Sayısal Zeka Testi

0
sayısal zeka testi
0%

1) İki güvercin bir güvercinin önünde, iki güvercin bir güvercinin arkasında ve ortada da bir güvercin var. Toplamda kaç güvercin var ?

Correct! Wrong!

2) 10 adet kitabı soldan sağa doğru kaç farklı şekilde sıralayabilirsiniz ?

Correct! Wrong!

3) Eleme usulüyle düzenlenen bir futbol turnuvasında toplamda 63 maç yapılıyor. Turnuvaya kaç takım katılmıştır ?

Correct! Wrong!

4) Bir çiftlik sahibi çiftliğindeki tavuk ve koyunların sayısını hesaplamak istemektedir ve bu hayvanların toplamda 96 ayak ve 62 tane göze sahip olduğunu sayarak bulmuştur. Bu çiftlikte tavuk ve koyunların sayısı kaçtır ?

Correct! Wrong!

5) Bir çalar saat bozulmuştur. Her 1 saatte 36 dakikada ileri gidiyor ve tam 1 saat önce yani 10:24'te durmuş. Saat gece 4:00'te doğru zamanı gösterdiğini biliyorsunuz. Peki şuan saat kaç ?

Correct! Wrong!

6) İki kişi sinemada yan yana oturuyorlar. İkisi arasından sarı saçlı olan kişi, “Ben kadınım” diyor. Mavi gözlü olan kişi de “Ben erkeğim” diyor. Bunlardan en az biri yalan söylüyor. Hangisi kız, hangisi erkek?

Correct! Wrong!

7) Bir çocuğun 50 tane insansı robot oyuncağı var. Bir gün çocuk eve geldiğinde 36 robotunun bir gözünün olmadığını, 35 robotun bir kulağının olmadığını, 40 robotun bir bacağı ve 42 robotunda bir kolunun olmadığını görüyor. 4 parçası birden kaybolan en az kaç tane robot oyuncak vardır ?

Correct! Wrong!

8) Bir kap içerisine konulmuş tek hücreli bir canlı her dakika kendisiyle aynı büyüklükte olacak şekilde iki eşit parçaya bölünüyor, o iki parça da aynı şekilde tekrar ikiye bölünüyor. Bu işlem böyle devam ediyor ve kap gece 12’de doluyor. Kap ne zaman yarısına kadar doluydu ?

Correct! Wrong!

9) 5=3 , 12=5, 128=13 , 45=7 , 32=? bu dizi belli bir kurala göre sıralanmıştır. Soru işareti yerine kaç gelmelidir ?

Correct! Wrong!

10) Bir aile toplantısına 1 büyük anne ve 1 büyük baba, 2 baba ve 2 anne, 4 çocuk, 3 torun, 2 kız kardeş , 1 erkek kardeş, 2 kız evlat, 2 erkek evlat, 1 kayın peder , 1 kayın valide ve 1 gelin katılmıştır. Bu bilgilere göre bu aile toplantısına en az kaç kişi katılmıştır ?

Correct! Wrong!

Sayısal Zeka Testi
Hemen Pes Etme!

Moralini bozma!! Sayfayı yenile ve bu sefer düşünerek ve kağıt kalem kullanarak tekrar soruları çöz.
Daha İyisini Yapabilirsin!

Elon Musk gibi ol her zaman daha iyisini iste! Sayfayı yenile ve yanlış yaptığın soruları daha fazla düşünerek ve kağıt kalem kullanarak tekrar çöz veya sonucunu @muhendistantr etiketiyle paylaş!
Mükemmel Bir Zekaya Sahipsin!

Böyle zorlu bir testte harika bir başarı gösterdin ve normal bir zekaya sahip olmadığını gösterdin. Hadi bu harika sonucu @muhendistantr etiketiyle paylaş!
Sen Tam Bir Dahisin!

Bilim adamlarıyla yarışacak düzeyde bir zekaya sahipsin ve dünyada senin zekana ulaşabilecek çok fazla kişi yok. Hadi sonucunu @muhendistantr etiketiyle paylaş ve başarını kutla!

Share your Results:

Hangi Bilim İnsanısın ?

Sıradaki makale

Yorumlar

Yorumlar kapalı.