KPSS

En İyi KPSS Kaynak Önerileri [2024]

Gelişmelerden haberdar olmak için bizi Google Haberler'den takip edin!

Mühendistan Google News

KPSS kaynak önerileri Mühendistan farkı ile sizlerle! Kamu Personel Seçme Sınavı yani KPSS, devlet kadrosunda çalışmak isteyen bireylerin girmiş olduğu bir sınavdır. ÖSYM tarafından yürürlüğe giren, kamu kurum ya da kuruluşlarında görev alacak olan tüm sınavlara KPSS denmektedir.

KPSS adı altında anılan sınavlar, adayın mezun olduğu bölüme ya da atanacağı kadroya göre değişkenlik göstermektedir. Örneğin sınavlar, KPSS lisans, ön lisans ya da ortaöğretim adıyla anılabilmektedir.

4 yıllık üniversite mezunları lisans KPSS’ye, 2 yıllık üniversite mezunları ön lisans KPSS’ye, lise mezunları ise ortaöğretim KPSS’ye girme hakkına sahiptir. Bu başlığımızda sizlere KPSS lisans ve ön lisansta yararlanabileceğiniz kaynakları sıraladık. Verdiğimiz KPSS kaynak önerileri ile sınavdan istediğiniz puanı rahatlıkla alabilirsiniz.

KPSS Kaynak Önerileri Lisans

KPSS Kaynak Önerileri Lisans

KPSS lisans, her yıl ÖSYM tarafından düzenlenen bir sınavdır. Lisans KPSS’de genel yetenek bölümünden 60, genel kültür bölümünden 60 soru yer alır. 4 yanlışın bir doğruyu götürdüğü sınavın süresi ise 130 dakikadır. Sorular; matematik, Türkçe, tarih, coğrafya, vatandaşlık ve güncel bilgilerden gelmektedir. Bu konulara çalışmak üzere vereceğimiz KPSS kaynak önerileri ise şu şekildedir;

  • Yediiklim Yayınları KPSS- ALES- DGS Sayısal Mantık Konu Anlatımı
  • Benim Hocam Yayınları KPSS GY- GK Konu Anlatımı Seti
  • Yargı Yayınları KPSS Genel Yetenek Genel Kültür Kısa ve Öz Ders Notları Seti
  • Murat Yayınları KPSS Ordinaryüs GY- GK Modüler Soru Bankası

Yukarıdaki kaynaklara çalışarak KPSS lisansta sorulan, genel yetenek ve genel kültür bölümlerinden istediğiniz puanı zorlanmadan alabilirsiniz.

KPSS Lisans Matematik Kaynak Önerileri

KPSS Lisans matematikte; temel kavramlar, sayılar, asal çarpanları ayırma, ebob-ekok, denklemler, rasyonel sayılar, eşitsizlikler, oran- orantı, sayısal mantık, kümeler, modüler aritmetik, tablo, permütasyon, problemler gibi konulardan toplam 30 soru yer almaktadır. Adayların en çok tereddüt ettiği ders, kuşkusuz matematiktir. Yargı Yayınları KPSS Adım Adım Matematik Kitabı ile bu endişeyi ortadan kaldırabilirsiniz. Adım adım matematik ile net sayılarınızı üst seviyeye çıkarabilirsiniz.

KPSS Lisans Türkçe Kaynak Önerileri

KPSS Türkçe ağırlıklı olarak paragraftan oluşmaktadır. Paragraf sorularını yanlışsız çözebilmenin yolu ise süreli çalışmalardır. Süreli bir şekilde PEGEM Akademi KPSS Paragraf Soru Bankasındaki soruları çözerseniz, başarı kendiliğinden gelecektir.

KPSS Lisans Tarih Kaynak Önerileri

KPSS kaynak önerileri, sadece verdiğimiz Türkçe ve matematikten ibaret değildir. Devlet memuru olmak isteyen sınav adaylarının, tarih sorularını da çözmesi gerekmektedir. Sınavda çıkacak olan 27 adet tarih sorusunu Data Serisi KPSS Tarih Kitabı ile çözebilirsiniz. Data yayınları tarih kitabı sayesinde istediğiniz tarih netine ulaşabilirsiniz.

KPSS Lisans Coğrafya Kaynak Önerileri

KPSS’de coğrafyadan tam 18 soru gelir. Oldukça belirleyici bir ders olan coğrafyadan başarılı bir net sayısına ulaşmak istiyorsanız, birden fazla kaynaktan yararlanmaya özen göstermelisiniz. Bu kaynaklardan birisi de Benim Hocam Yayınları KPSS Coğrafya Kitabı’dır. Bu kitap sayesinde coğrafya ile alakalı birçok probleminizi ortadan kaldırabilirsiniz.

KPSS Lisans Vatandaşlık Kaynak Önerileri

Vatandaşlıktan 9 adet soru yer almaktadır. Bu dokuz soruyu, KPSS kaynak önerileri ile en yüksek net sayısıyla çözebilirsiniz. Doğru Tercih Yayınları KPSS’nin Pusulası Vatandaşlık Konu Anlatımlı isimli kitap size bir hayli yardımcı olacaktır.

KPSS Lisans Güncel Sorular Kaynak Önerileri

KPSS adayları, kendilerine yöneltilen 120 soruyu 130 dakika içerisinde çözmek zorundadır. Bu sınırlı sürede pratikliği kazanmak ise kolay olmadığı gibi imkansız asla değildir. Kamu Personel Seçme Sınavı’ndan gerek genel yetenek testinden gerekse genel kültür testinden tüm soruları eksiksiz bir şekilde çözmek istiyorsanız, bol bol soru bankalarından yararlanmalısınız.

