Hangi Bilim İnsanısın ?

0
Bilim insanı
0%

1) Bir mühendislik veya bilim alanı seç ?

2) Sizce bugüne kadarki en önemli buluş ne ?

3) Sizce bilim dendiğinde aklınıza hangi ülke geliyor ?

4) Sizce aşağıdakilerden hangisi bilimden daha önemli ?

5) Çok zengin bir iş adamı olsanız dünyanın geleceği için hangi alana yatırım yapardınız ?

6) Devlet başkanlığına adaysınız en büyük seçim vaadiniz ne olurdu ?

7) Sizce bir ülkede bilime olan ilgi nasıl arttırılır ?

8) İnsanlık tarihi boyunca bilime en çok hangi dine mensup kişiler katkı sağlamıştır ?

9) Bir fizik formülü seç ?

10) Gelecekte insanlık ve dünya için neyin gerçekleşmesini istiyorsun ?

Hangi Bilim İnsanısın ?
Isaac Newton

Newton gibi araştırmayı seven ve sadece bilimsel gerçekleri kabul eden ancak bunun yanında da manevi bir yönü de olan birisin.
İbni Heysem

İbn-i Heysem gibi sonucu ne olursa olsun bilginin bilimin peşinden koşan birisin. Bu yönünle hayatta bazen hüsrana uğrasan da gerçeğin ışığıyla her zaman aydınlanacaksın.
Harezmi

Harezmi gibi matematik ve geometriye ilgin var. Onun inandığı gibi matematiğin dünya üzerindeki tek gerçek dil olduğuna inanıyorsun.
Nikola Tesla

Nikola Tesla gibi çağın ötesinde düşünebilen birisin. İkiniz de daima ileriye, geleceğe dönük planlar yapan vizyon sahibi kişilersiniz.
Carl Sagan

Evren ve dünya hakkında bakış açımızı değiştiren Carl Sagan gibi herkesten farklı düşünüyor hayatın anlamını herkesten farklı yorumluyorsun.
Albert Einstein

Albert Einstein gibi hayal gücünün bilimsel gerçeklerle birleştiğinde çok büyük etkiler yaratabileceğini düşünen birisin ve bu yönünle zihninin diğer insanlardan çok farklı çalıştığı da reddedilemez bir gerçek.
Stephen Hawking

Hawking, gibi hiçbir engelin kendi zihinlerimizdeki özgürlüğü engelleyemeyeceğini düşünen ve bunu hayatının her aşamasında uygulayan veya uygulamaya çalışan birisin.
Madam Curie

Madam Curie gibi bilimin ve merak etmenin bazen insan sağlığından bile önce geldiğini, insanlığın gelişimine katkıda bulunmak için büyük fedakarlıklar yapılması gerektiğini düşünen birisin.
Michael Faraday

Dünyayı değiştirecek bilimsel buluşları yapmak için çok ünlü üniversitelerden eğitim alıp mezun olmanın şart olmadığını bizlere gösteren Faraday gibi insanın inandığı ve asla vazgeçmediği sürece her şeyi başarabileceğini savunan birisin.
Daniel Bernoulli

Bernoulli gibi gerektiğinde inandığın değerler uğruna aileni bile karşına alacak kadar cesur ama bir o kadar da ailene düşkün birisin ve hayatın boyunca çalışıp ortaya koyduğun bir projeden sevdiklerin uğruna vazgeçebilirsin.
Thomas Alva Edison

Edison gibi asla pes etmeyen ve yanlış bile olsa savunduğu değerler uğruna kanının son damlasına kadar savaşan ve bilimin para kazandırdığı sürece faydalı olabileceğini düşünen birisin.
Alan Turing

Hayatı boyunca baskı altında yaşayan milyonlarca insanı kurtaran Alan Turing gibi baskı altında düşünebilen ve karar alabilen birisin.

Sayısal Zeka Testi

Önceki makale

Yorumlar

Yorumlar kapalı.