlatabilir. Bu ilkeyi sitemizdeki içeriklerde kullanıyoruz.

Yazarlar kesinlikle bilgi ve tecrübeleri dışındaki yazıları yazmazlar. Yani bir yazar hakim olmadığı bir konu hakkında kesinlikle içerik düzenleyemez. Tabi yine yazarlarımızın ilgi alanlarına bağlı olarak otoriter yabancı sitelerden çeviri yaparak derlediğimiz yazılarımız da mevcuttur. Bu yazılarda ise mutlaka orjinal kaynağı sizlere sunuyoruz.

Mühendistan ekibi olarak sizlere en iyi içerikleri sunmak için çalışmaktayız. Ekip arkadaşlarımız aşağıdaki listede belirtildiği gibidir.

Yöneticilerimiz

Kurucu, Genel Yayın Yönetmeni
Emre LEBLEBİCİOĞLU, 1993 yılının Ekim ayında Adana'nın Seyhan ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini burada tamamladı. 2011 yılında Karabük Üniversitesi Enerji Sistemleri Mühendisliği bölümünü kazandı. 2012 yılında ise yine aynı üniversite de Mekatronik Mühendisliğinde çift anadal programına başladı. 2014 yılının ilk döneminde Erasmus programı kapsamında Bükreş Politeknik Üniversitesi'nde eğitim aldı. 2015 yılında haziran ayında Enerji Sistemleri Mühendisliğinden, ağustos ayı sonunda ise Mekatronik Mühendisliğinden mezun oldu. Mezuniyetten sonra ise yaklaşık 2 yıl solar enerji sektöründe faaliyet gösterdi. Askerlik vazifesini de yedek subay olarak tamamladı. Şuan da ise Marmara Üniversitesi İngilizce Makine Mühendisliği bölümünde tezli yüksek lisans yapmaktadır. Ayrıca GENSED'de proje uzmanı olarak çalışmaktadır. İleri seviyede İngilizce ve başlangıç düzeyinde Almanca bilmektedir.
Yazıları Görüntüle →
Kurucu, Sosyal Medya Koordinatörü
1993 yılında Denizli'de doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Denizli de tamamladıktan sonra 2010 yılında Karabük Üniversitesi Enerjisi Sistemleri Mühendisliği Bölümünü kazandı. 2015 yılında lisans eğitimini tamamladıktan sonra İngiltere'nin Londra şehrinde 8 aylık ingilizce eğitimi aldı. Şu anda Endüstriyel, Havalandırma ve İklimlendirme Filtreleri alanında kariyerini sürdürmektedir.
Yazıları Görüntüle →

Editörümüz

Yazarlarımız

Akdeniz Üniversitesi, Uzay Bilimleri ve Teknolojileri Bölümü Öğrencisi
Yazıları Görüntüle →
MEHMET TEMEL.1997 yılında Adana'da doğdu.Çukurova Üniversitesi Gıda Mühendisliği bölümünde eğitimine devam etmektedir.
Yazıları Görüntüle →
Bitlis Eren Üniversitesi İnşaat Mühendisliği 3. Sınıf öğrencisi
Yazıları Görüntüle →
Bedri Biçer,1999 İstanbul doğumlu.İlköğretimini İstanbul'da okuduktan sonra Lise öğrenimine Üsküdar Halide Edip Adıvar Anadolu Lisesi'nde başlayıp 2017'de Sayısal bölümünden mezun oldu.2018'de ise Kocaeli Üniversitesi Enerji sistemleri mühendisliğini kazanmış olup,eğitimini halen bu üniversitede sürdürmektedir.Orta seviye İngilizce,başlangıç düzeyinde Fransızca ve Almanca bilmektedir.İnsanlık için yarar sağlamayı esas amaç bilip bilgi ve becerilerini bu yolda kullanmayı,insanlık yararına bir fayda unsuru haline getirmeyi benimsemiştir.İlgi alanları;Bilim,teknoloji,mühendislik,felsefe,sanat ve sosyoloji üzerinedir.
Yazıları Görüntüle →
Begüm ARDA, 1996 Bursa doğumludur. Balıkesir Üniversitesi Endüstri Mühendisliği mezunudur. Şu anda Karbonsan Basınçlı Kaplar A.Ş. firmasında Kalite Güvence Mühendisi olarak kariyerine devam etmekte, aynı zamanda Dokuz Eylül Üniversite'sinde Kalite Yönetimi programında yüksek lisans eğitimi almaktadır. Endüstri Mühendisliği'nde istatistiksel veri analizi ile süreç iyileştirme ve yalın altı sigma konuları ile ilgilenmektedir. İyi seviyede İngilizce, başlangıç düzeyinde Almanca bilgisi vardır.
Yazıları Görüntüle →
Meteoroloji Mühendisliği Bölümü 3. sınıf öğrencisi.
Yazıları Görüntüle →
1993 yılında Bolu'da doğdum. İlkokulu 28 Haziran İÖO'da Liseyi de Sabancı ATL Elektrik Elektronik Teknolojisi bölümünde tamamladım. Üniversite eğitimimi'de Amasya Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği olarak bitirdim.Şuan TSK'da askeri görevimi yapmaktayım.
Yazıları Görüntüle →

Sitemiz üzerinde belirli bir sayıda içerik hazırlayan herkes, yazarlarımız bölümünde kendine yer bulabilir.