Güncel soruların yer aldığı kaynaklardan çalışırsanız, başarı kendiliğinden gelecektir. Bu kaynaklara örnek olarak Rasyonel Yayınları TYT- AYT- MSÜ- KPSS- ALES Paragraf Soru Bankasını ya da Yediiklim’in kaynaklarına göz atabilirsiniz.

KPSS Kaynak Önerileri Ön Lisans

KPSS Kaynak Önerileri Ön Lisans

2 Yıllık üniversite okuyan ya da mezun olan adayların, ön lisans KPSS girme hakkı bulunmaktadır. Lisans KPSS’den farklı olarak ön lisans KPSS, iki yıla bir düzenlenir. Bununla birlikte lisans mezunu olanları, ön lisans KPSS’ye girme hakkı bulunmaz. Sorulan ders ve konular ise KPSS lisans ile birebir aynıdır. Tek fark, sınavın zorluğudur. Soru sayısı bile KPSS lisansta olduğu gibi 120 adettir. Sizler için vereceğimiz ön lisans KPSS kaynak önerileri ise şu şekildedir;

  • Benim Hocam Yayınları KPSS GY- GK Konu Anlatımı Seti
  • Pegem Yayınları 2024 KPSS Genel Yetenek Genel Kültür Ön lisans Konu Anlatımlı Modüler Set
  • Enine Boyuna KPSS Önlisans Matematik Özel Ders Eğitim Video Seti

Yukarıdaki kaynaklardan faydalanırsanız, ön lisans KPSS’den yüksek bir puan elde edip istediğiniz devlet kurumunda çalışmaya hak kazanabilirsiniz.

KPSS Ön lisans Matematik Kaynak Önerileri

Tıpkı KPSS lisansta olduğu gibi ön lisans KPSS’de de matematik bulunur. Konular da neredeyse birebir aynıdır. Tek farklılık, KPSS ön lisanstaki soruların daha kolay olduğudur. Lisans KPSS’ye nazaran ön lisans KPSS matematikteki sorular daha basit düzeydedir. Fakat yine de planlı bir çalışma ve soru çözümü gerektirir. Bunun için Enine Boyuna KPSS Ön Lisans Soru Bankası kitabına göz atabilirsiniz. Ön lisans matematik KPSS’de size oldukça fayda sağlayacaktır.

KPSS Ön lisans Türkçe Kaynak Önerileri

Ön lisans KPSS kaynak önerileri içinde Tükçe’ye de yer verdik. Sözcükte anlam, paragrafta anlam, cümlede anlam, ses bilgisi, yapı bilgisi, sözcük türleri veya yazım kuralları gibi pek çok konu ön lisans KPSS’de adaylara soru olarak yöneltilmektedir. Bu konulardan anlaşıldığı üzere TYT Türkçe dersleri ile büyük ölçüde benzerlik gösterirler. Bunun için Panem Yayınları TYT- KPSS- ALES- MSÜ Paragraf Soru Bankası satın alabilirsiniz. Bu kitap, Türkçe’de istediğiniz neti almanıza yardımcı olacaktır.

KPSS Ön lisans Tarih Kaynak Önerileri

Tarih testinden iyi bir sonuç elde etmek istiyorsanız, Yediiklim Yayınları KPSS Lisans Genel Kültür Beletten Tarih Tamamı Çözümlü 30 Deneme kitabını kullanabilirsiniz. Oldukça kapsamlı olan bu kitap hem ön lisans hem de lisans KPSS adayları için uygundur.

KPSS Ön lisans Coğrafya Kaynak Önerileri

Genel kültür testinin içinde yer alan coğrafya, adayları oldukça zorlamaktadır. Gerek harita bilgisi gerekse diğer konularda kafa karışıklığı yaratan coğrafya için zihinde izler bırakacak bir kaynak satın almalısınız. KR Akademi Yayınları KPSS Haritalar ve Hafıza Teknikleriyle Coğrafya kitabını incelemenizi tavsiye ederiz.

KPSS Ön lisans Vatandaşlık Kaynak Önerileri

KPSS kaynak önerileri olarak vatandaşlık dersi için de birtakım kitapları sıralayabiliriz. Ön lisans düzeyinde bu aşamada, Doktrin Yayınları KPSS Vatandaşlık Tamamı çözümlü Soru Bankası tercih edilebilir. Erol Sitar’ın hazırladığı bu kitap ile sınırlı sayıdaki vatandaşlık sorularından iyi bir net elde edebilirsiniz.

KPSS Ön lisans Güncel Sorular Kaynak Önerileri

Gerek lisans gerekse ön lisans KPSS’den kaliteli bir derece yapmak istiyorsanız, düzenli soru çözmelisiniz. Konu anlatımlı kitaplarla beraber kullanacağınız soru bankaları, sizlere seviye atlatacaktır. Bu konuda Yediiklim Yayınları Genel Yetenek- Genel Kültür Tamamı Çözümlü Süper 5’li Deneme’leri çözebilir ve tek seferde memuriyete adım atabilirsiniz.

Sonuç

Mühendistan olarak KPSS kaynak önerileri, yukarıda saydıklarımızdan ibarettir. Verdiğimiz tüm kaynaklar güncel soru tiplerine ev sahipliği yaparken başarısı kanıtlanmış yayınlardır. Siz de bu yayınlardan birkaç tanesine sahip olarak hiç ama hiç zorlanmadan KPSS’den 80 veya daha üstü puanlar alabilirsiniz.


ÖSYM

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu